فرمول یک ایرانسباستین فتل، راننده‌ی آلمانی تیم فراری در حالی در بندر مارینا به سومین پول پوزیشن فصلش رسید که حدودا سه‌دهم ثانیه از راننده‌های ردبول سریع‌تر بود.

با وجود این، در آخرین اقدامش حین تایم‌گیری در پیچ نوزده با دیواره‌ی پیست برخورد کرد و به گفته‌ی خودش لرزش‌هایی در ماشین حس کرد.

در دور آخر خوش‌شانس بودم. در پیچ نوزده با دیوار برخورد کردم و به مسیرم ادامه دادم. در ادامه لرزش‌ها بیشتر شد اما خوشبختانه تنها یک پیچ باقی مانده بود.

تا جایی که میتوانستم تلاش کردم. میدانستم که این بچه‌ها (رانندگان ردبول) حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. وقتی از خط پایان گذشتم خیالم راحت شد. به نمایشگرها نگاه میکردم و منتظر پیام تیم بودم.

فتل در مورد تایم‌های جلسات تمرینی هم گفت:

تا اینجای کار فراز و فرود زیادی داشتیم. دیروز در تقلا بودیم. امروز هم همین طور ولی در تایم گیری ماشین جان گرفت.

سباستین فتل - تعیین خط گرندپری سنگاپور

سباستین فتل – تعیین خط گرندپری سنگاپور

برنده‌ی چهار دوره‌ی گرندپری سنگاپور از مکانیک‌ها به خاطر تلاش شبانه‌روزیشان و همچنین رانندگان جوان فراری برای کمکشان به تیم تشکر کرد و گفت:

فوق‌العاده بود. دیروز ماشین آن طور که میخواستیم نبود اما تلاش شبانه‌ی مکانیک‌ها و البته حمایتی که از مارانلو رسید، کمک ویژه‌ای به ما کرد.

چارلز لکرلک در شبیه‌ساز تایم زد –این موقعیت بین جیوویناتزی و چارلز متغیر است- و به راه حل ‌هایی رسید که خودمان وقت نکردیم پیدا کنیم.

مکانیک‌ها! نمیدانم دیشب چه زمانی خوابیدند. امروز ماشین خیلی بهتر بود. اما شرایط…ماشین در تعیین خط تازه زنده شد! شرایط پیست هم تاثیر زیادی داشت.

با اینکه رقیب اصلی او لوئیس همیلتون در جایگاه پنجم، تعیین خط را به پایان رساند اما فتل محتاطانه در مورد مسابقه‌ی فردا گفت:

اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد. میدانم که رده‌ی استارت در این پیست نقش مهمی دارد اما خب مسابقه‌ای طولانی پیش روی ماست.

این که ماشین ما امروز خوب بود، یک حقیقت امیدبخش برای مسابقه‌ی فرداست.

فکر کردن به رده‌ی دیگران اذیتم نمیکند. خودمان کارهای زیادی را باید به بهترین نحو انجام دهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. saeedsl1

  35

  8

  میدونید فرق فتل و همیلتون چیه؟؟؟؟

  کینگ رو با فدرر و نادال و لبرون جیمز و اوسین بولت و مسی و رونالدو مقایسه میکنن و بین این همه جایزه لاروس رو ب کینگ میدن

  ولی همیلتون رو با کینگ مقایسه میکنن??✌?

  ایشالا لاروس سال بعد هم مال خودته

  فورتزا فراری راگاتزی???✌

 2. Behnam380

  7

  2

  ماشین دیروز هم خوب بود و اینا نشون نمیدادن، دیروز سب تو سکشن اول سریعترین بود و بعدش به ترافیک سایوبر خورد و بعد از اون هم دیگه دور سریع نزدن و رفتن برای دورای آروم.
  دقیقا پنج نفر اول رو درست حدس زده بودم.

 3. Hamed

  7

  0

  از همون تمرین جمعه عصر شک نداشتم فتل پل رو میگیره
  معلوم بود فراری داره ردبول رو بازی میده داستانی که مجارستان پیاده کردن اینجام اجرا کردن
  فقط نگران استارت فردام و مکس بی کله . اگه استارتو به سلامت رد کنه عین 2015 میبره ریس رو

   • EnzO

    0

    0

    قبلا هم ای اتفاق افتاده برام ک گفتمه . من نظر دوم چیزی نوشتم رفتمه اخر افتادم نگاه میکنم طرف بعد من چیزی نوشته . زود قضاوت نکردن هم خوبه

 4. بـاواریــــــا.مـونشـــن.

  3

  1

  دوستان و هواداران فتل:
  تبریک میگم تعین خط فتل را .
  طرفدار همیلتون بودن اصلا به این معنا نیست که فتل را راننده ای پایین تر از همیلتون دانست.
  خصوصیات و شرایط لحظه ای و روحط روانی هر شخصی در ان لحظه ای که هوادار یک تیم و یا راننده و یا حتی خواننده ای میخواهیم بشویم تاثیر دارد.
  امروز همیلتون کمی چوب غرورش را هم خورد.
  چیزی که نیکی لائودا نیز این شکست در تعیین خط را برلی لوئیس لازم دانست، تا کمی خارح شود از ان پوسته پیروزی که دور خود پیچیده.
  جالبه بدانید در المان کارشناس فرمول یک اذعان داشت که پس از اینکه مرسدس عملکرد بسیار ضعیف فتل را ( ماشین فتل را مخصوصا تاکید کرد، نه خود رانندگی فتل ) در تمرینات مشاهده کردند، استراتژی که داشتند این بود که احتمال پول پوزیشن لوئیس و ولتری را زیاد نمیدانستند، بهمین جهت، بدنبال این بودند که ردبول تایم یک و دو را بزند، و لوئیس و ولتری سه و چهار را بگیرند، و مرسدس در حین مسابقه از درگیری های حتمی لین دو راننده ردبول که امسال کمی ریشه دا هم شده استفاده کنند و لوئیس پیشتازی را بگیرد، که با تایم یک فتل کنی ایم محاسبات بهم خواهد خورد. وقتی از او پرسیدند شما چطور به این اطلاعات دست پیدا کردید، کارشناس : یعنی واقعا شما توقع دارید من به این سوال پاسخ دهم؟ مجری دومی که انجا بود سریعا جمعش کرد و صحنه هایی از پول پوزیشن های از اولین مسابقه فصل تا سنگاپور را پخش کرد، بعلاوه مقایسه تایم یک نیکو در سال قبل با فتل در امسال.

  بهرحال امیدوارم مسابقه ای زیبا و هیجانی را ببینیم، نه اینکه 700 مرتبه استارت مسابقه را پخش کنند یا برای گفتن نتیجه والیبال بکل قطع کنند ودوباره برگردند. اینجا خوب شبکه اسکای هم پخش میکند اما گزارش صباغ را خیای دوست دارم.
  فردا لوئیس برای رد شدن از کیمی زیاد مشکلی نخواهد داشت، بعد از اون بدون شک صبر خواهد کرد تا دو تا ردبول ها درگیریشان شروع شود.
  احساس میکنم فتل فردا یک مشکلی برایش پیش خواهد امد با همیلتون، نمیدان امیدوارم اینطور نباشد.
  در ضمن خوش به حالتان در ایران هستید. دلم برای خاکش تنگ شده.

دیدگاه خود را بیان کنید