فرمول یک ایران – به گفته‌ی فرناندو آلونسو، شرایط موتور ماشین مک‌لارن مهمترین عامل تصمیم گیری او برای آینده‌اش نیست.

قرارداد آلونسو در انتهای فصل جاری به پایان می‌رسد و وی بسیار از وضعیت موجودی که موتور هوندا باعث آن شده، خسته و ناامید است.

هم فرناندو آلونسو و هم استافل وندورن موفق به پایان بردن مسابقه‌ی ایتالیا نشدند؛ آلونسو به دلیل مشکل گیربکس 3 دور مانده به پایان و وندورن قبل از او به دلیل نقص فنی موتور، مجبور به کناره گیری از دور مسابقه شدند.

آلونسو پس از مسابقه گفت:

فکر نمی‌کنم با این وضعیت بتوانیم روی عملکردمان در مسابقه یا حتی انتظاری که از یک مسابقه داریم، تمرکز کنیم.

با این حال، اعلام قرارداد مک‌لارن با رنو برای تامین موتور فصل 2018، می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای وضعیت فعلی باشد.

نا گفته نماند که سازنده‌ی فرانسوی هم بارها در طول این فصل مورد انتقاد مشتریان خود قرار گرفته است، اما بدون شک این تغییر برای مک‌لارن، گامی بلند به سوی بهتر شدن خواهد بود.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو، گرندپری ایتالیا 2017

آلونسو در این باره گفت:

ما می‌دانیم که موتور رنو شش سکوی پشت سر هم(توسط دنیل ریکاردو) را کسب کرده است، می‌دانیم که قابلیت‌های موتور رنو چیست و می‌دانیم که موتور مرسدس، با توجه به عملکرد ویلیامز و فورس ایندیا، چه قابلیتی دارد. انتخاب‌هایی وجود دارند و این ما هستیم که باید در این مورد تصمیم گیری کنیم. اما فکر نمی‌کنم که این تصمیم قبل از سنگاپور گرفته شود. بدون شک شرکت تامین کننده‌ی موتور مک‌لارن در تصمیم من برای آینده نقش دارد، اما عوامل دیگری هستند که آنها را هم در نظر می‌گیرم و در این مورد عجله نخواهم کرد.

همیشه خبرهای مهمی هستند که ممکن است روی تصمیم شما اثر بگذارند؛ مثل عملکرد خیره‌ کننده‌ی LMP1 در مسابقات لمانز، مثل بدنه‌ی آیرودینامیکی جدید ایندی کار، مثل ماندن تیم ایندی کار آندرتی با هوندا. اینکه مک‌لارن چه موتوری را انتخاب می‌کند نیز خبر مهمی است.

قطعا همه‌ی گزینه‌های موجود را بررسی می‌کنم و سپس تصمیم می‌گیرم. می‌خواهم نسبت به مک‌لارن وفادار باشم. شانس دیگری به آنها خواهم داد. ما شرایط سختی را باهم گذرانده‌ایم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. Amin verstapen

    0

    1

    موافقم . مکلارن شاسی وآیرودینامیک بهتری از تیم رنو داره ولی هنوز مونده به ردبول برسه . ولی یوسوکه هاسه گاوا مدیر هوندا همون اولی که وارد فرمول یک شدن گفتن برنامه ی سه ساله دارن واین سه سال رو با آزمونو خطاجلومیرن. من مطمعنم موتورهوندا برای فصل بعدخیلی بهترمیشه فقط امیدوارم تیمی وجود داشته باشه که ازموتور اونا استفاده کنه وگرنه مجبوربه خروج خواهندشد

دیدگاه خود را بیان کنید