مجله خودرو ایران – لامبورگینی حدود 6 سال است که اونتادور را جایگزین مورسیه لاگو کرده است. در این 6 سال نسخه های مختلفی از این خودرو را به نمایش گذاشته که نسخه معروف SV و رودستر پس از آن که بدون سقف ارائه شد جز معروفترین های آنها بود ، اما حال نوبت به نسخه جدیدی رسیده که با نام آونتادور S معرفی شده و قصد داریم به بررسی آن بپردازیم:

لامبور گینی اونتادور S

لامبور گینی اونتادور S

لامبورگینی در این مدل از سیستم فرمان پذیری چهار چرخ استفاده می کند و سیستم تعلیق این مدل مورد بازبینی مجدد قرار گرفته و با ایجاد تغییراتی در بدنه این خودرو اینبار 130 درصد دانفورس بیشتری روی محور جلو تولید میکند همینطور لامبورگینی یک سیستم کنترلی جدیدی را برای این خودرو قرار داده است. آونتادور S همچنان از همان موتور 6.5 لیتری V12 بهره میبرد ولی با تنظیم مجدد این بار 730 اسب قدرت تولید میکند و محدود کننده ها به جای محدود کردن دور موتور روی 8350 دور موتور را روی 8500 محدود میکنند. قوس گلگیرهای اونتادور از کانتاش الهام گرفته شده، سیستم خروجی اگزوز دارای 3 خروجی است که همه آنها در یک فضای بزرگتر مثلثی شکل قرار گرفته اند.اصلاحات طراحی که انجام شده می تواند جریان هوای بهتری را در اطراف خودرو ایجاد کند همینطور ورودی های هوایی که در قسمت جلوی خودرو تعبیه شده می تواند کمک خوبی برای خنک کاری ترمز های سرامیکی 400 میلیمتری باشد. مکانیزم فرمانپذیری محور های عقب برای این خودرو 6 کیلوگرم وزن اضافه را در پی داشت اما با سیستم اگزوز جدیدی که لامبورگینی برای این خودرو در نظر گرفت توانست این 6 کیلوگرم اضافه وزن را در آنجا جبران کند.

لامبور گینی اونتادور S

لامبور گینی اونتادور S

رانندگی

اونتادور ماشینی سنگین بود که در پیچ ها عملکرد خوبی از خود نشان نمی داد ولی سعی میکرد ضعف خود را با موتور قدرتمندش پوشش دهد ولی حالا لامبورگینی در آونتادور S جدید با مدیریت وزن،  استفاده از تکنولوژی های جدید پیشرفت های چشم گیری در فرمان پذیری این خودرو ایجاد کرده است. یکی از سیستم های که لامبورگینی در آونتادور S از آن بهره میبرد سیستم فرمان پذیری چهار چرخ است. در این سیستم چرخ های عقب می توانند 3 درجه در سرعت های پایین خلاف جهت چرخ های جلو تغییر زاویه دهند و در سرعت های بالا مثل چرخ های جلو تقییر زاویه میدهند. این موضوع هم به فرمان پذیری خودرو و هم به اعتماد به نفس راننده کمک میکند این سیستم به علاوه لاستیک های P Zero عملکرد خوبی را حتی در شرایط بارانی به این خودرو میدهند. وزن خالص این خودرو 1575 کیلوگرم است ولی وزن واقعی آن میتواند به 1700 کیلوگرم هم برسد.

این مدل گشتاور بیشتر را به چرخ های عقب میرساند و علاوه برحالت خیابان و پیست دارای حالت به نام EGO  میباشد و میتوان در این حالت سیستم گیربکس،پیشرانه، سیستم تعلیق رابه صورت جداگانه ای تنظیم کرد. تنظیمات جدید در تقسیم نیرو این اجازه را به این ماشین میدهد که نیرو را در حالت خیابانی 90 درصد و در حالت پیست 80 درصد به چرخ های عقب منتقل کند.

لامبور گینی اونتادور S

لامبور گینی اونتادور S

اولین اونتادور را به یاد می آورید ماشینی که همه از تعویض دنده خشن آن ناراضی بودند ولی لامبورگینی بیان کرده است که در اونتادور S روی این گیربکس 7 سرعته دو کلاچه کار میکند ولی گیربکس اونتادور S با اینکه نسبت به اونتادور عملکرد بسیار بهتری دارد ولی اگر قرار باشد گیربکس این خودرو را با فراری 488 یا آئودی ار 8 مقایسه کنید اونتادور هیچ شانسی نخواهد داشت.

درنهایت باید گفت که در مقایسه بین اونتادور S و اونتادور عادی با آن که اونتادور S، دارای 40 اسب بخار قدرت بیشتر است ولی فاصله زیادی در شتاب گیری ها با هم ندارند ولی در پیچ ها بین این دو خودرو فاصله زیادی وجود دارد.

لامبور گینی اونتادور S

لامبور گینی اونتادور S

کابین

شیشه جلو عمق زیادی دارد ولی با این حال دید کابین خوب است ولی به دلیل این که این ماشین موتور وسط می باشد دید عقب خوب نیست. ولی باز هم این موضوع قابل تحمل است. صندلی هایی که در اونتادور SV بودند به مانند سنگ فرش های خیابانی بودن و اصلا حس راحتی را به راننده و سرنشین القا نمی کردند ، در این نسخه نسبتا به این قضیه پرداخته شده و سعی در بالا بردن راحتی سرنشینان داشتند و لی با این حال باز هم تعریفی ندارد. تغییر زیادی در کنسول وسط رخ نداده ولی با این حال این کنسول وسط بسیار خوب است و نمیتوان ایراد خاصی از آن گرفت.

لامبور گینی اونتادور S

لامبور گینی اونتادور S

ولی چیزی که باید در کنسول وسط حتما تغییر میکرد سیستم سرگرمی آن بود ، سیستم اطلاعات سرگرمی اونتادور S هم دارای گرافیکی پایین و قدیمی میباشد لامبورگینی باید فکری به حال بروز کردن این سیستم می کرد ولی باید در نظر گرفت که این یک سوپراسپرت است و قرار نیست هزینه و سرمایه گذاری روی اینگونه سیستم ها هم به مانند قطعات زیر کاپوت انجام شود. اما قسمت عالی کابین روی کنسول وسط قرار دارد. این قسمت دکمه استارت میباشد که در پشت یک درپوش قرار دارد محافظ را باز کنید و دکمه استارت را فشار می دهید، آن وقت است که تمام حس و روح و اصالت این خودرو را درک می کنید و زندگی طعم جدیدی را برایتان پیدا می کند!

لامبورگینی اونتادور

لامبورگینی اونتادور

نتیجه گیری

اونتادور  S دارای یک شاسی باز طراحی شده است و در کل نه تنها از حس سواری با اونتادور چیزی کم ندارد بلکه دارای فرمان پذیری به مراتب بهتر و انعطاف پذیر تر میباشد ولی  باز هم همان ایراد های سابق را دارد ایراد های مثل وزن زیاد و جعبه دنده با تعویض دنده بد ولی با این حال دارای سرعت و مخصوصا چابکی بیشتری میباشد.

لامبورگینی اونتادور

لامبورگینی اونتادور

لامبورگینی اونتادور

لامبورگینی اونتادور

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید