فرمول یک ایران – مدیر عامل تیم فراری، سرجیو مارکیونه بیان کرد که حکم فرمایی مرسدس در خانه ی فراری، موضوعی شرم آور می باشد و همچنین اعتقاد دارد که در مسابقه ی خانگی تیم فراری، چیزی اشتباه پیش رفته است.

در تمام آخر هفته، تا قبل از این که تیم مرسدس بتواند در گرندپری خانگی فراری، به راحتی با رهبری لوئیس همیلتون و با فاصله ی تقریبا 40 ثانیه ای سباستین فتل به پیروزی برسد،  سرجیو ماکیونه درباره ی چالش ها و مشکلات قهرمانی تیم فراری صحبت می نمود اما پس از این که لوئیس همیلتون با قهرمانی در گرندپری ایتالیا توانست برای اولین با در جدول رده بندی رانندگان از سباستین فتل پیشی گیرد، سرجیو مارکیونه گفت:

تماشای فاصله ی بین مرسدس و فراری شرم آور است. مرسدس نسبت به فراری بهتر و سرتر بود و ما نمی توانستیم کاری انجام دهیم.

پس از این که فراری توانست در گرندپری بلژیک رقابت قهرمانی را نزدیک خود نگه دارد، اما برتری مرسدس در پیست مونزا دلیل اصلی تعجب و حیرت سرجیو مارکیونه می باشد و او در این باره گفت:

مشخصا در هفت روز گذشته کار های اشتباه زیادی انجام داده ایم.

جشن هفتاد سالگی فراری 2017

جشن هفتاد سالگی فراری 2017

با این که فراری جشن هفتاد سالگی خود را در پیست مونزا برگزار کرده بود اما از همان ابتدا به نظر می رسید که با توجه به شرایط پیست مونزا و نیاز به داونفورس و نیروی رو به پایین کم تر در این پیست، این پیست با شرایط و پکیج های تیم مرسدس تطابق بیشتری داشته باشد لذا به همین دلیل رانندگان فراری نتوانستند بیش از این کاری از پیش ببرند و امید های تیم فراری برای کسب اولین قهرمانی خود در پیست مونزا پس از قهرمانی فرناندو آلونسو در سال 2010، با تعیین خط بارانی و نا امید کننده، کم رنگ شد چرا که آن ها مجبور به شروع مسابقه از خط سوم شدند.

گرندپری ایتالیا 2017 - پیروزی فرناندو آلونسو با فراری

گرندپری ایتالیا 2010 – پیروزی فرناندو آلونسو با فراری

با وجود برتری تیم مرسدس در این مسابقه و از دست دادن صدر جدول (در هر دو جدول رده بندی رانندگان و سازندگان)، سرجیو مارکیونه بیان کرد که مسابقات بعدی سخت تر خواهد بود.

او در ادامه گفت:

غیر ممکن است. این فراری نبود. ما باید تلاش و تعهد خود را دو برابر کنیم.

اگر چه این خوب است که پیست های بعدی مطلوب تر هستند اما این معنی ای نمی دهد. ما باید لبخند را از چهره این افراد (مرسدس) پاک کنیم. من بسیار سر سخت هستم.

اگر به اختلاف بین مرسدس و فراری نگاهی بیندازیم، شرم آور است. اما هدف ما تغییری نکرده و چیزی که امروز طرفداران فراری و تیفوسی ها دیدند، فراری واقعی نبود.

چیزی اشتباه پیش رفته است. اکنون ما باید به کارخانه باز گردیم و ببینیم که چرا اتومبیل خوب نبود اما ما در سنگاپور باز خواهیم گشت.

راننده تیم فراری کیمی رایکونن نیز که مسابقه را در رده پنجم به اتمام رساند، بیان کرد که هیچ پاسخی برای کمبود عملکرد آن ها ندارد اما معتقد است که در سنگاپور همه چیز بر عکس خواهد شد.

فراری

کیمی رایکونن – گرندپری ایتالیا 2017

رایکونن گفت:

نمی دانم. مشخصا سوال بسیار سختی است. اگر بدانیم مشکل از کجاست فورا آن را بهبود می دهیم اما به نظر می رسد  متاسفانه یکی از پیست هایی که چیز ها برای ما آسان پیش نمی رود، مسابقه خانگی ماست.

اگر در مسابقه ی بعدی ورق برنگردد، من بسیار شگفت زده خواهم شد اما مشخص است که در چنین پیست هایی ما کمبود سرعت داریم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

21 دیدگاه

 1. Mehrdad

  13

  3

  این مسابقه میگیم پیست سازگار نبود مسابقه بعدی هم اگه فراری باخت داد دیگه هیچ راهی نمیمونه واسه برگشت به کورس قهرمانی
  واقعا چرا بعد گذشت ۴ سال هنوز تیمی نتونسته به موتور مرسدس برسه عجیبه و باورنکردنی
  اپدیت های فراری هم فقط یک عدد هستن و تغیری رو نمیبینیم
  پیشرفت رنو از فراری بیشتر بوده در این چند مسابقه قبل…

 2. Sajjad1712

  8

  20

  ای بی ادب
  تو از هیچی سر در نمیا ری
  فراری یه هیولاست که در پیست های با سرعت بالا ۵۰ ثانیه از مرسدس جلو میوفته و تمام این مشکلات به خاطر ضعف مفرط و بزرگ فتل و رایکونن بود اون ۵ باری هم که مجموعا قهرمان شدن همش با کمک دست های پشت پرده بوده و لوئیس همیلتون با ماسک این دو نفر مسابقه داده

  حاج میثم راضی بودی؟

  • Meysam..LaFerrari

   10

   9

   ببین عزیزم اولاً اسم منو نیار الکی چون خودم اولین نفر بودم که عملکرد فراری رو فاجعه خطاب کردم تو مونزا پس نیازی به این شیرین بازیات نیست.
   اگه فتل الان صدر جدول نیست بخاطر گندکاری خودش تو آذربایجان بود که 13 امتیاز مفت و مجانی رو به باد داد منتها توانایی باز کردن چشمات و دیدن چنین حقایق واضحی رو نداری.
   البته این فقط تقصیر خودتون نیست از سر تعصب و گاهی کم سوادیتونه که توانایی هضم حقایق رو ندارید.
   13 تا مسابقه گذشته و فراری فقط تو 3 تا مسابقه رقابتی نبوده منتها کل 10 مسابقه ای که فراری توش عالی بوده رو فراموش کردید و فقط همین 36 ثانیه رو میبینید! کما اینکه اگر تو موناکو بیست بار سیفتی کار نمیومد یا فرمانِ فتل تو مجارستان مشکل پیدا نمی کرد همین حدودِ اختلاف رو اونجاها فراری مینداخت!
   من اصلاً نمیخواستم جوابتو بدم و کلاً هم نمیخواستم دیگه کامنت بذارم اینارو گفتم فقط بخاطرِ اینکه اسممو آوردی ولی از این به بعد تو و رفیقات و دنیای کوچیکی که برای خودتون ساختین رو تنها میذارم 🙂

  • Ahmadreza2004

   13

   8

   وقتی موتور ضعیفه از راننده ها توقع معجزه داری؟
   اگه همیلتون تو این پیست پشت فرمون فراری بود
   همون 5می کیمیم نمیتونست بیاره
   با این پیشرفتی که از ردبول دیدم تو پیستای دلخواه فراریم فکر نمیکنم اتفاقای خوبی واسه فراری بیفته چون ردبول خیلی قوی ظاهر شد تو مسابقه ی قبل

   • Svettel46

    4

    3

    کیمی از بوتاس سبقت گرفت گفتم رفت,دو ثانیه طول نکشید گرفتش,انتظار دارن که میگیم فتل بهترینه ,همون اول کار شق القمر کنه از 6اوم بیاد پشت سر همیلتون اونم بگیره بعد بسم ا…اتوبانم که هست برو که رفتیم….با ادمی که منطق نداشت حرف زدن گناه کبیرست جدی:(((ما هر چی بگیم داداش نَرِه میگه بدوش شیرش تازست

   • SFXSuperFast

    1

    0

    خیلی ازش راضیم
    شخصیت فرراری به همچین مدیری میخوره
    دون کورلیونه

 3. Svettel46

  7

  1

  تا جایی که سن ما میرسه ,یادم میاد فراری خانه اول تمام قهرمانان فرمول یک بوده و هست,از فتل بگیر از الونسو بیا بیرون باز از شوماخر دوباره برو داخلش…..understand baby???

 4. Svettel46

  4

  3

  این اکانت ما هم داستانی داره برا خودش دیروز که ثبت دیدگاه نمیکرد امروز like,dislike نمی تونیم بزنیم,ادمین های عزیز اگه کاری میتونید انجام بدین ???

 5. mojtaba

  6

  0

  حق داره به نظر من مساله فقط تفاوت موتور نبود شاید مهندسهای فراری تنظیمات مناسبی انتخاب نکرده بودن ریکیاردو از ته صف اومد و اگر کمی فرصت بیشتر داشت فتل رو هم رد میکرد

 6. ...m6....

  1

  1

  دوستان عزیزو گرامی طرفدار فراری سنگاپورو بردید سپانگ و سوزوکارو میخواید چکار کنید طبق گفته ی یکی از بچها سپانگو سوزوکا پیست سرعتی به حساب میان مرسدسم که تو پیستای سرعتی دست بالارو داره میدونید که؟?

دیدگاه خود را بیان کنید