فرمول یک ایران – فدراسیون جهانی اتومبیلرانی، فیا قصد دارد محدودیت استفاده‌ی تیم‌ها از قطعات موتور را برای فصل 2018 افزایش دهد. تصمیمی که می‌تواند نقش گرید پنالتی‌ها را در نتایج مسابقات بیشتر از گذشته کند.

تعداد موتورهای احتراق داخلی، توربو شارژر و (MGU-H) در فصلی که 21 رقابت در آن برگزار می‌شود از چهار به سه کاهش خواهد یافت و تعداد (MGU-K)، باتری و کنترل الکترونیک (CE) از چهار به تنها دو عدد خواهد رسید!

نیازی به گفتن نیست اما اگر همین سیستم فعلی برای فصل آینده هم باقی بماند، رانندگان با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد و مسابقه‌ای مثل ایتالیا که رانندگان در آن 150 گرید پنالتی دریافت کردند، مرتبا تکرار خواهد شد.

استارت - مسابقه فرمول یک ایتالیا 2017

استارت – مسابقه فرمول یک ایتالیا 2017

تا اینجای فصل هشت راننده -که همگی از موتورهای رنو و یا هوندا استفاده می‌کنند- در استفاده از قطعات مختلف موتور، از این خط قرمز گذشته‌اند و در یک یا چند مسابقه، جریمه دریافت کرده‌اند.

در همین حال فیا و گروه برنامه‌ریزی فرمول یک تحت فشار هواداران و مدیران تیم‌ها هستند تا معضل گرید پنالتی را – که در ابتدا راه حلی برای کاهش قیمت موتورهای هیبرید بود- به نحوی از مسابقات حذف کند، اما تاکنون نه فیا و نه فرمول یک به راه حل جایگزینی نرسیده‌اند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. Ssj 110

  4

  3

  سلام ادمین.
  جدیدا مطالب داخل کانال تلگرام با مطالب داخل سایت همخونی نداره.
  اون جا یه خبر هست ولی این جا نیست و بالعکس.
  ویدیو ها هم همین طور.
  همزمان آپدیت نمیشن چند روز تاخیر دارن.
  ممنون.

 2. max verstapen

  7

  2

  خیلی مسخره هستش میخوان با اینکارشون به جذابیت فرمول یک اضافه کنن نمیدونن که تیمهایی که از نظر مهندسی قویترهستن موتوری میسازن که استقامتش بیشترباشه اینجوری به ضرر تیمهای ضعیفترهستش. بطور مثال تیم فراری و مرسدس هیچ پنالتی دریافت نکردن اما تیم هوندا کلی پنالتی دریافت کرده . این تصمیمشون اشتباهه درستش اینه که واسه تیم های قویتر سخت بگیرن و تعداد قطعات مورد استفاده مثل پاوریونیت ، سیستم بازیافت انرژی ، توربو ، باطری و… رو کم کنن درعوض واسه تیمهای ضعیفتر ادونتج قاعل بشن طوریکه بتونن ازقطعات بیشتری استفاده کنن

  • Nima

   1

   1

   اینکه مسخره تر میشه. اونجوری یا همین الان حداقل همه در شرایط برابر رقابت میکنن و باید خودشون پیشرفت کنن ولی اینجوری که میگی مثل اینه تیم های قوی تر رو محدود تر کنن چون مهندس ها و تکنولوژیشون بهتره. استدلال غلطی هست چون قوی ترن پس محدود تر بشن.

 3. مهدی میراخورلو

  2

  0

  سال بعد یکی از بیهجان ترین مسابقات فرمول یک و خواهیم دید
  اگه قوانین و درست نکنن بدبختیهای تیمایی که از نظر مهندسی قوی نیستن انقدر زیاد میشه که شاید باعث انصرافشون بشه اونوقت ببینیم فیا دست از یکدنده بودنش برمیداره یا نه
  امسال فراری ومرسدس هیچ پنالتی نگرفتن.
  مثال بارز بدبختیا سر مکلارن هوندا و فرناندو آلونسو اومد که همه دیدن به خاظر اشکالات مزخرف موتور هوندا چقدر عذاب آور بود پنالتیاش هم واسه خودشون هم واسه ما که مسابقات و نگاه میکردیم
  امیدوارم قوانین مزخرف و از فرمول یک حذف کنن

دیدگاه خود را بیان کنید