فرمول یک ایرانردبول در تلاش است تا قراردادهای مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو را تا سال 2020 تمدید کند.

تیم‌های فرمول یک در حال آماده شدن برای جدال بر سر به خدمت گرفتن راننده‌ها در بازار نقل و انتقالات هستند و با توجه به اینکه دنیل ریکاردو، فرناندو آلونسو و لوییس همیلتون هنوز برای سال 2019 با هیچ تیمی قرارداد ندارند، انتظار می‌رود تا این جدال بسیار حساس باشد.

اگرچه شایعه‌ی حضور ریکاردو هم در مرسدس و هم در فراری در حال قوت گرفتن است، کریستین هورنر مشتاق است تا وی را در ردبول نگه دارد.

هورنر در این مورد گفت:

قرارداد 5 ساله‌ی دنیل با ما در پایان سال 2018 به پایان می‌رسد. اما بسیار واضح است که ما می‌خواهیم دو راننده‌ی فعلی خود را حداقل تا 2020 حفظ کنیم.

اگر ریکاردو در پایان 2018 ردبول را ترک کند، ردبول می‌تواند از کارلوس ساینز استفاده کند. کارلوس در حال حاضر با قراردادی قرضی به رنو پیوسته است. این قرارداد قرضی نشان می‌هد که ردبول از ماندن دو راننده‌ی خودش مطمئن نیست. هورنر نیز با بیان این جمله که در شرایط ایده‌آل تغییری در ترکیب راننده‌هایشان رخ نمی‌دهد، اذعان کرد که احتمال جدایی آنها وجود دارد.

وی ادامه داد:

کارلوس، که سال بعد با ما نیست، راننده‌ای است که ما میخواهیم با او قرارداد داشته باشیم تا در صورت جدایی یکی از آنها از کارلوس به عنوان یک گزینه پشتیبان استفاده کنیم.

اما قطعا اولین گزینه‌ی ما حفظ مکس و دنیل است. هر دوی آنها از بودن در تیم لذت می‌برند. قضیه‌ی دنیل کمی متفاوت است زیرا این اولین باری است که او در دوران حرفه‌ای‌اش در تیم ردبول به آخر قراردادش نزدیک شده.

هورنر در پاسخ به اظهارات هلموت مارکو مبنی بر اینکه ریکاردو در بازار برای سایر تیم‌ها قابل دسترس است گفت:

هلموت دوست دارد واقع بین باشد، و واقعیت این است که هر تیمی می‌تواند ریکاردو را به خدمت بگیرد اما به این معنی نیست که ما او را نمی‌خواهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  • benota

   1

   1

   احتمال اینکه مکس به مرسدس بره خیلی بیشتر از این هست که دنیل بره ، به خاطر علاقه شدید قلبی توتو ولف و سازگاری بیشتر مکس با ماشین و استراتژی های مرسدس ،

 1. max verstapen

  5

  1

  ردبول برای راضی کردن ریکی و مکس دوتا کارباید انجام بده اولیش دادن یه ماشین خوب که بتونن رقابت خوبی رو داشته باشن. چون دیگه الان هم ریکی و هم مکس به این اعتمادبه نفس رسیدن که میتونن پیروز باشن فقط مشکل ماشینشونه. دوم پرداخت پول زیاد بابت تمدید قراردادهست که به نظرمیرسه ردبول با اسپانسرهایی که داره مشکلی نداشته باشه. حداقل قرارداد مکس و ریکی برای تمدید 30میلیون درسال خواهد بود

  • benota

   2

   1

   رنو قول داده که 2018 یک انجین اعجاب انگیز تحویل ردبول بده که به راحتی بتونه فراری و مرسدس رو به چالش بکشه ، بنظرم تا تست ماشین جدید تمدید نکنند ،

دیدگاه خود را بیان کنید