مجله خودرو ایران – با دو برند اصیل رو به رو هستیم که در ظاهر شباهت آن چنانی با هم ندارند، جگوار از دل انگلستان اشرافی با نماد پلنگ قدرتمند آمریکایی و آلفارومئو از دل ایتالیای خشن با نماد مار ویسکانتی. اما آیا واقعاً این دو نام شباهتی با هم ندارند؟ هر دو سعی در ارائه خودروهایی زیبا و با اصالت دارند، هر دو در ساخت خودروهای اسپرت تخصص دارند و هر دو برای رقابت شانه با شانه با آلمانی های مغرور تلاش می کنند.

پس با در باطن این دو رقیب هم هستند، و به طرز جالبی هر دو برای اولین بار به عرصه ساخت کراس اوور پا گذاشته اند. سال قبل جگوار با مدل F-Pace به میدان آمد و کمی بعد، آلفارومئو با مدل استلویو پا به این میدان گذاشت.

این دومین باری است که این دو کمپانی به طور مستقیم به مصاف یک دیگر می روند. راند اول مبارزه آنها بین آلفارومئو جولیا و جگوار XE به سود طرف ایتالیایی میدان به پایان رسید، پس در راند دوم جگوار به دنبال انتقام است.

در این راند دو طرف با موتور های چهار سیلندر دیزلی به میدان آمده اند. جگوار F-Pace 25d با موتور 2 لیتری در مقابل آلفارومئو استلویو با موتور 2.2 لیتری. با اینکه جگوار قویتر است، اما آلفا هم ارزان تر، سبکتر و روی کاغذ سریعتر است تا کفه ترازو همین جا به سمت استلویو سنگینی کند.

می دانید، راستش موتور جگوار به قدری خوب بوده که رنجروور آن را روی مدل پر اهمیت ولار هم قرار داده و از طرفی، موتور آلفارومئو هم روی جولیا امتحانش را پس داده. پس نباید کمبودی از طرف موتور ها باشد، به عبارتی اگر استلویو به خوبی جولیا باشد، پیروز این رقابت است. اما با کمی ریز شدن در خودروها، متوجه می شوید قضیه به این سادگی هم نیست.

با ظاهر خودروها آغاز می کنیم، راستش را بخواهید، استلویو بیشتر یک ظاهر هالیوودی مخصوص به فیلم ها دارد. هماهنگی در طراحی آن خیلی به چشم نمی آید و به نظر می رسد توسط چند نفر که در چند اتاق مجزا و بی خبر از هم قرار داشته اند، طراحی شده. در دنیای واقعی هم کوتاه تر از آن چه انتظار دارید احساس می شود. در واقع، آلفا ارتفاع سواری بیشتری دارد و شاید در این مورد حتی قابل رقابت با SUV های میان سایز باشد، اما حالت خاص و شیب سقف آن به خصوص در قسمت عقب آن را کوتاه نشان می دهد.

در مقابل، جگوار بزرگتر و مکعبی تر احساس می شود، البته این حالت به هیچ وجه آزاردهنده نیست. در واقع از دید من F-Pace ظاهری منطقی تر و خواستنی تر دارد و اگر بخواهم تنها به چشمانم اعتماد کنم، جگوار را انتخاب می کنم.

وارد کابین خودروها که شوید، اولین چیزی که از یادتان می رود حس بزرگتر بودن جگوار و ارتفاع رانندگی آن است، چون آلفا سعی کرده پکیج کوچک تری آماده کند و در بحث فضاسازی موفق تر ظاهر شود. البته اگر من یک مشتری همراه مسافران بزرگسال یا فرزندان بالغ بودم، جگوار F-Pace را انتخاب می کردم.

حتماً از حرف های متناقض من تعجب کرده اید، دلیلش این است که در فضاسازی ردیف دوم صندلی ها این طرف انگلیسی میدان بوده که بهتر عمل کرده، به خصوص در فضاسازی پاها. البته دلیلش واضح است، چون آلفا بر عکس ارتفاع صندلی هایش بالاتر است و بیشتر به ردیف اول توجه کرده است. این جا یک نکته منفی دیگر در استلویو ظاهر می شود، چون با توجه به صندلی های بالاترش، فضای سر و شانه های کمتری ارائه می کند.

ترکیب چرم و پلاستیک در کابین آلفارومئو، خودتان درباره اش قضاوت کنید. به نظر می رسد آلفا راه زیادی برای رسیدن به کیفیت کابین رقبا دارد. در عوض جگوار، باید اعتراف کرد همچنان به ب ام و، مرسدس و آئودی نمی رسد، اما قابل مقایسه با آنهاست. کابین F-Pace حس لوکس و گران قیمتی ارائه نمی کند، اما در این قضیه خیلی بهتر از استلویو عمل می کند. و بعد درباره سیستم مولتی مدیای جگوار، به طرز دوست داشتنی به راحتی با آن کنار خواهید آمد.

