فرمول یک ایران نیکو روزبرگ قهرمان فرمول یک، به تیم سرپرستی رابرت کوبیتسا پیوست تا به راننده لهستانی کمک کند که در سال 2018 به مسابقات بازگردد.

دوران حضور رابرت کوبیتسا در فرمول یک، بعد از تصادف وی در مسابقات رالی 2011 به پایان رسید اما این راننده لهستانی بعد از دو تست در ماشین رنو، به شدت خواهان بازگشت به فرمول یک است.

تیم رنو تایید کرده که این دو تست برای ارزیابی رابرت کوبیتسا، برای حضور احتمالی وی در سال 2018 بوده است.

الساندرو آلونی براوی، مدیر برنامه های رابرت کوبیتسا گفت:

در طول مسابقه مونزا، رابرت به خود مطمئن بود که می تواند بدون محدودیتی، ماشین فرمول یک را رانندگی کند و این راننده برای فصل بعد پیشنهاد هایی دارد. حالا نیکو روزبرگ نیز به براوی برای حمایت از بازگشت کوبیتسا به فرمول یک، پیوست.

رابرت کوبیکا - ایتالیا 2017

رابرت کوبیتسا – ایتالیا 2017

نیکو روزبرگ گفت:

رابرت و لوئیس سریع ترین راننده هایی بوده اند که با آنها مسابقه داده ام. به همین دلیل من هیجان زده هستم که به بازگشت کوبیتسا به فرمول یک کمک کنم.

بعد از تمدید قرارداد بوتاس و ماندن آلونسو در مکلارن، گزینه های کوبیتسا برای حضور در مسابقات 2018 محدود خواهد شد.

تیم فورس ایندیا تا کنون حضور سرجیو پرز را با وجود اتفاقات اخیر رسما اعلام نکرده است، هرچند تمدید قرارداد با این راننده مکزیکی بسیار نزدیک است. با فرض اینکه این قرارداد نیز رسمی شود، تنها صندلی های باقی مانده تیم های ویلیامز و تورو روسو و سائوبر خواهند بود.

ردبول می خواهد که پیر گسلی، قهرمان 2016 جی پی 2 را بعد از نمایش خیره کننده در مسابقات سوپر فرمولا ژاپن، به عنوان جانشین کارلوس ساینز در تیم تورو روسو معرفی کند. بنابراین برای حضور کوبیتسا در تیم تورو روسو، یا باید این انتقال انجام نپذیرد یا باید دنیل کویات از تیم تورو روسو کنار گذاشته شود.

تیم سائوبر نیز در صدد این است که راننده جوان فراری و پیشتاز کنونی فرمول 2 یعنی چارلز لکرک را در فصل آینده بعد از امضا قرارداد خرید موتور از فراری، به خدمت بگیرد. پس برای حضور کوبیتسا در این تیم نیز یا باید انتقال لکرک صورت نگیرد یا اینکه مارکوس اریکسون که اسپانسر های قوی وی را پشتیبانی می کنند، از تیم کنار گذاشته شود!

حال باید دید سرنوشت رابرت کوبیتسا در فرمول یک چگونه رقم خواهد خورد و آیا فرصت حضور دوباره در فرمول یک را پیدا می کند یا نه.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. Red revolution

    3

    0

    شانس ها هر روز محدود تر می شوند!
    شاید اگه مسا بیخیال فرمول۱ بشه ،فصل بعد کوبیکا رادر ویلیامز ببینیم و گرنه رنو که بزرگترین شانس اون بود با ساینز تمام کرد!

دیدگاه خود را بیان کنید