فرمول یک ایران – دنیل ریکاردو معتقد است که مردی که در سمت دیگر گاراژ مسابقه ردبول می‌نشیند، سخت‌ترین هم تیمی حاضر در فرمول یک است.

در سال 2014، هنگامیکه ریکاردو به تیم اصلی ردبول راه پیدا کرد، با مخالفت شدید همتای با سابقه 4 ساله‌ خود، سباستین فتل، روبرو شد.

با این حال در آن سال ریکاردو در مسابقه پیروز شد در صورتیکه راننده آلمانی هیچ جامی بدست نیاورد.

هانی باجر(نوعی راسو – لقب ریکاردو) از بین تمام هم تیمی‌هایی که در این هفت سال در فرمول یک داشته است، مکس ورشتپن را سخت‌ترین آنها می‌داند.

ریکاردو در مصاحبه با کانال 4 بریتانیا گفت:

من نمی‌خواهم چیزی از ارزشهای سباستین کم کنم، او راننده بزرگی بوده و هست، اما من مکس را سخت‌ترین هم تیمی می‌دانم.

امیدوارم او هم همین را درباره من بگوید.

ریکاردو و ورشتپن رابطه خوبی با هم در ردبول دارند اما این رابطه در گرندپری مجارستان وقتی راننده هلندی باعث خروج زود هنگام  هم تیمی‌اش در ابتدای مسابقه شد، مورد محک جدی قرار گرفت.

ریکاردو مجدد این اتفاق را یادآوری کرد و توضیح داد:

مارشال، من را به خارج از مسیر مسابقه راهنمایی کرد. من در حالتی بودم که نمی خواستم کسی به من دست بزند. واقعا می‌خواستم منتظر بمانم تا مکس دوباره از آنجا عبور کند.

در لحظه‌ای که حرارتم بالا رفته بود ممکن است چیزهایی گفته باشم… اما من هنوز هم فکر می‌کنم خودم را بخوبی کنترل کردم.

ما به حرکت ادامه دادیم، واضح است که ناراحت بودم اما شرایط خارج از اختیار من بود بنابراین چه کاری می‌توانستم انجام دهم؟

او مانند یک مرد عذرخواهی کرد که خیلی مهم بود. ما یک جلسه خصوصی داشتیم شبیه همین حالتی که الان در آن هستیم اما بدون دوربین و با هم صحبت کردیم که خیلی مهم بود.

ریکاردو، علی رغم پیروزی خوبی که در باکو بدست آورد گفت که او اصلا در جایی که می خواسته است امسال به عنوان یک رقیب ثابت حضور داشته باشد، قرار ندارد.

این راننده 28 ساله گفت:

من باید بیش از آن چیزی که امسال به آن دست یافته‌ام بدست می‌آوردم و احساس می‌کنم که باید اینطور باشد.

وقتی که من روی سکو رفتم یا حتی در مونزا که چهارم شدم خیلی خوشحال شدم.

اما این هدف نهایی و آنچه که می‌خواستم نبود با این وجود در حال حاضر همه آنچه که در وجودم هست بیرون می‌ریزم بنابراین به اندازه کافی خوشحالم می‌کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

  • twenty two

   24

   18

   از دید طرفدارای فتل همه خوش شانسی میارن. فقط فتله که بهترین راننده دنیایه ولی به خاطر بد شانسی نتیجه نمیگیره. حالا طرفدار فتل هستید اشکالی نداره منم دوستش دارم ولی دیگه یک کم منطقی صحبت کنید. در ضمن امسال ریکاردو یکی از بهترینهای راننده های فصل بوده.

