فرمول یک ایران – تیم مکلارن در نهایت،روز جمعه رسما اعلام کرد که از هوندا جدا می شود و از فصل آینده با موتور رنو مسابقه خواهد داد.

این اتفاق به نظر می رسد که برای قانع کردن آلونسو برای تمدید قرارداد خود با مکلارن اتخاذ شده است. اما قهرمان دو دوره جهان اظهار داشت که او بعد از مسابقه سنگاپور شرایط موجود را تجزیه و تحلیل و تصمیم نهایی خود را اعلام می کند.

فرناندو آلونسو راننده مکلارن،بعد از امضا قرارداد مکلارن با رنو گفت:

من باید ببینم که انتظارات مکلارن و رنو چه خواهد بود و بعد از آن تصمیم به امضا قرارداد جدید می گیرم. باید منتظر بود.من درباره انتظارات رنو و برنامه آنها برای پیشرفت در طول فصل اطلاعی ندارم.پس بعد از این مسابقه تلاش می کنم که با آنها ارتباط برقرار کنم و اطلاعات لازم را بدست بیاورم تا بتوانم تصمیم خود را بگیرم.

فرناندو آلونسو

سیریل آبیت بول مدیر رنو گفت:

مکلارن اطلاعات و داده های موتور ما را طی چند روز بررسی خواهد کرد.

با این وجود آلونسو اظهار داشت:

 تا به حال اطلاعاتی به دست من نرسیده است.من فقط اخباری را که همه شنیده اند،دریافت کرده ام و بعد از مسابقه سنگاپور تلاش خواهم کرد که مقداری اطلاعات درباره این همکاری،موتور رنو و انتظارات دو تیم بدست بیاورم ولی در حال حاضر از چیزی آگاهی ندارم.با وجود اینکه مکلارن از هوندا شریک موتوری سه ساله خود بخاطر مشکلاتش جدا و با رنو قرارداد امضا کرد ولی این سخت است که بگوییم با وجود موتور رنو تیم به جایگاهی که نیاز دارد، می رسد و این تغییر موتور برای تیم خوب خواهد بود. ولی من معتقدم که اگر مکلارن در این زمان از هوندا جدا شده و با رنو قرارداد امضا کرده بخاطر این است که آنها اطلاعات خوبی درباره موتور فصل آینده دارند و امیدواریم که این موتور مکلارن را به جایگاهی که به آن تعلق دارد یعنی جنگیدن برای سکو و قهرمانی، برساند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید