موتوجی پی ایران – تیم یاماها به طور رسمی تایید کرد همانطور که در هفته گذشته در گرندپری میزانو شایعه شده بود، مایکل ون درمارک جایگزین ولنتینو روسی خواهد شد و اولین مسابقه ی موتوجی پی خود را در آراگون تجربه خواهد کرد.

ولنتینو روسی از شکستگی استخوان های درشت نی و نازک نی پای راست که طی تمرینات  موتوکراس خود که در 31 آگوست رخ داده ، رنج می برد که این مصدومیت او را از حضور در مسابقه ی خانگی خود محروم کرد.

یاماها بر اساس قرارداد موظف است که برای روسی جایگزین تعیین کند که این تصمیم 22 روز بعد از تصادف روسی رخ می دهد تا دوره ی کوتاه 40 روزه درمان روسی خاتمه یابد.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی 2017

لین جارویس گفت:

به دنبال تصادف روسی در پنجشنبه 31 آگوست، یاماها تصمیم گرفت کسی را جایگزین روسی در گرندپری سن مارینو نکند اما برای مسابقه ی بعد در آراگون ما مجبوریم تا دو موتورسوار وارد مسابقه کنیم.

حضور روسی در مسابقه آراگون عملا غیر ممکن است، بنابراین یاماها تصمیم گرفت تا یک موتور سوار با استعداد برای جایگزینی روسی جستجو کند.

در گذشته هم کاتسویوکی ناکازوگا در سال 2011 جایگزین خورخه لورنزو و همچنین الکس لوز در سال 2016 جایگزین بردلی اسمیت شده بود. بنابراین تصمیم گرفتیم مایکل ون درمارک باید فرصت لازم را این بار پیدا کند. این هیچوقت آسان نیست که اقدام به جایگزینی موتور سواری کنید و حتی سخت تر این است که آن موتور سوار، جایگزین ولنتینو روسی باشد ولی ما معتقدیم مایکل تمام مدارک و تجربیات لازم را دارد تا کار خود را به خوبی انجام بدهد.

ما بیشترین حمایت را از او می کنیم و برای او آرزوی موفقیت در این فرصت هیجان انگیز را داریم. همچنین امیدواریم ولنتینو روند بهبودی سریع خود را ادامه دهد و دوباره او را بر روی موتور یاماهای خود در اولین فرصت ممکن ببینیم.

والنتینو روسی

والنتینو روسی

مایکل ون درمارک گفت :

از اینکه این فرصت به من داده شده تا بتوانم موتور یاماها را در مسابقه ی آراگون رانندگی کنم هیجان زده هستم. من تا به حال با موتور موتوجی پی رانندگی نکرده ام پس این مسابقه، یک تجربه کاملا جدید برای من خواهد بود.

خیلی کنجکاوم تا ببینم که رانندگی با موتور موتو جی پی چه حسی دارد. من آگاهم که  اصلا آسان نخواهد بود که مستقیما و بدون تست قبلی وارد یک تمرین رسمی موتو جی پی شوید. با این وجود، قدردان این فرصتی هستم که یاماها به من داده است و مطمئنم این تجربه بزرگی خواهد بود.

مایکل ون در مارک به مسابقات جهانی سوپر بایک به کمک تیم هوندا اضافه شده است که این امر بخاطر حکمرانی مایکل و قهرمانی در مسابقات سوپر اسپرت 2015 بوده است .

بعد از 9 سکو و چهارمین آن که در مسابقات قهرمانی سال گذشته رقم خورد، موتور سوار 24 ساله هلندی به تیم رسمی سورپایک یاماها پیوست. او بهترین فصل را تا به حال سپری کرده و قبل از مشکل لاستیک خود در گرندپری میزانو به دنبال اولین پیروزی خود بود.

ون درمارک همچنین سابقه حضور در 10 گرندپری 125 سی سی و موتو 2 در بین سال های 2008 تا 2011 داشته است که بهترین نتیجه او در مسابقه خانگی خود در گرندپری اسن 2009 رخ داده است.

ون درمارک همچنین اولین موتورسوار هلندی بعد از یورگن فن دن گوربرگ از سال 2005 است که در مسابقات موتوجی پی شرکت می کند .

ون درمارک اکنون در مکان هفتم جدول رده بندی مسابقات جهانی سوپر بایک است که دو رده از هم تیمی خود یعنی الکس لوز پایین تر قرار دارد .

ولنتینو روسی باید برای مسابقه گرندپری ژاپن که 42 روز بعد مصدومیت اوست، آماده شود .

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید