فرمول یک ایران – مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر اذعان کرد که تحت قوانین فعلی فرمول یک، هیچ راهی برای رنو و هوندا ندارد تا بتوانند عملکرد موتور های خود را به مرسدس و فراری نزدیک کنند.

کریستین هورنر همچنین بیان کرد که این وضعیت تا اصلاح قوانین موتوری در سال 2021 تغییری نخواهد کرد و تا آن زمان مرسدس و فراری به سلطه و رقابت خود در این ورزش ادامه خواهند داد.

در حال حاضر، سه تیمی که از موتور مرسدس استفاده می کنند (مرسدس، فورس ایندیا و ویلیامز)، در مجموع 603 امتیاز را در جدول سازندگان به خود اختصاص داده اند و تیم هایی که از موتور فراری در حال استفاده هستند (فراری، هاس و سائوبر)، در مجموع 413 امتیاز به دست آورده اند و امتیازات این دو سازنده در مقایسه با دو سازنده دیگر یعنی رنو و هوندا (که هوندا فقط موتور تیم مک لارن را تامین می کند)، که به ترتیب 286 و 11 امتیاز بدست آورده اند، امتیاز بالایی محسوب می شود.

تامین کننده های موتور فرمول یک در فصل 2017

تامین کننده های موتور فرمول یک در فصل 2017

هورنر گفت:

این دو سازنده (مرسدس و فراری) با سرمایه گذاری های بسیار زیاد، به موفقیت های بسیاری رسیده اند. سخت و دشوار است که تا سال 2021 بتوانیم ببینیم که دیگر تیم ها نیز به سطح آن ها رسیده و در رقابت های آنان وارد شوند.

ما هرگز قبول نمی کنیم که نمی توانیم رقابتی شویم. ما همچنان راه و توسعه خود را ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد تا کمبود قدرت موتور را از طرف شاسی جبران کنیم.

دنیل ریکاردو و کیمی رایکونن - مسابقه فرمول یک ایتالیا 2017

دنیل ریکاردو و کیمی رایکونن – مسابقه فرمول یک ایتالیا 2017

با وجود عملکرد خیره کننده دنیل ریکاردو در گرندپری ایتالیا، اما در واقع ریکاردو در برابر دو تیم صدر نشین و قدرتمند فرمول یک نمی تواند کار های زیادی انجام دهد و قابلیت اطمینان موتور، هنوز هم جزو مشکلات اصلی و ادامه دار رنو و هوندا می باشد. وجود شرایط کنونی هورنر را بیش از پیش متقاعد کرده است که این ورزش با قوانین فعلی حاکم بر آن، در حال پیمودن مسیر اشتباهی می باشد.

کریستین هورنر در جریان برگزاری گرندپری ایتالیا صراحتا اعلام کرد:

این موتور از زمانی که معرفی شده است هیچ نتیجه مثبتی برای فرمول یک به ارمغان نیاورده است.

هورنر بیان کرد که او امیدوار است که قوانین موتوری جدید، موتور های ارزان تر و با پیچیدگی کمتر و همچنین با قابلیت اطمینان بیشتری را ارائه دهد. در این صورت، بیشتر سازنده ها، تصمیم بازگشت به این ورزش را خواهند گرفت.

استون مارتین

استون مارتین

هورنر در این باره گفت:

من فکر می کنم اگر این ورزش از لحاظ مالی به صرفه شود، سازنده هایی هستند که می خواهند وارد این ورزش شوند.

استون مارتین یکی از آن ها است و همچنین لامبورگینی نیز در جلسات (مربوط به موتور های جدید) حضور دارد.

