فرمول یک ایرانرومن گروژان در اولین واکنش به تصادفش در تمرین دوم گرندپری مالزی به خبرنگاران گفت که در لحظه‌ی اول حادثه متوجه هیچ چیز نشده بود.

در قوس بین پیچ‌های 12 و 13 یکی از قطعات سیستم زهکشی پیست از روی کرب جدا شد. در ابتدا والتری بوتاس این قطعه را جابه‌جا کرد. بعد از آن، کیمی رایکونن از کنار آن گذشت اما فرانسوی بدشانس درست از روی آن عبور کرد.

تایر عقب-راست او ترکید و رومن که کار خاصی از دستش برنمی‌آمد، تمرین دوم را در پیچ سیزدهم به پایان رساند.

 رومن گروژان - تمرین دوم فرمول یک مالزی 2017

ترکیدن لاستیک رومن گروژان – تمرین دوم فرمول یک مالزی 2017

خوشبختانه فرانسوی هیچ صدمه‌ای در این حادثه ندید اما ناظرین مسابقه تصمیم گرفتند جلسه‌ی دوم تمرینی را با یک پرچم قرمز به اتمام برسانند. بلافاصله بعد از تصادف، چارلی وایتینگ و همکارانش از نزدیک شرایط آن قسمت از پیست را بررسی کردند.

همین الان فیلم تصادفم را دیدم. یک قسمت از درپوش زهکشی جدا شد و بعد…

هیچ چیزی ندیدم.

درست روی ریسینگ لاین بود. ناگهان متوجه یک ضربه‌ی شدید و ترکیدن لاستیکم شدم. خودرو به کلی از پیست بیرون رفت و مستقیم به طرف دیوار حرکت کرد.

گروژان مطمئن است که ناظرین و مارشال‌های پیست سپانگ، این مشکل را به زودی حل خواهند کرد. او از آن‌ها خواست تا تلاش کنند، اتفاقی مثل این دوباره تکرار نشود.

می‌دانم که آن‌ها این مسئله را حل می‌کنند. حیف شد. زمان و اطلاعات زیادی را در این شرایط خاص از دست دادیم.

امیدوارم که آن درپوش سرجایش بماند تا فردا با پیدا کردن تنظیمات مناسب، قدری سریع‌تر شویم!

رومن با زمانی که به ثبت رساند، یک رده بالاتر از همتیمی‌اش، کوین مگنوسن در رده‌ی هفدهم قرار گرفت. این در حالی است که تیم هاس هنوز در به ثبت رساندن تک دورهای سریع دچار مشکلات فراوانی است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید