فرمول یک ایرانتوتو ولف، مدیر تیم مرسدس، می‌گوید که هیچ فرقی بین دو راننده‌ی تیم نمی‌گذارد و والتری بوتاس را به عنوان راننده‌ی دوم تیم پشت سر لوئیس همیلتون قرار نمی‌دهد.

همیلتون هفتمین برد این فصل خود را در سنگاپور تجربه کرد تا فاصله‌ی امنی با نزدیکترین رقیبش، سباستین فتل، ایجاد کند.

در سوی دیگر بوتاس که تاکنون برنده‌ی دو مسابقه بوده است، این اواخر کمی از لحاظ عملکرد از لوئیس عقب مانده، اما هنوز تیم آلمانی تمام توان خود را فقط به همیلتون اختصاص نمی‌دهد. حداقل هنوز نه!

توتو ولف در این باره اینگونه توضیح داد:

فکر می‌کنم که واضح باشد که شانس قهرمانی لوئیس بیشتر از والتری است. به مانند قبل، شرایط را ارزیابی خواهیم کرد، اما این شرایط بعد از هر مسابقه واضح‌تر می‌شود. نمی‌خواهم بگویم که یکی از آنها راننده‌ی شماره‌ی یک است، چون باعث دلسرد شدن راننده‌ی دوم خواهد شد… منظورم راننده‌ی دیگر است.

میکا سالو، هموطن بوتاس و گزارشگر فرمول یک، دلیل محکمی برای توضیح این وضعیت و اینکه چرا مرد فنلاندی از هم‌تیمی خود ضعیف‌تر عمل کرده، ندارد.

وی گفت:

بله، والتری کمی به لوئیس باخته است. دانستن چرای این موضوع سخت است؛ شاید پیدا کردن تنظیمات درست ماشین برای او سخت است. یا شاید نمایان این قضیه است که لوئیس با ماشین مرسدس آشنایی بیشتری دارد و آن را بهتر درک می‌کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. Behrooz

  11

  7

  کاملا مشخصه که بوتاس به همیلتون نمیرسه و همیلتون راننده یک هست ، خود توتو هم اینو میدونه و خب تو این زمان بهترین کار اینه که علنیش نکنه که بعدا گله ای پیش نیاد .

 2. mojtaba

  13

  3

  این دیگه مسخرست بوتاس مطلقا شانسی برای قهرمانی نداره مرسدس باید همیلتون رو به عنوان شماره یک انتخاب کنه چون برد تیمی محرز شده و فقط الان باید روی برنده شدن رانندشون تمرکز کنن

 3. S5

  12

  13

  یکی نیست به توتو ولف بگه اگه واقعا اینجوره پس چرا تو مسابقه سوم فصل تو بحرین به بوتاس دستور تیمی دادید، اونم نه یه بار بلکه دو بار مختلف.
  اگه اینقدر به بوتاس اهمیت میدادید که شما سه نفر(ولف ، لاودا و لوییس ) اون بیچاره هم با جت شخصی از سنگاپور میبردید وین نه اینکه براش بلیط زاگرس ایر بخرید که چهار روز تو راه باشه خخخخ

  • saeedsl1

   4

   22

   یکی بحرین و دیگری هم باکو ک نمیتونه از کینگ سبقت بگیره و از تیم ” خواهش ” میکنه ک بوتاس بجای رقابت با استرول فتل رو نگه داره….??

   البته من هیچوقت یاد ندارم ک کینگ انقدر واضح از تیمش تو رادیو خواهش کنه…

   فرق است بین بزرگ بودن و ادعای بزرگی کردن…

   • Lewis Hamilton

    12

    2

    تو اون مسابقه یه بنده خدایی تو سفتی کار از پشت زده بود بهشو تو پیچآ دانفورس نداشت که البته اون بنده خدا بعدها تواس کاراشو پس داد.

   • cfz

    14

    7

    ناموسا همین فتل امسال چن بار حق کیمی بدبخت رو خورده؟
    شما که ادعای روشن فکر بوذن میکنی از همه بدتری که برادر من

   • just.jeep

    2

    2

    حداقل اینکه خود لوییس این درخواستو میکنه و همه هم میدونن.نه مثل فراری توی موناکو که رایکونن بدبختو بزور میارن تو پیت تا وتل اول بشه برادر.شما لطفا به سابقه فراری یه نگاه بنداز اون باریچلو بدبخت ۱۰۰ متر مونده به خط پایان همیشه به شوماخر راه میداد.

  • Mohammad

   12

   6

   اولا که تو بحرین بوتاس با لاستیک سوپر سافت از لوییس با لاستیک سافت کندتر بود، و اگه دستور تیمی هم نبود لوییس از بوتاس تو دو دور بعد سبقت میگرفت. مرسدس به فکر قهرمانی بحرین بود و تنها لوییس بود که میتونست فتل رو به چالش بکشونه.
   دوما، اون جت شخصی لوییس بود!

 4. benota

  0

  0

  قطعا یک و دو ندارن ، والتری رو کلا فراموش کردن!!! والتری هم اینو خوب میدونه ، اما حداقل جایگاه بهتری نسبت به گذشته داره و دلش نمیخواد مثل آلونسو از 13 مسابقه 10 امیتاز و حتی 10 تا مسابقه و نیمه تمام داشته باشه!

دیدگاه خود را بیان کنید