سازنده ها همیشه به فرمول یک می آیند و می روند. من فکر می کنم که ما باید ابتدا یک محصول درستی را ارائه دهیم که نشان از درست و متعادل بودن شرایط داشته باشد. سپس خود سازنده تصمیم می گیرد که در آن جا باشد یا خیر.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

   • Amin verstapen

    1

    1

    در زمان برنی اکلستون سیاست ها برمبنای درامد زایی متمرکز بود واین باعث شد موتورها از v12 به v10 و v8 و درحال به v6هایبرید تغییر کنه چرا چون طبق یکی از تحقیقات عمل آمده درزمینه ی مدیریت بازرگانی و بازاریابی ایجاد سروصدای زیاد در پیست مانع از توجه تماشاگران به تبلیغات دور پیست میشد بطوریکه فقط ابتداوپایان مسابقه به تبلیغات توجه میکردن تجربه ی شخصی خودم رو میگم خدمتتون ۱۲سالم بودکه در هوکنهایم یا جهنم سبز شاهدمسابقات بودم ماشین ها باچنان صدایی درحرکت بودن که حتی درمسیر مستقیمی هنگامی که اصلا در دید نبودن صداشون به وضوح شنیده میشد وبعداز۵ثانیه تازه میتونستی ماشینو ببینی. اما سال پیش(۲۰۱۶) در باکو شاهد مسابقات بودم جایگاه من انتهای مستقیمی اصلی بود با اینکه ازدور ماشین هارو میدیدیم اما سروصدایی شنیده نمیشد.واین یعنی وقتی ماشینی عبورنمیکنه حواست ناخودآگاه سمت تیلیغات جلب میشه. واما جواب شما دوستم خوبم مجتبی جان باتوجه به سیاست های فرمول یک که یک نمونشو بالا گفتم وهمچنین خود چیس کری که بعدازاکلستون رئیس فرمول یک شد به وضوح اعلام کرد قوانین تا ۲۰۲۵ تغییرزیاد وبنیادی نخواهدکردو مقالش روهم درهمین سایت قراردادن.درنتیجه تیمهای قویتر ودارای تخصص ومهندسی قویتر میتونن برنده ی ساخت موتورهای پیچیده ی فرمول یک باشن امیدوارم قانع شده باشید

 1. Mahmoud

  2

  1

  به نظر من اگه قوانین موتوری عوض شه و ساده شه موتور ها تقریبا برابر میشه و اینجاست که ردبول با آیرودینامیکی که داره همه ی تیم ها رو مغلوب میکنه

 2. Joseph

  5

  1

  قانون واسه همه است اگر هوندا و رنو نمیتونند موتور به خوبی مرسدس و فراری درست کنند پس مشکل از طراحان و سازندگان انهاست درامد کمپانی رنو خیلی خیلی بیشتر از فراری که فقط سازنده ماشین های دست ساز سریع است بیشتر است چطور کریستین از سرمایه صحبت میکند رنو اگر بخواهد توان خرید کل سهام فراری را دارد خود ردبول با سالی 5میلیارد دلار درامد بسیار ثروتمند است و میتواند حامی مالی رنو باشد پس مشکل پول نیست مشکل این است که طراحان مرسدس و فراری خیلی جلوتر از بقیه هستند حالا میگن قانون تغییز بدید خوب لاید بعدش فراری و مرسدس با موتور ظعیف میان غیر ممکن است بازگشت به عقب چه معنی میدهد دنیا به سمت جلو حرکت میکند نه عقب دوران موتورهای v10و v8تمام شد

  • sanchez

   0

   0

   موضوع این نیست که تیمها سرمایه ندارن، همونطور که خودتون گفتید کمپانی ردبول بسیار ثروتمنده و فرمول یک جزیی از تبلیغاتش هست فقط. موضوع اینه که موتورهای حال حاضر هزینه های گزافی برای ساخت طراحی و توسعه نیاز دارن و همونطور که بوضوح همه میبینیم فقط چند شرکت محدود حال حاضر وارد این زمینه شدن. لامبورگینی، بی ام و، تویوتا، پورشه، خود مک لارن، کازورث و کلی سازنده دیگه هستن که فقط بخاطر به صرفه نبودن وارد نشدن وگرنه همشون تجربیات مهمی دارن.
   این یه حقیقته که موتورای حال حاضر باعث شدن فرمول یک از جذابیتش بیافته و فقط سه تیم بتونن برای حتی سکو رقابت کنن. بقیه که ایده آلشون رسیدن به خط پایان و لپ نشدنه

دیدگاه خود را بیان کنید