فرمول یک ایرانوالتری بوتاس با ابراز نگرانی در مورد گرندپری سنگاپور عنوان کرد بعید می داند بروزرسانی خاصی روی ماشینش برای این مسابقه اعمال شود.

این نقیصه می تواند از نوع نگاه مرسدس به پیست خیابانی بندر مارینا نشات بگیرد. جایی که مرسدس همواره در گذشته در آن دچار مشکل شده و نتوانسته نتایج قابل قبولی بگیرد.

لوئیس همیلتون پس از گرندپری ایتالیا توانست گوی سبقت را از سباستین فتل برباید و در جدول رده بندی قهرمانی، رتبه نخست را از آن خود کند. البته همیلتون تنها سه امتیاز بالاتر از فتل قرار دارد و همین مساله شرایط را برای او و مرسدس کمی خطرناک کرده است.

بوتاس از خطرهایی که آنها را در سنگاپور تهدید می کند مطلع است و گفته تیم تمام تلاشش را برای کسب موفقیت خواهد کرد.

ما آماده سفر به سنگاپور هستیم و می دانیم این مسابقه، برای ما دشوار خواهد بود. در پیستی که به داون فورس زیادی نیاز دارد، فراری می تواند موفق تر باشد. حتی در آب و هوای گرم عملکرد فراری و ردبول از مرسدس بهتر است. مطمئنا کارهای زیادی برای اضافه کردن مقدار داون فورس باید انجام دهیم. چالش بزرگی سر راهمان قرار گرفته است. البته بروز رسانی هایی در ادامه ارائه خواهیم کرد، اما نه برای سنگاپور.

عملکرد تیم در مونزا، والتری را به آینده امیدوارتر کرده است و به عقیده او، تیم همه توانش را برای بهترین بازدهی ماشین W08 مرسدس به کار بست، که البته به نظر توتو ولف، رئیس تیم مرسدس، کافی نبود.

والتری بوتاس، توتو ولف و لوئیس همیلتون

والتری بوتاس، توتو ولف و لوئیس همیلتون

ما به پایداری خوبی رسیده ایم و در تنظیم کردن ماشین ها عملکرد مناسبی داریم، اما مونزا با همه پیست ها متفاوت است و نباید موفقیت در آن پیست ما را مغرور کند.

ولف هم با این فرضیه که ممکن است مرسدس در سنگاپور با مشکل مواجه شود موافق است، حتی با وجود پیروزهای پشت سر هم همیلتون پس از پایان تعطیلات تابستانی.

هر پیست مشخصات خاص خود را دارد، باید دید ماشین هایمان با آن مشخصات مطابقت دارند یا خیر. امسال، پیست های پیچ در پیچ و سرعت پایین بیشتر به مذاق ردبول و فراری خوش آمده اند تا ما. در نقطه مقابل، ما در بحش های سریع عملکرد بهتری داشته ایم.

فکر نمی کنم الگویی که به آن اشاره کردم غیر قابل تغییر باشد. فقط باید بتوانیم به خوبی ماشین خودمان را بشناسیم، هر چه قدر مسافت بیشتری برای بررسی با ماشین طی شود، ما بهتر به نقاط ضعف و قدرت آن پی می بریم. می توانید ببینید ما در پیچ های سرعت پایین مونزا به مشکلی خاصی برنخوردیم.

به هر حال، انتظار دارم مسابقه در سنگاپور، به مراتب از رقابت در مونزا، اسپا یا سیلورستون سخت تر باشد، به علت شاخصه های متفاوت پیست سنگاپور.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Mehrdad

  5

  2

  با اون عملکرد موتور رنو در مونزا فکر کنم سنگاپور رو ببرن ردبول ها
  سرعت ردبول خیلی خوب بود حتی از فراری هم بهتر بود
  شاید بگیم فراری کلا مشکل تنظیمات داشت
  اما ریکیاردو از تیم های دارای موتور مرسدس که این پیست مناسبشون بود هم راحت رد میشد
  کار واسه فراری داره دشوار میشه در پیست های سریع مرسدس ازشون بهتره
  با این پیشرفت ردبول که چند ساله نیمه دووم فصل سریع میشن در پیست های کند ترس از ردبول هم هست
  باید دید اپدیت فراری میتونه دوباره اونارو به رقابت برگردونه…

 2. mojtaba

  9

  1

  مرسدس اینجا خیلی تحت فشاره فراری به وضوح در این پیستها سرتره ولی مشکل اینجاست که ممکنه ردبول بین فراری و مرسدس قرار بگیره و پیکان های نقره ای امتیازی زیادی از دست بدن
  *پیکان :arrow

  • josef6565

   2

   0

   تا اینجای فصل پیش بینی رقابت ها خیلی هم سخت نبوده و مرسدس در پیست های مرسدس-دوست پیروز و فراری هم در پیست های فراری-دوست نتایج چشمگیر گرفته. امیدوارم فراری مسابقات مالزی و سنگاپور و حتی ژاپن رو با حدأکثر امتیاز ممکن تموم کنه و به کورس قهرمانی برگرده.

دیدگاه خود را بیان کنید