فرمول یک ایران – هوندا اعلام کرد هرگز فرمول یک را ترک نخواهد کرد. علی رغم اینکه رابطه آنها با مک‌لارن خاتمه یافته است، کسب سه رده اول جدول، هدف آنها در کنار هم تیمی جدیدشان، یعنی تورو روسو است.

سلسله اخباری که روز جمعه در سنگاپور منتشر شد مؤید این نکته بود که به زودی رنو برای تامین موتور جایگزین هوندا در مک‌لارن خواهد شد و آنها در حال عقد قرارداد با تورو روسو هستند.

کاتسوشیمو موریامی، مدیر ارتباطات و برند هوندا، گفت که در ماه‌های اخیر حساسیت بالایی در بین مدیران وجود داشت اما حضور در فرمول یک همیشه یک اولویت بوده است.

موریامی گفت:

برای هوندا، فرمول یک با رویای مؤسس ما، یعنی سوئیشیرو هوندا، آغاز شد و ما سابقه‌ای بیش از 50 سال در فرمول یک داریم.

فرمول یک برای ما یک فرهنگ و دی ان ای(DNA) شرکت ما است.

واقعیت این است که ما در موقعیت سختی قرار گرفته‌ایم، و هیچ کس از نتایج کنونی راضی نیست، بخصوص هیئت مدیره.

ما بحثهای زیادی انجام دادیم اما خروج از فرمول یک هیچ زمانی جزو انتخابهای ما نبوده است.

هدف ما این است که بر این چالش دشوار غلبه کنیم و به جنگ با پیشتازان این ورزش برگردیم. روح هوندا در حال برگشت است و هدف ما برای سال آینده جنگیدن برای کسب یکی از سه رده بالای جدول در بالاترین سطح مسابقات است.

مک‌لارن و هوندا در اواخر دهه 80 بر فرمول یک حکمرانی می‌کردند اما مشارکت کنونی نتوانست موفق باشد و نتوانستیم در این سه سال به مقامی دست پیدا کنیم.

از موریامی سوال شد که آیا هوندا باید بیشتر ریسک می‌کرد، وی با این موضوع مخالفت کرد و گفت که مشکل اصلی ما موتورهای هایبرید فرمولایی است که توسط مرسدس، فراری و رنو به کار گرفته شده‌اند.

ماساشی یاماموتو مدیر هوندا - مونیشا کالتنبرن مدیر اجرایی تورو روسو

ماساشی یاماموتو مدیر هوندا – مونیشا کالتنبرن مدیر اجرایی تورو روسو

او گفت:

فکر نمی‌کنم که ما در این مسئله به اندازه کافی ریسک نکرده باشیم. ما مدتی در فرمول یک نبودیم و در حضورمان شکافی ایجاد شد، که بعد از برگشتن این فاصله خودش بزرگترین مسئله بود.

برای پر کردن این فاصله هوندا، ما بهترین کاری را که می‌توانستیم انجام دادیم و با بالا یردن سرعت فعالیتمان سعی کردیم تا به هماهنگی برسیم.

من معتقدم که ما قادر خواهیم بود تا این فاصله موجود را کم کنیم اما متوجه این نکته هم هستیم که کارهای زیادی را باید انجام دهیم.

ماساشی یاماموتو، مدیر کل بخش موتوراسپورت هوندا، اعتراف کرد که مک‌لارن از ابتدای فصل قصد فسخ قرارداد را داشت و این جدایی برای آنها مایه شرمندگی و سرشکستگی بود.

اما او نیز با موریامی هم عقیده بود که هوندا با تورو روسو موفق خواهد شد.

او گفت:

اگرچه زمان زیادی تا شروع فصل بعد نداریم، اما حس من این است که فصل خوبی خواهیم داشت و رابطه خوبی بین هوندا و STR برقرار خواهد شد.

روحی که در STR وجود دارد همانند روحی است که در هوندا جاری است. من باور دارم که ما همکاری خوبی در سال آینده با هم خواهیم داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید