فرمول یک ایران – مک لارن معتقد است احتمال ماندن فرناندو آلونسو در آن تیم بیشتر از قبل شده است، به شرط آنکه آنها برای فصل آینده موتور هوندا را کنار گذاشته و به موتور رنو روی بیاورند.

انتظار می رود طی هفته جاری مک لارن تصمیم نهایی در رابطه با ادامه همکاری یا قطع همکاری با شرکت هوندا را اعلام کند، از سویی گمانه زنی هایی مبنی بر جایگزین شدن موتور رنو با هوندا شنیده شده است.

قرار داد سه ساله آلونسو با مک لارن در پایان این فصل به انتها خواهد رسید، با توجه به گزینه های محدودی که برای این راننده در فصل بعد وجود دارد، آینده حرفه ای او در این ورزش بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

هاسه گاوا و زاک براون

هاسه گاوا و زاک براون

زمانیکه از مدیر اجرایی مک لارن، زاک براون، پرسیده شد احتمال باقی ماندن ناندو در این تیم را چقدر می داند پاسخ داد:

به احتمال زیاد در فصل آینده همراه ما خواهد ماند، توقع الونسو از ما داشتن یک خودرو رقابتی است، در صورت فراهم نشدن این شرایط نمیتوانم جلوی جدایی او از مک لارن را بگیرم.

با خبر هایی که رسیده است باید طی هفته آینده به یک جمع بندی نهایی برسیم، نمیتوانیم ریسک از دست دادن ناندو به خاطر ماندن در قرار داد با هوندا را ندیده بگیریم.

ما باید رقابتی تر باشیم، این آخر هفته نشان داد که ما پیشرفت قابل توجهی نداریم. چه مدت می توان صبر کرد قبل از اینکه رانندگان را عصبی کنید، قبا از اینکه شرکا ی خود را عصبی کنید، قبل از اینکه طرفداران خود را عصبی کنید؟

تا به اینجا همه با تیم همکاری کرده اند، اما با شرایط موجود مطمئن باشید این روند ادامه پیدا نخواهد کرد.

جولین پالمر و فرناندو آلونسو – مسابقه فرمول یک ایتالیا 2017

آلونسو پس از مسابقه یک شنبه اعلام کرده بود که تصمیم مک لارن در رابطه با موتور هوندا اصلی ترین چیزی نیست که روی تصمیم گیری او اثر خواهد گذاشت. قهرمان اضافه کرد:

اتفاقات زیادی طی هفته های آینده رخ خواهد داد و امیدوارم همه آنها به نفع من باشد، به دنبال گزینه هایی برای سال آینده هستم، باید همه آنها را بررسی کنم و سپس تصمیم خواهم گرفت.

ما میدانیم که موتور رنو از توان کافی برخوردار است چرا که تیم ردبول طی هفته های اخیر 5 یا 6 سکو به دست آورده است، توان موتور مرسدس نیز با عملکرد عالی فورس ایندیاها در هفته های اخیر و تایم فوق العاده ویلیامز در زمانگیری مونزا ثابت شده است.

ما میدانیم چه گزینه هایی پیش رو داریم فقط باید تصمیمی گرفته شود که باعث پیشرفت تیم در سال آینده شود نه تکرار شکست های امسال.

این یک هفته حیاتی برای مدیران مک لارن خواهد بود تا تصمیم خودشان را اعلام کنند، امیدوارم همه ما قبل از سنگاپور از آن مطلع شویم تا بتوانیم تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

  • Mehrdad

   7

   0

   مکلارن از خداشه
   مکلارن از مرسدس یا از فراری استفاده کنه میشه مدعی قهرمانی
   مثل ردبول اونها هم موتور مرسدس و فراری داشته باشن مدعی اصلی میشن
   مشکل اینجاست که مرسدس و فراری میدونن اینو و به این دو تیم موتور نمیدن چون میفهمن جایگاه خودشون به خطر میوفته

   • SFXSuperFast

    5

    0

    فرراری ایروداینمیک و شاسیش با مکلارن توی یه سطح اند
    و موتورش اگر بده به مکلارن بایس با مکی رقابت کنه
    .
    مرسیدس یه انجین غول داره ولی ایروداینمیک و شاسیش درحد فرراری و مکی نیس اگر این انجینو بده به مکلارن باید با فرراری سر رتبه دوم رقابت کنه

  • Ali n

   4

   0

   من هنوز موندم ران دنیس با خودش چی فک کرده بود که وسط فصل 2014 که شروع سلطه مرسدس بود و همه دیدن که بهترین موتور رو داره مرسدسو ول کرد رفت هوندا ؟؟
   کلا این بشر 2 بار گند زده به زندگی حرفه ای آلونزو ، بار اول با حمایت یک طرفه از همیلتون سال 2007 ( خودش گفته بود از مجارستان 2007 تا آخرای فصل اصلا با آلونزو حتی صحبتی هم نکرده بوده) بار دوم با تغییر دادن موتور قوی مرسدس به هوندا .
   پ.ن : موقع بستن قرارداد با هوندا ران دنیس مصاحبع کرده بود و گفت موتور هوندا یک تکه جواهره؟؟

 1. SV5

  7

  2

  تنها چاره باقی مونده برای مکلارن، رفتن به سمت رنوست و برای این کار باید بتونن تورو روسو رو هم راضی کنن بره سمت هوندا(اونا رو بدبخت کنن). اون موقع مکلارن میتونه وارد رقابت سه تیم برتر بشه، با شاسی که دارن مطمئنم میتونن با ردبول مبارزه کنن و آلونسو لااقل برد بدست بیاره.

  • Ali n

   3

   1

   به نظرم در کل مجموعه فرمول یک ردبول ( منظورم ، هم ردبول و هم توروروسو هست که مالکشون یکیه) از تامین موتور توروروسو بوسیله هوندا بدبدخت که نمیشه هیچ شاید برد هم کنه.
   شما در نظر بگیر هوندا بتونه حتی 1% سال های بعد موتور بهتر حتی از مرسدس بهتر بسازه اون وقت فوری ردبول میره باهاش قرارداد می بنده و مطمئنن یک بند وتو قرارداد با بقیه تیم ها هم میذاره اون وقت دوباره سیطره ردبول شروع میشه.
   اگه ردبول این کارو کنه آینده نگری خوبی خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید