فرمول یک ایران – خیلی سخت است که بفهمیم چگونه فصلی را که والتری بوتاس با مرسدس مسابقه می‌دهد، می‌توان بهتر کرد – راننده فنلاندی در این فصل دوبار در مسابقات اول شده است – با توجه به جدول رانندگان بیش از هر کس دیگری نزدیک به سباستین فتل ایستاده است و هنوز هم طبق محاسبات با توجه به 6 مسابقه‌ای که باقی مانده است شانس کسب برتری دارد. سوال این است حال با توجه به اینکه پیکان نقره‌ای با لوئیس همیلتون به دنبال کسب قهرمانی است آیا زمان آن فرا رسیده است که بوتاس هم تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از راننده بریتانیایی انجام دهد؟ ما این مصاحبه را با راننده 28 ساله مرسدس به این سوال اختصاص داده‌ایم.

سوال:

والتری مطمئناً تائید شده است که سال 2018 را نیز با مرسدس خواهی بود. با توجه به اینکه مدت زمانی هم از اعلام آن گذشته است چه حسی داری؟ آیا هنوز هم هیجان زده هستی؟

والتری بوتاس:

البته! هنوز هم این حس را دارم منتها هر روز کمی از آن کم می‌شود(خنده). من می‌دانم که بسیار خوش شانس هستم که با این تیم در مسابقات هستم. یک تیم با چنین سابقه بزرگی که در خودرو سازی و مسابقات اتوموبیل‌رانی دارد…

سوال:

این که تبلیغ درباره تیم است. خودت چطور؟ فردی که خواهان موفقیت است؟

بوتاس:

بله البته این برای من فرصت بسیار بزرگی است. بلیطی که یک روز می‌تواند مرا قهرمان کند. در سال آینده بطور حتم من شانس دیگری برای کسب قهرمانی خواهم داشت. برای من این بهترین سناریو است. بهترین شرایطی که برای قهرمانی وجود دارد.

سوال:

برنامه دوم شما چیست؟ آیا در ویلیامز دوباره دری باز خواهد شد تا مرسدس راننده دیگری انتخاب کند؟

بوتاس:

من قبلاً هم گفته بودم که هرگز ذره‌ای شک باقی نمانده است. فصل بسیار خوب پیش رفته است و تمام علائم مثبت بودند. پس قطعاً به برنامه دومی نیاز نیست، یا حتی بازگشت به جایی…..

W08 - 77 والتری بوتاس

W08 – 77 والتری بوتاس

سوال:

الزاماً زمان اعلام خبر عقد قرارداد با زمان امضای آن یکی نیست. حال که همه از آن مطلع هستند واقعاٌ کی امضا شد؟

بوتاس:

آه! خوب من در فرمول یک یاد گرفته‌ام هیچ چیزی قطعی نیست تا زمانی که امضا شود. این قرارداد در سنگاپور امضا شد. بنابراین زمان امضا و انتشار خبر برای عموم در این مورد یکسان بود.

سوال:

اما قبلاً می‌دانستی!؟

بوتاس:

بله احساس کرده بودم

سوال:

هم تیمی‌ات لوئیس همیلتون با 28 امتیاز اختلاف در صدر جدول راننده‌ها است اما این به معنی کسب عنوان قهرمانی نیست. فراری تمام تمرکزشان را بر روی سباستین فتل گذاشته‌اند که شامل کیمی رایکونن هم می‌شود. فکر می‌کنی اتفاقی شبیه به این در مرسدس هم رخ دهد وقتی شرایط سخت شود؟ اگر که از تو بخواهند برای لوئیس رانندگی می‌کنی؟

بوتاس:

خوب، اولویت اول برای تیم این است که در جدول سازنده‌ها قهرمان شود. خیلی خوب است که وقتی چیزی هنوز قطعی نشده است مردم اینطور درباره آن فکر می‌کنند. ما هنوز باید خیلی خوب رانندگی کنیم تا به این هدف برسیم. هدف دوم تیم قهرمانی راننده است. لوئیس بطور شفاف در مقایسه با من راننده برتری است بنابراین می‌فهمم که تیم در چه شرایطی قرار دارد – لوئیس – نیاز به کمک دارد پس من آن را قبول می‌کنم. این قاعده این بازی است. من جاه‌طلبی‌های تیم را می‌دانم اما این موضوعی نیست که در این آخر هفته به آن فکر کنم که ما به پیست می‌رویم برای کمک کردن به لوئیس!

من می‌خواهم که برنده باشم و هنوز هم می‌توانم برنده شوم اگر که به اندازه کافی سریع باشم.

