فرمول یک ایران – در روز اول تمرین های گرندپری ژاپن 2017 سباستین فتل و لوئیس همیلتون به ترتیب در تمرین اول و دوم، در صدر جدول قرار گرفتند.

در ابتدای تمرین اول، رانندگان گزارش بارش کم باران را به تیم‌های خود دادند اما توانستند تا انتهای جلسه از لاستیک‌های خشک استفاده کنند.

نکته‌ی قابل توجه این جلسه، استفاده‌ی هر دو راننده‌ مرسدس از پکیج جدید آیرودینامیکی این تیم آلمانی بود. همیلتون که در مسابقه‌ی قبل از استفاده‌ی این آپدیت امتناع کرد توانست با کمک آن با زمان 1:31:042 برای دقایقی در صدر جدول قرار بگیرد.

پیر گسلی که جایگزین دنیل کویات شده است، در این جلسه برای اولین بار از هالو استفاده کرد.

پیر گسلی - تست هالو

پیر گسلی – تست هالو

بعد از آن به دلیل پیش‌بینی باران، پیست برای دقایقی شلوغ شد و اکثر رانندگان موفق به بهبود زمان خود شدند.

رایکونن بعد از چند دوری که با خودرویش زد از چسبندگی کم تایرهای خود به تیم گزارش داد.

در حالی که حدودا یک ساعت از تمرین گذشته بود، مکس ورشتپن از بارش باران گفت و چند دقیقه بعد، کارلوس ساینز به دلیل رفتن روی کرب‌های خیس پیچ سنجاق‌سری، از مسیر منحرف شد و به دیواره‌ی پیست برخورد کرد.

تصادف کارلوس ساینز در تمرین اول

تصادف کارلوس ساینز در تمرین اول

تمرین با پرچم قرمز متوقف شد تا کارلوس ساینز که خوشبختانه آسیبی در این تصادف ندیده بود از پیست خارج شود.

درست بعد از این که تمرین از سر گرفته شد، فتل سریع‌ترین زمان جلسه را 1:29.166 ثبت کرد.

در اواخر تمرین به مگنوسن گفته شد که با دنده‌ی بالا به پیت لین برگردد.

“هشدارهای ترمز را ندیده بگیر” پیامی بود که از تیم به کیمی رایکونن مخابره شد.

بعد از آن که ماسا گزارش بارش شدید را در پیچ‌های 12، 13 و 14 را به تیم داد اکثر رانندگان به پیت برگشتند و تمرین اول عملا به پایان رسید.

جدول نهایی تمرین اول گرندپری ژاپن

جدول نهایی تمرین اول گرندپری ژاپن

تمرین دوم در حالی برگزار شد، که به دلیل بارندگی شدید اکثر رانندگان وارد پیست نشدند و بعد از چندین دقیقه تاخیر در شروع جلسه فقط چند راننده موفق به ثبت زمان های نچندان مطلوب در هوای بارانی سوزوکا شدند.

کیمی رایکونن به عنوان اولین راننده به پیست وارد شد اما بدون ثبت زمان، به پیت لین برگشت.

پرز با زمان 1:51.345 اولین دور این جلسه را به نام خود ثبت کرد.

بعد از پرز، اکون جوان با زمان 1:49.518 بالاتر از او قرار گرفت اما این همیلتون بود که با تایم 1:48.719 در صدر جدول تمرین دوم گرندپری ژاپن قرار گرفت.

جدول نهایی تمرین دوم

جدول نهایی تمرین دوم

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

 1. soroush_sh_11

  12

  33

  فراری فن های عزیز که وقتی همیلتون کلاهشو عوض کرد میگفتید فایده نداره قهرمان نمیشی حالا ما هم این حرفتونو خطاب به فتل بگیم؟
  خواهشا منطقی باشید از الان فورزا فورزا نکنید

 2. soroush_sh_11

  17

  36

  و راستی
  کسایی که قهرمانی های همیلتون رو به پای ماشینش میزارن فاصله های قهرمانیشو نگاه کنن و اگه قهرمانی ها رو به پای ماشین بزنیم اونموقع فتل هم با غول ردبول تونست ۴ تا قهرمانی پشت سر هم بگیره یا شوماخر اصلا استعداد نداشته فراری با ماشینش قهرمانش کرد
  خلاصه مطلب ماشین قدرتمند برای راننده قدرتمنده

