فرمول یک ایران – از آن جایی که قرار داد ردبول و شرکت رنو تا پایان فصل 2018 اعتبار دارد و همچنین رنو نیز در حال تلاش برای قطع همکاری خود با تیم ردبول می باشد، ردبول ممکن است چاره ای جز پذیرش موتور های هوندا و بستن قرارداد با این شرکت نداشته باشد.

اگر هوندا بتواند بهبود مناسبی در موتور های خود برای فصل بعد ایجاد کند، پیوستن ردبول به تورو روسو برای تامین موتور های خود از هوندا، گزینه ای واضح و بدیهی خواهد بود. اما اگر چنین اتفاقی (بهبود موتور های هوندا) نیفتد، به نظر می رسد که تیم ردبول چاره دیگری جز بستن قرارداد با هوندا ندارد.

اگر چه سایت Motorsport اعتقاد دارد که ردبول و رنو توافق کرده اند تا قرارداد فعلی خود را تا پایان سال 2020 ادامه دهند گرچه این مهم به صورت رسمی اعلام نشده است اما به نظر می رسد قرار داد بین ردبول و رنو از طرف سازنده فرانسوی به بهانه ی قطع همکاری تورو روسو و رنو، در حال تلاش برای اتمام است.

ردبول - مک لارن هوندا

ردبول – مک لارن هوندا

دو شرکت فراری و مرسدس نیز هیچ گونه تمایلی ندارند تا تیم جدیدی را به موتور های خود مجهز کنند و همچنین در سال 2016 نیز حاضر نشدند موتور های خود را در اختیار تیم ردبول قرار دهند. بنابراین به نظر می رسد که هوندا تنها چاره تیم ردبول برای تامین موتور اتومبیل های خود می باشد.

همچنین از طرفی جدایی کامل تیم ردبول از رنو در فصل بعد، بعد از مسائل و مشکلاتی که بین این دو شرکت در سال 2015 به وجود آمد و تیم ردبول مجبور به تامین موتور های خود از این شرکت با استفاده از لابی شرکت TAG Heuer شد، موضوعی حیرت انگیز و تعجب آور به نظر نمی رسد.

تیم ردبول با آرم تجاری TAG Heuer

تیم ردبول با آرم تجاری TAG Heuer

هم اکنون دو شرکت ردبول و هوندا، در مسابقات Moto GP با یکدیگر مشارکت دارند و همین مهم ممکن است عامل انعقاد قرارداد بین این دو در مسابقات فرمول یک نیز باشد.  اگر چه ممکن است ردبول، همچنان شرکت ساعت سازی TAG Heuer را به عنوان یکی از اسپانسر های خود نگه دارد، اما این شرکت دیگر فعالیتی در بخش موتور های ردبول نخواهد داشت.

موضوع دیگر علاوه بر احتمال قطع همکاری ردبول و رنو، قرارداد رانندگان تیم ردبول و علاقه آنان برای ماندن و یا رفتن از تیم ردبول خواهد بود چرا که قرارداد دنیل ریکاردو در پایان فصل 2018 به اتمام می رسد و مکس ورشتپن نیز در تلاش است تا همکاری خود با این تیم را پایان دهد. بنابراین این احتمال وجود دارد تا تیم ردبول به دنبال جایگزینان احتمالی برای رانندگان خود باشد. با این وجود برای بعد از فصل 2018، فرصتی برای دو تیم فراری و مرسدس نیز ایجاد می شود تا دو راننده تیم ردبول را نیز برای صندلی اتومبیل های خود در نظر بگیرند.

تورو روسو - هوندا

تورو روسو – هوندا

از دیگر خبر های بسیار مهمی که در این هفته منتشر شد، جدایی تیم مک لارن از هوندا و همچنین انعقاد قرارداد سه ساله تیم تورو روسو با شرکت هوندا برای تامین موتور های این تیم برای فصل بعد رقابت های فرمول یک می باشد. بنابراین تیم تورو روسو از فصل 2015 تاکنون از سه شرکت مختلف فراری، رنو و هوندا، موتور اتومبیل های خود را تامین کرده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. Mehrdad

  8

  0

  اگه قطع همکاریشون با رنو جدی باشه
  منتظر مصاحبه کوبنده از مدیران ردبول باشین که کل مدیریت رو به رگبار ببندن
  حق هم دارن ردبول ها یکی از بهترین شاسی هارو دارن ولی مرسدس و فراری بهشون موتور نمیدن یا قوانین رو تغیر بدن شرکت ها به هرتیمی موتور بدن یا هم اجازه داده شه شرکت های دیگری وارد رقابت واسه ساخت موتور بشن
  با اینکه طرفدار فراریم و دوس دارم قهرمانیشو ببینم و میدونم ردبول با موتور فراری مدعی اصلی قهرمانی میشه اما کار فراری و مرسدس اصلا درست نیست این قوانین دیکتاتوری اصلا جالب نیست

دیدگاه خود را بیان کنید