والتری بوتاس

والتری بوتاس

سوال:

بصورت تئوری تو همچنان قادر به کسب عنوان هستی، در 52 امتیازی لوئیس قرار داری  و فقط 23 امتیاز از فتل عقب هستی در شرایطی که 150 امتیاز هنوز تا آخر فصل وجود دارد. آیا هنوز این صدا را در سرت می‌شنوی امیدت را برای کسب این عنوان زنده نگهداری؟

بوتاس:

من از حقیقت موجود مطلع هستم و این بدان معنی است که هنوز 6 مسابقه پیش روی ما قرار دارد بنابراین من تسلیم نمی‌شوم مگر اینکه تمام شانسها و امتیازات از بین بروند! اجازه دهید ببینیم چه پیش خواهد آمد.

سوال:

سنگاپور بزرگترین هدیه فراری برای مرسدس بود. وقتی با این سناریو روبرو شدید چه در سر شما گذشت؟

بوتاس:

خوب! همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد(خنده). زمان برای فکر کردن بسیار کوتاه بود و سریع به اندازه سرعت نور. آن اتفاق برای ما خیلی خوب بود. به هموار شدن راه ما برای قهرمانی بشدت کمک کرد و همچنین به جایگاه من در مسابقه.

سوال:

بدیهی است که اول شدن مرسدس بدون حضور فراری سناریویی بود که ناگهان آنها با آن مواجه شدند. آیا به شما گفته شد که از ذهنتون هم استفاده کنید؟

بوتاس:

بدون اینکه چیزی گفته شود خود بخود انجام شد(خنده). “حس مشترک” من حدس می‌زنم که سیاست درستی بود که اتخاذ شد. اما این مسئله در رابطه بین من و لوئیس موضوعی عادی است.

سوال:

خارج از ماشین شما تعهدات زیادی به تیم و حامی مالی دارید با این حال به نظر می‌رسد که شما ناراحت نیستید و یا از کارهای دیگران خسته نمی‌شوید. آیا هنوز هم حس زیادی نسبت به خواسته‌ها وجود دارد؟

بوتاس:

بله . این درخواستها خیلی بیش از قبل هم شده است. اما این جایی که الان در آن هستیم قسمتی از فرمول یک است. می می‌خواهم که کارم را در خارج از ماشین هم خوب انجام دهم. من با این قضیه مشکلی ندارم و خوبم. بله زمان استراحت من خیلی کوتاه است اما این بر می‌گردد به تصمیمی که شما در زندگی می‌گیرید من غر نمی‌زنم.

سوال:

آیا این حس خوبی است که افراد به دیده تحسین به شما نگاه می‌کنند؟

بوتاس:

نه، من از این کار خیلی هیجان زده نمی‌شوم اگر واقعاً امکان انتخاب داشتم ترجیح می‌دادم نامرئی باشم(خنده)

سوال:

شما در دوسال گذشته که در ویلیامز بودی مسابقه مالزی را در جایگاه پنجم تمام کردی، با مرسدس یکشنبه می‌توانی مقام بهتری را بدست بیاوری؟

بوتاس:

لازم است که این مقام بهتر شود. جایگاه پنجم برای ویلیامز خوب بود. باید برای مرسدس بهتر باشد. ما باید قابلیتهایمان را نشان دهیم زیرا تمام دوستان ما در پتروناس هستند و این آخرین مسابقه در مالزی هست بنابراین ما می‌خواهیم که در بالاترین سطح آن را به اتمام برسانیم. ما می‌خواهیم یک 1 – 2 داشته باشیم.این هدف نهایی است.

سوال:

چه کسی اول و چه کسی دوم خواهد بود؟

بوتاس:

خیلی واضح و روشن است من همیشه می‌خواهم اول باشم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. Behrooz

  9

  8

  چه اعتماد به نفسی داره ! عزیز من تو همین مقام سومی رو نگه داری شاهکار کردی که من فکر نمیکنم این اتفاق بیفته ، بهتره از همین الان به هم تیمیت کمک کنی !

 2. ...m6....

  7

  8

  بوتاااس خیلیی پوروعه والا با ماشین مرسدس داره نایب قهرمان میشه داره مغرور میشه والا ۲۰۱۹ که تشریف بردی ویلیامز قشنگ میفهمی…ماشین مرسدس چقدر تو بردات(جز پدیوم) تاثیر داشتp1سپانگم فقط ماله LH44?

  • Svettel46

   5

   6

   فعلا که زیرِفراریه حال ببینیم شاید اینم مثل لوک خوش شانس دیگه تونم اومد بالا در صورتی که این مکس دوباره یک حالی به فتل بده:((((
   میگن صدای دهل از دور خوشه,!

دیدگاه خود را بیان کنید