  • milad-mhd

   23

   13

   اما در کنار همه اینها نباید ازین مسئله هم چشم پوشی کنید که شانس همیلتون رو هیچ راننده ای در طول تاریخ نداشته!! همین دو تا مسابقه قبلی رو نگاه کن میفهمی چجوری حادثه کلاه همیلتون چند برابر بدتر برای سباستین اتفاق افتاد فقط یه چیزی اخر سر که قهرمان شد نگید با رانندگیش قهرمان شد !!! بگید با شانسش قهرمان شد! مثل یونان 2004 تو یورو همیشه اونایی که حقشونه قهرمان نمیشن اما هیملتون پارسال با ماشین برابر به روزبرگ باخت که به همین خاطر روزیرگم از فرمول یک روندن ! یارو ماشین برتر رو میخواد و یه راننده بادیگارد!

   • Yasiin

    12

    26

    باختن یعنی هم تیمیت با اختلاف هفتاد و یک امتیاز شکستت بده اونم در شرایطی که بدشانسی ها و خرابی های ماشین یکسان بوده باشه.پارسالم که همه دیدن چی شد.امسالم همیلتون اگه بیشتر از فتل بدشانسی نیاورده باشه کمتر نیاورده.

   • Svettel46

    3

    7

    از شانس برا مرسدسا چیزی نگیم بهتره,بگیم توانایی بیشتره داره همیلتون با لگن مرسدس بیشتر حال میکنن

 3. max verstapen

  25

  6

  امیدوارم بارون بیاد البته نه مثل سنگاپور که بعد بارون کم بشه. یه بارون درستو حسابی جوری که واقعا راننده ها به چالش کشیده بشن . اینطوری توی هردور حداقل دوسه تا اسپین خواهیم دید به امید قهرمانیه مکس دربارون. درضمن احتمال برد فتل هم دربارون بیشتره امیدوارم بتونه فاصله ی خودش باهمیلتونو جبران کنه

   • Svettel46

    4

    2

    نمی دونم علتش چیه که همیلتون رو میخواهید بگید که سرتره….تو مونزا تو بارون تو سیلور استون ,از کجا بگیم ,

   • max verstapen

    4

    2

    توهم اگه یه کوچولو درمورد ماشین اطلاعات داشتی اینجوری صحبت نمیکردی! خوبه یه خورده اطلاعاتتو زیاد کنی . منکه هردفعه کامنتای تورو دیدم درحال بحث وکل کل کردن بودی! اگه یه ذره بحث های فنی این سایت رو دنبال کرده بودی میفهمیدی که نوع طراحی شاسی و آیرودینامیک ردبودل و فراری خیلی بهتراز مرسدس هست به عبارتی اگه در۷۰درصدمسابقات بارون میومد الان مرسدس پایینتر از ردبول و فراری بود پس مرسدس جایگاه فعلیشو مدیون موتورقویش البته فقط درپیست های خشک هستش. ولی در بحث شاسی به فراری باخته ودربحث آیرودینامیک به ردبول باخته. خیلی دلم میخواد تا آخرمسابقه بارون بیاد ببینم مرسدس ها چه رده ای کسب میکنن!

 4. مرسدس.

  6

  26

  جالبه در باران که چالش راننده ها هستش باز هم لوئیس نشان داد، باران و خشکی برایش فرقی نمیکند.
  هرچی دنبال یک نام دیگر بودم، که تایمی زده باشه، دیدم وارد پیست شده ولی سریع هم برگشته پیت لاین که لابد خیس نشه یا اینکه بهرحال سخت است رانندگی کردن. چیزی که مهم است لوئیس در خشکی و باران تایمش را به ثبت رساند و این برای هوادارانش ارزشمند است.

 5. Svettel46

  4

  2

  امسال فتل به خاطر بدشانسی ها قهرمانی رو شاید از دست بده,هر اتفاقی بیوفته بازم ما میگیم فتل عشقست ,حقیقتا امسال فتل باید قهرمان میشد ,حال که داره یکی از دیوار میخوره یکی از مکس,مسئله پیچیده شده یکم ولی ایول با مسابقه قبلیت تمام ناراحتی های مارو به خوشحالی تبدیل کردی…..

دیدگاه خود را بیان کنید