فرمول یک ایران – بنا بر گزارش خبرگزاری های اروپایی فرمول یک، کارلوس ساینز برای فصل 2018 به رنو خواهد پیوست، حتی این احتمال وجود دارد که تا گرندپری مالزی پیش رو این انتقال صورت پذیرد.

بر اساس گزارشی از سایت motorsport-total علت اصلی جدایی ساینز از تورو روسو به هم خوردن روابط مک لارن و هوندا است.

ساینز می خواست که سال قبل به رنو برود. هر چند که تیم تورو روسو با اقتدار ایستاد و با پافشاری اذعان کرد که آن ها هنوز با این راننده قرارداد دارند و او جایی نمی رود. خبر می رسد که مدیریت ردبول بالاخره راضی شده است تا او را زودتر از پایان قراردادش آزاد کند.

جولین پالمر - تمرینات روز جمعه در گرندپری مجارستان 2017

جولین پالمر – تمرینات روز جمعه در گرندپری مجارستان 2017

اگر این درست باشد، راننده فعلی رنو یعنی جولین پالمر صندلی اش را از دست خواهد داد، آن هم بعد از فصل ناامیدکننده ای که پشت سر گذاشته است. اما این فقط یکی از اتفاقات شوکه کننده این قرارداد است، که خبر می رسد در روز جمعه به امضا رسیده است. این قرارداد حتی توسط مک لارن هم تایید شده است.

راننده بااستعداد و جوان ردبول یعنی پیره گسلی جای او را خواهد گرفت، او قهرمان فصل 2016 رقابت های GP2 شده است و هم اکنون در رقابت های سوپر فرمولا ژاپن مسابقه می دهد و به دنبال فرصتی در فرمول یک است.

اما این ترفیع گسلی ممکن است کوتاه مدت باشد. بنا بر گزارش های سایت motorsport-total نوبوهارو ماتسوشیتا، راننده ی تحت حمایت مک لارن در تمرین های اول فرمول یک با تورو روسو خواهد بود. این راننده فرمول 2 ممکن است سال بعد در کنار دنیل کویات در فرمول یک حضور ثابت داشته باشد.

ماتسوشیتا به واسطه قرارداد هوندا با مک لارن کار می کرده است. اگر او کارش را رها کند، قهرمان رقابت های فرمول 3 یعنی لاندو نوریس ممکن است پست او در توسعه تیم مک لارن را بگیرد.

دنیل کویات - تمرین سوم گرندپری مجارستان 2017

دنیل کویات – تمرین سوم گرندپری مجارستان 2017

دومینو بعدی که می افتد جدایی تورو روسو از تامین کننده موتور فعلی اش یعنی رنو است. بر اساس قرارداد جدید، در سال 2018 موتورشان را از هوندا خواهند گرفت. و اگر همه چیز خوب پیش رفت، تیم پایه ردبول این همکاری را در سال 2019 نیز ادامه خواهد داد.

جابجایی با تورو روسو این امکان را به مک لارن می دهد که پیشرانه های ساخت رنو داشته باشد. این تیم خیلی تمایل دارد تا قرارداد فعلی اش با هوندا را تمام کند، قراردادی که با عملکرد بد و عدم پایداری موتور هوندا به بن بست رسید. رنو به گونه ای برای جوش خوردن این قرارداد شیرینی خواسته است و هدفش به دست آوردن کارلوس ساینز بوده است.

تورو روسو به مک لارن نیاز دارد تا واحدهای انتقال دهنده ای (شامل ECU) که با پیشرانه هوندا کار کند را برایش تامین کند. ردبول روی هوندا حساب باز کرده است که طی 12 ماه آینده مشکلات عدیده اش را حل کند.

فرناندو آلونسو - پنجشنبه در گرندپری ایتالیا 2017

فرناندو آلونسو – پنجشنبه در گرندپری ایتالیا 2017

همکاری با رنو ممکن است این فرصت را به مدیران مک لارن بدهد که آلونسو را برای ماندن در این تیم متقاعد کنند. قرارداد او در پایان فصل به پایان می رسد و او در حال سبک و سنگین کردن گزینه هایش است.

مک لارن قراردادش با رنو را در روز دوشنبه نهایی خواهد کرد. انتظار می رود که در گرندپری سنگاپور این اتفاق رسما اعلام شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. akrh78

  3

  0

  اون دومینو که زاک برون میگفت همینه ها…خیلی متن پیچیده ای بود.خسته نباشید آقای شمس
  اگر پسر عموی دختر خاله همسر حسن،برادر زاده نوه شوهر خاله او باشد پرتقال فروش کجاست؟

 2. Red revolution

  1

  0

  تبریک به علاقه مندای ساینس، مکلارن و گسلی ،چراکه شاسی رنو در حال پیشرفته و مکلارن هم با رنو حداقل میتونه رول ردبول را بازی کنه.
  و تسلیت به کویات، که با این عمل کرد رو به افول حتی اگه فصل بعد با تورروسو استرالیا را استراحت بزنه تا آخر فصل دوام نمیاره.

 3. Joseph

  3

  0

  یه چیزی رو متوجه نشدم جدای هوندا و مکلارن ربطش به کارلوس چیه ولی کارلوس بره رنو فرصت بیشتر بهتری خواهد داشت مکلارن هم واقعا دیگه فایده ای نداره ادامه با هوندا

دیدگاه خود را بیان کنید