   • mojtaba

    3

    3

    راننده ی خوبیه قبول ولی خوش شانسی هم کم نیاورده

 1. max verstapen

  24

  6

  هم ریکی و هم مکس دوتا از بهترین راننده های فرمول یک هستن یکی باتجربه وماهر ودیگر جسوروتشنه ی پیروزی امیدوارم فصل بعد که آخرین فصل حضور اونها کنارهم هستش بتونن ردبول رو قهرمان کنن یا حداقل یکی از دوتیم فراری یامرسدس رو پشت سر بذارن . اگه ردبول ضعیف باشه مسابقات خسته کننده تراز اینی که هست میشه برعکس اگه ردبول قوی باشه رقابت بین سه تاتیم خواهد بودواین به جذابیت مسابقات اضافه میکنه . آرزوی موفقیت برای ردبول ریکی و مکس دوستداشتنی دارم

 2. majidsf64

  18

  2

  خیلی وحشتناکه این جمله (با این حال در آن سال ریکاردو در مسابقه پیروز شد در صورتیکه راننده آلمانی حتی یک جام هم بدست نیاورد)
  وتل در سال ۲۰۱۴ هم تیمی ریکاردو بود و در مالزی سوم،کانادا دوم و سنگاپور سوم شد حیف در موناکو پاور یونیتش از کار افتاد والا اونجا هم احتمال ۹۰% دوم میشد و چند تا DNF به خاطر خرابی موتور مثل مسابقه استرالیا و و و …اطلاعات غلط نده ادمین :/

  • رضا کروئی

   0

   0

   دوست عزیزم اشاره شما صحیح است اما منظور مقاله این بود که در آخر فصل ریکاردو سوم شد اما فتل پنجم شد و هیچ جامی در اون فصل بدست نیاورد . اشاره شما بجا بود ما هم ترجکه را به جام تغییر دادیم . ممنون از حسن نظر و اشاره هوشمندانه شما

 3. benota

  7

  16

  بهترین هم تیمی ها برای هم ، عملکرد شون هم بنظرم عالی بوده ، قطعا ورستپن سر سخت تر از وتل ، و 2 سال دیگه قطعا قهرمان فصل خواهد شد بدون شک!!

  • Behnam380

   7

   1

   در مورد توانایی های مکس شکی نیست ولی یک راننده قهرمان فرمول یک باید کنترل زیادی رو خودش داشته باشه که مکس اینطور نیست و نشون داده که نمیخواد تغییر کنه

 4. JJ_Formula1

  8

  0

  اون فتل کجا (فتل 2014) و این فتل کجا …
  خب بعضی وقت ها یه سلسله مراتبی دست به دست هم میده که سال آدم به بدترین شکل ممکن خراب بشه. تو 2014 دقیقا همین اتفاق برا فتل افتاد وگرنه از هر 100 بار که فتل و ریکاردو هم تیمی بشن فقط 2-3 بار امکان داره فتل پشت ریکاردو قرار بگیره. البته ریکاردو از نظر من جز 4 راننده خوبه واقعا.

 5. porsche

  3

  2

  ادمین عزیز نمیدونم منظورتون از این جمله که حتی یدونه جام هم بدست نیاورد چیه
  اما تا جایی که میدونم که فتل تو فصل ۲۰۱۴ در سه مسابقه مالزی و کانادا و ژاپن سوم و در مسابقه سنگاپور هم دوم شد. خواهشا جمله رو تو متن اصلاح کنید

 6. aria.f1

  10

  0

  چه پسر خوبيه، هميشه از همه خوب ميگه و مثبت حرف ميزنه و شخصيت مثبتي داره، با اين سن كمش شخصيتش كامله.
  نترس جناب ريكياردو انقدر كه تو در مورد ديگران و مكس خوب و مثبت حرف ميزني اونا و مكس در مورد تو اين حرفارو نميزنن اونا فقط به خودشون فك ميكنن هر چي هم بدست اوردي بخاطر نيت خوبت بوده و تلاشت، گرچه همه اسمشو ميذارن شانس!!! اين شانس نيست .. اميدوارم هم دنيل و هم بقيشون بهترينا براشون اتفاق بيفته.

دیدگاه خود را بیان کنید