فرمول یک ایراندنیل ریکاردو باور دارد با اینکه تیم ردبول در نبرد برای کسب پول پوزیشن از سباستین فتل و تیم فراری شکست خورده، اما همچنان در نبرد برای کسب پیروزی باقیست.

ریکاردو در هر دو تمرین روز جمعه صدر جدول را در اختیار داشت و هم تیمی او مکس ورشتپن در تمرین آخر و مراحل اول و دوم تعیین خط سریعترین بود؛ اما پول پوزیشن پیست مارینا بی در مرحله سوم تعیین خط از دستان آنها خارج شد و فتل با اختلاف حدود 0.3 ثانیه موفق به کسب آن شد.

راننده استرالیایی تیم ردبول به نمایش قدرتمندانه ردبول در جمعه اشاره کرد و معتقد است با وجود اینکه در تعیین خط به رده ای بهتر از سومی دست نیافته، همچنان شانس خوبی برای پیروزی دارد. او در این باره می گوید:

من هنوز مطمئنم که ما این مسابقه را می بریم. ما پکیج خوبی آماده کرده ایم، سب در تعیین خط از ما پیشی گرفت ولی ما فردا باز خواهیم گشت.

می دانم که امروز کمی با شکست رقبا فاصله داشتیم ولی هنوز قسمت زیادی از بازی باقی مانده. برای فردا یک یا دو توقف پیش بینی شده، پس می تواند بسیار جذاب باشد.

پیشرانه رنو همچنان از کمبود قدرت نسبت به مرسدس و فراری رنج می برد و این موضوع در Q3 مشهود بود، اما ریکاردو معتقد است ردبول نمایش فوق العاده ای در تعیین خط داشت و اضافه کرد:

من فکر می کنم پول پوزیشن در اختیارمان بود اما ما نتوانستیم پا به پای او (فتل) برویم. این جا پیست طولانی است و شما با کمی از دست دادن زمان در این جا و کمی در آن جا عقب می افتید. این 0.3 تا 0.4 ثانیه معنی دار بود.

هر مرحله ای که آغاز می شد ما تمام توانمان را به کار می گرفتیم، بنابراین چیز مخفی در Q3 نداشتیم.

مکس ورشتپن - تمرین سوم گرندپری سنگاپور

مکس ورشتپن – تمرین سوم گرندپری سنگاپور

مکس ورشتپن، هم تیمی دنیل هم موفق شد جایگاه دوم را از آن خود کند و با تنها 0.026 ثانیه اختلاف او را شکست داد. مرد هلندی در تلاش برای بهبود زمان خود در Q3 ناکام ماند و این در حالی است که در تمام آخر هفته از قدرت کمتر خود نسبت به رقبا رنج می برد و اگر مشکلات گیربکس او در تمرین آخر را هم در نظر بگیریم، در مجموع تعیین خط خوبی را سپری کرد. وی در این باره معتقد است:

تعیین خط پیشرفت خوبی نسبت به قبل بود، اما ما در تمام آخر هفته از قدرت کمتر رنج بردیم و حداکثر سرعت زیادی از دست دادیم، بنابراین جایگاه دوم در این جا قابل توجه است.

ما می دانیم که هنوز برای پیشرفت جا داریم، همچنین این هنوز حد نهایی فراری و مرسدس نیست.

ورشتپن از ابتدای این فصل با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده، اما می گوید که دست از تلاش برای گرفتن پیچ یک در نبرد با فتل در روز یکشنبه دست بر نخواهد داشت:

شما همواره برای آن تلاش می کنید اگر فضایی باشد و ممکن به نظر برسد، اگر این طور نیست، باید عقب بنشینید. این مسابقه ای طولانی است و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

17 دیدگاه

  • mazroid7

   4

   12

   دقیقا همین فتل در استارت از مکس جا نمونه صلوات !!!!!!!!

   در ضمن رایکونن با این تایماش نشون داده دورانش تموم شده باور کنید استرول از کیمی بهتر تایم میزنه

   دوستان هم بدونن که ماشین فراری امروز و فردا سریعتره
   مرد اونیه که سال 2009 در سنگاپور ………….. ادامه نمیدم تا اونایی که فقط از فرمول یک سال 2010 به بعدش رو میشناسن برن یکم تحقیق کنن تا بفهمن چرا لوییس بهترینه

   قدرت خودروی مرسدس همونیه که بوتاس میزنه این قدرت لوییسه که 0.7 سریعتره

   فتل هم خوشش اومده راننده ضعیفی مثل رایکونن هم تیمیش باشه برای همین گفته بود که اول باید کیمی تمدید کنه اگه مکس باهاش هم تیمی میشد سوسکش میکرد

   باور کنید اصلا حوصله کل کل نداشتم فقط خواستم جواب اونایی رو که از 2010 به بعد فرمول یک رو میبینن و چیزی از سنگاپور 2009 نمیدونن رو جواب بدم
   البته اکثرشون سن پایینی دارن .

   • Behnam380

    0

    0

    داداش حالت خوبه؟
    خودت چهاربار حرفهای خودتو نقض کردی، یه بار دیگه بخون چی نوشتی.

   • بـاواریــــــا.مـونشـــن.

    0

    1

    Behnam
    حرف خودش را کجا نقض کرده.
    نقض یعنی پایان دادن. نه رد کردن.
    در کل در کل صحبتهای ایندوست گرامی‌شما یکبار‌ش را هم نشاندهی، کافیه.
    میگه فراری امروز و فردا سریعتر است.
    شما احتمالا اشتباه متوجه شدی.

  • بـاواریــــــا.مـونشـــن.

   0

   3

   ببخشید چرا باید دعا کنه.؟
   لوئیس مطمئن باش مشکلی با رد شذن از کیمی ندارد. و باز شک نکن که منتظر درگیری بین دو ردبول ها خواهد نشست.مکس عمرا بگذارد سکویش پایین تر از ریکیاردو باشه. مخصوصا که توی چند تا گسابقه ای که مکس بیرون رفت، دنیل سکو کسب کرد.
   این یعنی درگیری این دو تا و حداقل دومی لوئیس، البته فراموش نکنیم که فتل دوبار ماشینش را به دیوار کوبیده از کنار جدا از لرزشیه میگفت ماشین گرفته، نشان میده، اور تحت فشار باشه در این پیست باز هم به دیوار خواهد خورد.

 1. S5

  10

  1

  ردبول به این راحتی بی خیال پیروزی تو سنگاپور نمیشه، چون میدونند متاسب ترین پیست واسه اونهاست.
  کریستین هورنر رسما گفته ما چیزی واسه از دست دادن نداریم، ولی فتل باید نگران مقام قهرمانی در پایان فصل باشه.

 2. REZA.M

  10

  0

  “اما می گوید که دست از تلاش برای گرفتن پیچ یک در نبرد با فتل در روز یکشنبه دست بر نخواهد داشت”خب این یعنی قراره فردا مسابقه شروع نشده سیفتی کار بیاید داخل پیست امیدوارم مشکلی برای بقیه پیش نیاره.چون سابقه خوبی تو این کارا نداره آخریش هم که توی مجارستان بود که زد هم ریکیاردوی بد بخت رو اوت کرد هم خودش پنالتی گرفت و کلا ردبول رو بدبخت کرد.

 3. JBjb

  12

  1

  کاش همون همیلتون دوم شده بود تو تعیین خط. حداقل خیالمون راحت بود نمی کوبه به فتل تو استارت. این حرف هایی اینا زدن فردا حمله می کنند به فتل. یه دفعه خراب کاری نکنن 25 امتیاز بپره

 4. EnzO

  1

  1

  بچه ها دعا کنیم این بشر انتحاری نره تو دل فراری ها . به امید خدا فتل اول خوشبین باشیم رایکونن دوم بشه بشه . فتل اول بشه راضی راضیم
  فورزا فراری
  فورزا فتل

 5. REZA.M

  3

  0

  این دوتا دارن آماده میشن تا تو پیچ اول گند بزنن به همه چیز.به قول JBjb کاش حداقل رایکونن و همیلتون دوم و سوم میشدن چون همیلتون اونقد عاقل هست که بخاطر یه سبقت مسابقه خودش و بقیه رو خراب نکنه.کیمی هم که به هم تیمیش نمیزنه که.

دیدگاه خود را بیان کنید