صندلی های جلوی استلویو، بسیار راحت هستند. گرافیک دوست داشتنی و کیفیت خوبی هم دارد و نوشته های آن به راحتی قابل خواندن هستند. همچنین کنترل ها در کنسول وسط به خوبی جا گرفته اند. اما مشکل آنها وقتی احساس می شود که لمسشان کنید، چون بسیار ارزان قیمت احساس می شوند. به نظر می رسد آلفارومئو توان برابری با کلاس و لوکس بودن رقبا را نداشته و تلاش کرده از هر آنچه دارد بهترین بهره را ببرد.

دیگر موقع روشن کردن موتور هاست. و اینجاست که موتور جگوار با وجود حجم کمتر برتری خوبی در قدرت و گشتاور دارد! در واقع موتور آلفارومئو بر خلاف روح و ظاهرش سعی کرده یک موتور متمدن تر و کم سر و صدا ارئه کند.

موتور F-Pace به حجم دقیق 1999 سی سی، قادر به تولید 237 اسب بخار قدرت در دورهای 4000 تا 4250 rpm و 500 نیوتن متر گشتاور در دورهای 1500 تا 2500 rpm است. این در حالی است که موتور استلویو با حجم دقیق 2143 سی سی تنها 207 اسب بخار قدرت در دور 3750 rpm و 470 نیوتن متر گشتاور در دور 1750 rpm است.

اما این استلویو است که با وزن کمتر خود تند و تیزتر نشان می دهد! در واقع کراس اوور ایتالیایی با وزن 1659 کیلوگرم بسیار سبکتر از انگلیسی 1810 کیلوگرمی است. و همین وزن کمتر باعث شده استلویو در ثبت صفرتاصد 0.6 ثانیه برتر باشد و این کار را در 6.6 ثانیه انجام دهد.

جگوار F-Pace و آلفارومئو استلویو

جگوار F-Pace و آلفارومئو استلویو

بخش دیگری از این برتری از سریعتر بودن گیربکس آلفا ناشی می شود. گیربکس هر دو 8 سرعته اتوماتیک است، با این حال گیربکس استلویو با تعویض های سریعتر و پاسخ دهی بهتر در دورهای میانی، یک پله بالاتر از گیربکس F-Pace قرار می گیرد.

به بحث هندلینگ که برسیم، دو خودرو شانه به شانه هم حرکت می کنند. هر دو از چسبندگی بالا و بالانس عالی نسبت به یک کراس اوور برخوردار هستند و به راحتی قادر هستند آنها را با سرعت های بالا وارد پیچ کنید.

اما کدام یک در این بخش دست بالا را دارند، بستگی به نوع جاده دارد. در جاده های صاف و صیقلی آلفا، و در آفرود و جاده های ناهموار جگوار. در بحث فرمان پذیری این ایتالیایی است که بهتر عمل می کند، در حالی که انگلیسی میدان با برخورداری از سیستم تعلیق انعطاف پذیر و کمک رنجروور، در آفرود امن تر عمل می کند.

جگوار F-Pace و آلفارومئو استلویو

جگوار F-Pace و آلفارومئو استلویو

اما در نهایت کدام یک انتخاب ما خواهد بود؟ جگوار از کابین لوکس تری برخوردار است و در این بحث با آلمانی های باتجربه رقابت می کند، همچنین در آفرود هم متمدن تر است، در عوض آلفا هندلینگ و چابکی بهتری ارائه می کند و نمونه بارز یک ایتالیایی است.

برگ برنده دیگر آلفا اقتصادی بودن آن است، چه در بحث قیمت و چه در بحث موتور. موتور آلفا با انتشار تنها 127 گرم کربن در اکسید در 100 کیلومتر، سبزتر از جگوار عمل می کند که 153 گرم دی اکسید کربن در 100 کیلومتر آزاد می کند. قیمت پایه استلویو هم 42.290 پوند است که از F-Pace با 47.115 پوند ارزانتر است.

آلفارومئو استلویو دوست داشتنی و پر از انرژی و سرزندگی است، اما جگوار با وجود قیمت بیشتر برتری قابل توجهی در کابین ارائه می کند. ضمن اینکه در آفرود به دلیل گشتاور بیشتر و سیستم تعلیق بهتر همانند یک رنجروور عمل می کند. پس می توان برنده این مقایسه را جگوار F-Pace اعلام کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید