موتوجی پی ایران – رقبای ولنتینو روسی در مسابقات موتوجی پی بعد از بازگشت زودهنگام و باورنکردنی وی پس از مصدومیتش، از عملکرد این اسطوره موتوجی پی تمجید کردند.

در روز جمعه و  بعد از گذشت حدود 22 روز از شکستگی استخوان های درشت نی و نازک نی در تمرینات، روسی همه را با سوم شدن در تعیین خط گرندپری آراگون حیرت زده کرد. این نتیجه بهترین عملکرد روسی در مسابقه اسپانیا بوده است. این در حالی است که دکتر ها برای روسی استراحت 30 تا 40 روزه تجویز کرده بودند.

روسی تا بخش میانی مسابقه رده دوم را پشت سر خورخه لورنزو پیشتاز مسابقه، از آن خود کرده بود.

روسی توانست رده پنجم را کسب کند که 5.8 ثانیه با رده اول و فقط نیم ثانیه با هم تیمی خود ماوریک وینیالس فاصله داشت.

مارک مارکز برنده مسابقه آراگون گفت:

قبل از کسب این نتیجه نیز روسی عملکرد باورنکردنی در تعیین خط با وجود شکستگی پایش داشت. من فکر نمی کنم که تا به حال کسی این چنین بازگشتی را به مسابقات بعد از شکستگی تجربه کرده باشد. همچنین اینکه روسی توانست با موتور یکسان و فاصله نیم ثانیه از وینیالس با وجود مصدومیت مسابقه را به اتمام برساند نیز شگفت انگیز بود. استعداد روسی است که تفاوت را ایجاد می کند.

دنی پدروسا هم تیمی مارکز که در طی مسابقه با روسی درگیر بود نیز گفت:

همانطوری که مارک گفت مطمئنا بازگشت روسی با این سرعت به مسابقات بعد از تصادف باور نکردنی است. مصدومیت ها با هم تفاوت دارند.حتی مصدومیت های مشابه هم برای افراد مختلف، طول درمان متفاوتی دارند ولی عزم و اراده روسی برای بازگشت خیلی مهم بود.در تعیین خط شنبه او بسیار سریع بود و در ابتدای مسابقه نیز او در ردیف های اول بود و برای پیشتازی رقابت می کرد که این واقعا شگفت انگیز است.

خورخه لورنزو نیز گفت:

در تمام طول هفته روسی واقعا عملکرد باورنکردنی داشت، نه تنها در تعیین خط بلکه در سرعت بازگشت او به مسابقات. این حقیقتی است که بدن انسان 38 ساله با 15 ساله متفاوت است. من فکر می کنم که او روز به روز بهتر خواهد شد و همانطوری که مارک گفت با فاصله اندکی از هم تیمی خود در پیستی که مورد علاقه او نیست، پنجم شد.

ولنتینو روسی و ماوریک وینالس

ولنتینو روسی و ماوریک وینالس

ماوریک وینیالس هم تیمی روسی نیز گفت:

مثل همیشه روسی قوی بود. حرف زیادی برای گفتن ندارم ولی عملکرد روسی واقعا خوب بود. من وقتی روسی را در جلو دیدم فکر می کردم او می تواند برنده مسابقه شود. وقتی روسی در اول مسابقه سریع بود من تصور کردم که می تواند در پایان مسابقه نیز سریع باشد چون هیچکس به مانند روسی در پایان مسابقه ها سریع نیست.

آندره دویزیوسو موتورسوار دوکاتی گفت:

من از استارت روسی شگفت زده شدم. او در لاستیک های سخت خیلی مهاجم و سریع است ولی به نظر می رسید که او نیز همانند من در پایان مسابقه با مشکل خوردگی لاستیک روبرو بود. با وجود شرایطی که داشت مسابقه بزرگی را به انجام رساند. من از سرعت روسی شگفت زده نشدم ولی از اینکه می توانست با رقبا بجنگد و بتواند چسبندگی موتور خود را طی مسابقه حفظ کند، تخت تاثیر قرار گرفتم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. burnout

  4

  0

  با اینکه روسی با دوران اوجش خیلی فاصله داره ( 2000 تا 2010)
  ولی اینکه 22 روز بعد از یه شکستگی برگردی به مسابقه اونم توی
  یه ورزش پرفشاری مثل موتورسواری و در بالاترین سطحش،
  ایول داره
  به قول علیرضا صباغ ورزشکارای رشته های دیگه با یه مصدومیت کوچیک
  6 ماه استراحت میکنن ولی روسی 22 روز بعد از شکستگی دوباره میاد مسابقه میده

دیدگاه خود را بیان کنید