فرمول یک ایران– همان طور که انتظار می رفت والتری بوتاس برای یک سال دیگر در مرسدس ماندنی شد و این تیم آلمانی خبر تمدید قرارداد بوتاس برای فصل 2018 را تایید کرد.

حالا که آینده بوتاس تضمین شده است، او می تواند به پیشرفت خود ادامه دهد. در این فصل، تا به حال بوتاس توانسته دو پول پوزیشن و دو برد در گرندپری ها کسب کند. در جدول قهرمانی در رتبه سوم قرار دارد و فاصله اش به حدی است که دیگر شانس قهرمانی نداشته باشد.

با وجود این که عملکرد او از سطح توقعات دیگران بهتر بوده، بوتاس می خواهد در هفت مسابقه آینده پیشرفت کند. هیچ چیز جز قهرمانی در رقابت ها این راننده 28 ساله را راضی نخواهد کرد.

بوتاس می گوید:

من خوشحالم که اولین بردم را با پیکان نقره ای به دست آورده ام. هر چند که همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد. من هنوز تمام پتانسیل خود را نشان نداده ام.

من به سخت تلاش کردن در داخل و بیرون پیست ادامه می دهم تا بتوانم رانندگی ام را تقویت کنم، نتیجه های بهتری بگیرم و به مرسدس نشان دهم که اعتماد به من تصمیم درستی بوده است.

بوتاس هم چنین این را بیان کرد که از وقتی به این تیم آمده حمایت های زیادی از او شده است.

او گفت:

خوش آمد گویی و حمایت از طرف اعضای تیم و طرفداران غیرقابل وصف بوده است. به عنوان یک راننده این امکان برایم وجود داشته است که یاد بگیرم و بسیار رشد کنم.

تا به اینجا هم لحظات خوبی داشته ام که نمی توانم آن ها فراموش کنم. ذهنیت، تلاش و روحیه تیم بسیار من را تحت تاثیر قرار داده است.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - مسابقه گرندپری ایتالیا 2017

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – مسابقه گرندپری ایتالیا 2017

خیلی از افراد درباره این که رابطه بوتاس و لوئیس همیلتون چگونه خواهد بود کنجکاو بودند. با این حال بوتاس به نیکی از قهرمان سه دوره رقابت های فرمول یک یاد می کند.

او بیان کرد:

همکاری با لوئیس هم واقعا خوب بوده است. من از احترامی که نسبت به هم داریم و هدف مان برای پیشبرد تیم لذت می برم.

اگر خوب عمل کنم، اگر در تعیین خط خوب باشم، سرعت عالی را داشته باشم، قطعا می توانم برای برد مبارزه کنم. اما اگر به هر دلیلی سرعت کافی را نداشته باشم و لوئیس کارش بهتر از من باشد، من در رده دوم باشم و پشت او، پس مشخصا بهتر است که کمک کنم تا کار احمقانه ای انجام بدهم.

من همیشه یک راننده تیمی خواهم بود. تصمیم گیری راجع به این چیزها مربوط به تیم است، پس خواهیم دید. ما با هر شرایطی به هر مسابقه ای که باشد خواهیم رفت. اما همان طور که گفتم. من هنوز باید عملکرد خوبی داشته باشم که بتوانم برای عنوان قهرمانی بجنگم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید