فرمول یک ایرانخوان پابلو مونتویا رولدان 42 سال پیش در بوگوتا کلمبیا به دنیا آمد. ممکن است عده ای از طرفداران فرمول یک به دلیل گذر زمان و دوری وی از موتور اسپرت او را فراموش کرده باشند، اما می توان او را یکی از کامل ترین راننده های فرمول یک نامید که توانسته در مسابقات گوناگون اتوموبیل رانی از جمله فرمول یک، ایندی کار، مسابقات خیابانی گرند ای-ام و ناسکار پیروز شود.

مونتویا بعد از پیروزی در مسابقه ی ایندی کار سال 2000 که به عنوان یک تازه کار به این عنوان رسیده بود، این راننده کلمبیایی پیشنهاد ویلیامز را پذیرفت و در سال 2001 به فرمول یک پیوست و در همان سال برنده گرندپری ایتالیا شد.

خوان پابلو مونتویا و تام کریستنسن

مونتویا هفت بار توانسته با ویلیامز و مکلارن در فرمول یک به پیروزی برسد اما او پیش از پایان سال 2006  مسابقات را به دلیل نزاع و مشاجره با اعضای فنی تیم مکلارن، ترک کرد.

خوان پابلو مونتویا، شخصیتی بسیار با مزه، مبارز و متغیر داشت و به عقیده ی بسیاری، وی پتانسیل قهرمانی فرمول یک را داشت.

بسیاری از هواداران موتور اسپرت از تصمیم زودهنگام مونتویا برای خروج از فرمول یک ناراحت و متاسف شدند و شاید شرمساری بیشتر متعلق به موتور اسپرت باشد که این چنین استعدادی را از دست داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. king44

  7

  0

  سال ا2005 که اومد مکلارن واقعا نیم رویایی بودن با کیمی ولی سال بعد فقط اومده بود ماشینو بزنه به در و دیوار خودم واقعا به شخصه بهش اعتقاد داشتم اگه میشه اون کلیپی سایت اصلی فرمول یک در اینستا گرام گذشته در سال 2001 در پیست اتریش رو بذارین با ترجمه فکر کنم کاربرا کلی حال میکنن.

  • Ali n

   7

   2

   آلونزو و رایکونن هم تو همون سال ها اومدن فرمول یک ( هردوشون 2001) ولی رایکونن سال های 2003 و 2005 و آلونزو هم 2005 و 2006 تونستن شوماخر رو به چالش بکشن.
   مونتویا راننده خوبی بود و هست ولی نه در حد قهرمانی جهان.

 2. cfz

  5

  3

  سلام خدمت ادمینای سایت. یه پیشنهادی داشتم.
  اینکه توی کامنت گذاشتن انقد سخت نگیرین ولی یه گزینه گزارش به کامنت ها اضافه کنید اگه کامنتی بد باشه دوستان گذارش بدن و پاکش کنید اینجوری بهتره

 3. Ezk1980

  5

  1

  اعصابش داغون بود ثبات نداشت زير فشار مسابقه دوام نمي اورد ، خيلي از مسابقات رو در حالي به شوماخر بأخت كه سريع ترين دور مسابقه يا حداكثر سرعت توي مسابقه رو بدست مي اورد ولي برنده نميشد

دیدگاه خود را بیان کنید