فرمول یک ایران – ژاک ویلنوو اذعان داشت که قرارداد هوندا با تورو روسو به ضرر این تیم خواهد بود.

با جدایی مک لارن از هوندا، تامین کننده ژاپنی از 2018 با امضا قراردادی سه ساله، موتورهای تیم تورو روسو را تامین خواهد کرد. این در حالی است که مک لارن طبق قراردادش سالانه 100 میلیون دلار را از هوندا دریافت می کرد اما تورو روسو چنین مبلغی را دریافت نخواهد کرد. هوندا موتورهای رایگانی را برای تیم خواهر ردبول فراهم خواهد کرد.

قهرمان فصل 1997 اما به این قرارداد خوشبین نیست:

من [مدیران] تورو روسو را درک نمی کنم، آیا آن ها دیده اند که در سه سال گذشته چه اتفاقی رخ داده است؟ چگونه آن ها تصور می کنند که [قرارداد با هوندا] به آن ها کمک خواهد کرد.

پول بیشتری در [جیب تورو روسو] می ماند اما به قیمت آخر شدن؟ هر زمان که برای کند بودن پول دریافت کنید، پس از دو سال تاوانش را خواهید داد.

باید مراقب باشید، مک لارن جان سالم بدر برد زیرا مک لارن بود، اما ما حالا درباره ی تورو روسو صحبت می کنیم.

این یک قمار بزرگ است، مگر اینکه کس دیگری موتور را بسازد و هوندا نامش را بر روی آن قرار دهد، من این احتمال را می دهم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. max verstapen

  8

  2

  بعید میدونم هوندا برای تورو روسو از موتورهای بایگانی استفاده کنه دراین دوسال تلاش یوسوکه هاسه گاوا (مدیرارشد هوندا) وتیمش برای ساخت موتور بهتر کاملا واضح ومشخص بوده برای حفظ آبروهم که شده هوندا باتوجه به تجربه ی دوساله ی خودش قطعا سال بعد موتورهایی باکیفیت بهتر ارائه خواهد کرد

 2. Ezk1980

  3

  0

  تورو روسو از اولش هم يه تيم دوم بوده وظيفه داشته از تيم اصلي يعني ردبول پشتيباني كنه چه با تحقيق و تجربه شاسي و ايروديناميك چه موتور و چه تربيت راننده، اگر هوندا از فرمول١ ميرفت ردبول هيچوقت انتخابي غير از رنو پيدا نميكرد ، حالا اين فرصت از طريق توروروسو به هوندا داده شده كه تأمين كننده موتور باقي بمونه اگه موفق شدن ردبول مثل دهه٨٠ /٩٠ميلادي يه موتور رقابتي بدست مياره براي مقابله با مرسدس و فراري و اگر نه كافيه كه توروروسو از سائوبر بالاتر بمونه ، براي رنو هم انگيزه شد كه براي اينده اش روي ردبول بجنگه فعلا مهمترين چيز براي تيمهاي فرمول١ اينه كه بتونن سازنده هاي موتور بيشتري داشته باشن تا يكيشون بتونه انحصار مرسدس/فراري رو بشكنه

دیدگاه خود را بیان کنید