مجله خودرو ایران – نمایشگاه فرانکفورت فرصت معرفی بسیاری خودروهایی بود که منتظرشان بودیم، و یکی از آنها هات هچ آماده رنو یعنی مگان RS است. این خودرو با بسیاری از تغییرات به میدان آمده تا در میدان پر رونق هات هچ ها کم نیاورد.

اول، فرمان پذیری برای چهار چرخ به صورت استاندارد در آن موجود است، امکانی که در هیچ هات هچ دیگری موجود نیست و می تواند برگ برنده خوبی در اختیار آن باشد.

مانند رنو های سریع دیگر، برای سیستم تعلیق آن دو انتخاب وجود دارد، نوع “Sport” که نرمتر است و نوع “Cup” که سختتر است. برای گیربکس هم دو انتخاب موجود است، گیربکس شش سرعته دستی و شش سرعته دوبل کلاچ؛ و البته که آپشن لانچ کنترل هم برای سریعتر بودن آن موجود است.

موتور همانی است که در خودروی اسپرت آلپاین A110 موجود است، 1.8 لیتری چهار سیلندر توربو. البته اینجا قدرت بیشتری دارد و چرخهای جلو را به حرکت در می آورد. در حال حاضر، این موتور قادر به تولید 276 اسب بخار قدرت و 390 نیوتن متر گشتاور است و کمی هم دانستنی برای طرفداران محیط زیست، در هر 100 کیلومتر 155 گرم کربن دی اکسید آزاد می کند.

با این حساب مگان RS به راحتی از رقبایی مانند فولکس واگن گلف R، سئات لئون کوپرا و هوندا سیویک تایپ R عقب می ماند. اما هیوندای i30 N را به یاد آورید، هیوندای آن را برای لذت رانندگی ساخته بود، این هم می تواند بهانه مگان برای سرپوش گذاشتن روی قدرت کمترش باشد، ضمن اینکه نسخه تروفی در پایان سال 2018 با قدرت 296 اسب بخار به میدان خواهد آمد.

اما در حال حاضر می توان گفت مگان RS جدید یک قدم رو به عقب برای رنو محسوب می شود. چون با وجود وزن بیشتری که دارد، تنها 5 اسب بخار از نسخه قدیمی قویتر است. با اینکه هنوز آماری از عملکرد آن در اختیار نداریم، اما صفرتاصد آن حدود 6 ثانیه و حداکثر سرعت آن کمتر از 260 کیلومتر خواهد بود.

رنو حالات مختلفی برای رانندگی دلخواه با آن قرار داده و سریعترین آنها حالت “Race” خواهد بود. در این حالت قادر خواهید بود مقدار نیروی جانبی وارده به خودرو و زمان دورهایتان را روی مانیتور مشاهده بفرمایید.

رنو مگان RS

رنو مگان RS

تغییرات در ظاهر خودرو هم مشهود است. علاوه بر اینکه این خودرو از زبان طراحی جدید رنو بهره می برد، تجهیزات آیرودینامیکی بسیاری مانند اسپویلر سقفی و دیفیوزر بزرگ روی آن موجود است تا به کمک تغییرات فنی مانند پهن شدن اکسل ها، اثر منفی داشتن پنج در و وزن بیشتر را از بین ببرند. رنگ زیبای جدید به نام نارنجی “Volcanic” هم در زیبایی بیشتر آن نقش دارد.

هات هچ کهنه کار و با تجربه فرانسوی این بار با تمرکز بیشتر روی لذت رانندگی به میدان آمده تا مشتریان را شگفت زده کند. از کفش های بزرگ گرفته تا امکان انتخاب نوع سیستم تعلیق و گیربکس، همگی برای رضایت بیشتر مشتریان هستند.

درباره مبلغی که باید از جیب مشتریان خارج شود، رقمی حدود 25.000 پوند خواهد بود که در صورت سفارش آپشن های لازم از 30.000 پوند تجاوز خواهد کرد. نظر شما چیست؟ آیا مگان RS ارزشش را دارد، یا این مبلغ برای یک هات هچ دو دیفرانسیل 300 اسبی مناسب تر است؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید