فرمول یک ایران: بنابر گفته‌ی آلن پراست، مشاور ارشد تیم فرمول یک رنو، تامین موتور مکلارن توسط این شرکت، فقط در صورتی ممکن خواهد بود که هوندا، موتور خود را در اختیار تورو روسو قرار دهد.

قبل و بعد از گرندپری ایتالیا، اخبار زیادی در مورد جدایی مکلارن و هوندا به گوش میرسید. در یکشنبه‌ی گذشته، مدیران مکلارن، بعد از اینکه دو ماشین خود را در مونزا از دست دادند، به دیدار مسوولان رنو رفتند تا راه حل خود را از این تیم جویا شوند.

فرناندو آلونسو و نیکو هالکنبرگ - گرندپری بلژیک 2017

فرناندو آلونسو و نیکو هالکنبرگ – گرندپری بلژیک 2017

حالا تنها کاری که نارنجی‌پوشان باید انجام دهند، دادن یک ضمانت مبنی بر تامین موتور تورو روسو توسط هوندا به فرانسوی‌هاست تا یک جای خالی برای رنو در بازار فرمول یک باز شود.

پراست در مصاحبه با تلگراف گفت:

تامین چهار تیم تقریبا غیرممکن است اما اگر آن‌ها (مکلارن) کاری بکنند که این عدد به سه برسد، ما خوشحال میشویم که پیشنهادشان را بررسی کنیم.

باید احساسات شخصی‌ام را کنار بگذارم. مکلارن بخش بزرگی از زندگی من است.

آن‌ها خواستار تغییر هستند و پیش ما آمدند. ما هم شرایطشان را شنیدیم. اما باز هم آن‌ها هستند که باید نخست تصمیم بگیرند. این برای ما مهم است نتیجه‌ی کارمان را خراب نکنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. SFXSuperFast

  5

  2

  بعضیا میگن مکلارن با موتور مرسیدس مدعی قهرمانی میشه!!!!!!
  مکلارن با این شاسی و ایروداینمیک که داره با موتور رنو هم مدعی قهرمانیه!!!
  (البته چون موتور رنو ابغاد و طراحیش فرق داره باید شاسی بازطراحی جدی بشه)
  .
  کاش مرسیدس به مکلارن موتور نده
  حال یک دو های خسته کننده رو نداریم(البته اگر بده ،یه موتور ضعیف تر میده به مکی)

 2. Mehrdad

  7

  0

  به نظرم ردبول باید قبول کنه هوندا موتور توروروسو رو در اختیارش بزاره
  این به نفع ردبوله چون پیشرفت موتور هوندا روهم زیرنظر میگیره و اگر پیشرفتشون بهتر از موتور رنو شد میتونن واسه تیم اصلی ردبول هم از هوندا موتور بگیرن و بشن دوباره قدرت برتر

 3. Joseph

  1

  0

  الان تمام هزینه مکلارن بجز شاسی به عهده هوندا است حالا با هوندا به هم بزنه چنتا مکلارن میخواد بفروشه تا دستمزد 34 میلیون دلاری النسو تامین بشه

دیدگاه خود را بیان کنید