فرمول یک ایرانمکس ورشتپن راننده تیم ردبول پس از پایان گرندپری ژاپن و کسب رتبه دوم گفت هر کاری را که برای پیروز شدن در مقابل لوئیس همیلتون لازم بود انجام داده است.

ورشتپن با آغاز مسابقه، توانست در پیچ 1 از هم تیمی اش، دنیل ریکاردو سبقت بگیرد و پس از آن نیز از سباستین فتل پیش افتاد تا در همان دور اول جایگاه دوم را از آن خود کند. اما رفته رفته فاصله اش با همیلتون زیاد شد تا زمانی که راننده ها طبق استراتژی از پیش تعیین شده برای تعویض چرخ به پیت لین رفتند.

در این زمان بود که مکس با کمک والتری بوتاس که هنوز به پیت استاپ نرفته نبود توانست فاصله اش را با همیلتون کم کند. بوتاس در ادامه فضا را برای عبور همیلتون باز گذاشت و همین باعث شد فاصله همیلتون و ورشپتن بیشتر شده و به 3 ثانیه برسد.

مکس اما توانست با کمک سیفتی کار مجازی در دورهای پایانی خودش را به پشت ماشین همیلتون هم برساند اما لوئیس اجازه عبور به مکس را نمیداد، مسابقه با همین شکل به پایان رسید و مکس با 1.2 ثانیه اختلاف نسبت به لوئیس دوم شد و رکوردی دیگر بعد از پیروزی هفته گذشته اش در مالزی به نام او ثبت شد.

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مسابقه خوبی بود، پیست سوزاکا برای من همیشه خوب بوده و این پیست را دوست دارم. فکر می کنم سرعتی که امروز داشتیم امیدوار کننده است.

تا پیش از تعویض چرخ ها و پیت استاپ، با لاستیک های سوپرسافت کمی با لاستیک جلو سمت چپ مشکل داشتم، اما به محض اینکه لاستیک ها را به سافت تغییر دادیم حس کردم ماشین جان تازه ای گرفته.

تقریبا در تمام طول مسیر سایه به سایه لوئیس حرکت می کردم، هر دو ماشین سرعت خوبی داشتند و سبقت گرفتن واقعا سخت بود. در 2 یا 3 دور آخر هر کاری می توانستم انجام دادم تا فاصله کمتر شود. واقعا روز خوبی داشتیم، ماشین هایمان روز به روز در حال پیشرفت و بهتر شدن هستند.

دنیل ریکاردو در نهایت از والتری بوتاس سبقت گرفت تا جایگاه سومی را به دست بیاورد تا ردبول بتواند برای دو هفته پیاپی هر دو راننده اش را سکو ببیند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. benota

  5

  2

  عملکرد ردبول با موتور فرانسوی ها و دقت سوئیسی ها عالی بود و این چند مسابقه اخیر بهتر هم شدن ، فصل بعد مطمئنم با موتور جدید، مرسدس و فراری رو به چالشی جدی میکشن !

   • naviiiiid

    4

    0

    کمپانی tagheuer ساعت ساز سوئیسی که شریک ردبول هست و تو ست آپ موتور همکاری میکنه.

   • SP7779

    1

    0

    Tag Heuer اسپانسر رنو هست.فکر کنم
    مثل اینفیتی ک قبلا اسپانسر رنو بود.
    نمیدونستم توی تولید نقش داره
    چه حالب

   • benota

    0

    0

    نقس سوئیس رو که نوید جان توضیح دادند 🙂
    برای فصل 2018 هم رنو یک انجین جدید قراره به ردبول بده !

 2. max verstapen

  5

  2

  توعالی هستی پسر . برای بستن دهن منتقدان مکس همین بس که هم فراری وهم مرسدس پیشنهاد دادن وسرسختانه میخوان که این پسرجسور رو توی تیمشون داشته باشن . همینطور حرف هلموت مارکو که گفته بود حاضر نیس مکس رو با 100میلیون دلار عوض کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید