فرمول یک ایران – مدیر اصلی مرسدس، توتو ولف می‌گوید با سباستین فتل بعد از اتفاق تاسف انگیزی که برای دومین هفته متوالی در آخر هفته فرمول یک برای او پیش آمده است، احساس همدردی می‌کند.

فتل یکشنبه در انتهای خط پشت سر همه در سپانگ مسابقه را شروع خواهد کرد در حالیکه رقیبش لوئیس همیلتون در جایگاه اول استارت خواهد زد. این مسئله بدلیل افت فشار توربو پیش آمد باعث شد تا نتواند در تعیین خط اول زمانی را ثبت کند.

این اتفاق بعد از تصادف زنجیره‌ای که در مسابقه بزرگ سنگاپور برای فراری رخ داد یک فشار مضاعف برای خروج او از مسابقه بود. حادثه‌ای که باعث پیروزی همیلتون شد و وی را با 28 امتیاز بالاتر از او قرار داد.

ولف می‌گوید یک مبارزه شدید برای کسب عنوان یعنی اینکه هیچ دلیلی وجود ندارد تا شما از بدست آوردن یک شانس که بر اساس بد بیاری رقیب بدست آمده است احساس گناه کنید، این عمل تمی‌تواند به حس تلخی که بر اساس این تجربه برای او ایجاد شده است کمکی کند.

ولف گفت:

ما و فراری کسی را اسیر نمی‌کنیم. این مرتبط با پیروزی در مسابقه و کسب قهرمانی است. این چیزی است که هدف نهایی ما است.

اما من حال فراری را می‌فهمم و می‌توانم حال سباستین را درک کنم. می‌دانم که موقعیت سختی است. ما هم در گذشته در این شرایط بوده‌ایم. من دیده‌ام که از موتور لوئیس در بوداپست 2014 دود بلند شد.

من دیده‌ام که در مالزی سال گذشته در حالیکه یکه تاز و پیشتاز مسابقه بود موتورش آتش گرفت و امیدش را برای قهرمانی مجدداً زنده کرد. پس می‌توانم با این اتفاقی که برای فراری افتاده است ارتباط برقرار کنم.

دنیا خواهان دیدن نبرد بین آنها است و فکر می‌کنم خودشان دو نفر هم از این نبرد در پیست لذت می‌برند. آنها برای قهرمانی جهان می‌جنگند. این کاملا روشن است اما این مسابقه اتوموبیل‌رانی است. شما باید همه چیز را با هم ببینید.

 

سباستین فتل

سباستین فتل

مرسدس به دلیل سرعت کمی که در تمرینات جمعه داشت، منتظر یک چالش در این آخر هفته برای خودشان بود اما تمام اینها هنگامیکه همیلتون از پیچ آخر رد شد و زمان اول را بدست آورد و همه را شگفت زده کرد، از بین رفت.

حادثه‌ای موتور فتل که باعث شد او در Q1 از دور خارج شود و همچنین اشتباه کیمی رایکونن در پیچ آخر که باعث شد او با اختلاف 0.045 ثانیه رده اول را از دست بدهد، به او کمک کرد.

وقتی از ولف پرسیده شد که چه تفاوتهایی باعث رسیدن همیلتون به زده اول شد، پاسخ داد:

او فقط ماشین را خیلی خوب راند. او موفق شد که همه چیز را با ماشین هماهنگ کند که شاید فریبکاری باشد.

چون که وقتی مسئله این است، او قادر است آنها را در جاهای صحیح قرار دهد.

(در تمرین) فراری سریعترین بود هم در تک دورها و هم در کل دورهای زده شده. ردبول هم همینطور و ما در جایگاه سوم بودیم.

اما در زمان‌گیری با رانندگی لوئیس همه چیز تغییر کرد و ما بهترین بودیم.

مشخضاً سباستین حضور نداشت و کیمی در حال انجام یک دور خوب بود اما اشتباه کرد و در نهایت، کرونومتر آن زمانی را که ثبت شده است نشان می‌دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. Farid

    0

    0

    اگه سباستین بود و اینهمه بدشانسی نمیاورد و بخدا قسم همیلتون باید خاب قهرمانی و دومی و پول پوزیشن رو تو این دوتا مسابقه میدید. اگه سب بود مالزی با اختلاف نیم ثانیه پول میزد و مسابقه ی اصلی رو هم میبرد. دنیا شاهد بود که سنگاپور و سپانگ ماله سباستین بود. موتور فرراری تو سپانگ عالی بود. به امید سوزوکا که اونجا هم فراری شانس خوبی داره

دیدگاه خود را بیان کنید