فرمول یک ایران – راننده تیم ردبول، دنیل ریکاردو که مسابقه ایتالیا را از رده شانزدهم شروع کرد و در نهایت با یک رانندگی فوق العاده توانست به رده چهارم برسد، بیان کرد که در اواخر مسابقه تمام تمرکز خود را فقط بر عبور از کیمی رایکونن گذاشته بود.

با وجود اتومبیل های زیادی که در شروع مسابقه بالاتر از دنیل ریکاردو قرار داشتند، اما او مسابقه را با تایر های سافت آغاز کرد تا بدین وسیله بتواند مدت بیشتری در پیست بماند و لذا به وسیله ی همین حربه، بعد از پیت استاپ اول توانست در رده ی پنجم قرار گیرد. با داشتن تایر های تازه تر، ریکاردو خیلی زود به کیمی رایکونن رسید و همانند سبقت سال گذشته خود از والتری بوتاس در شیکین Variante del Rettifilo، از رایکونن عبور کرد.

سبقت دنیل ریکاردو از کیمی رایکونن در گرندپری ایتالیا 2017

سبقت دنیل ریکاردو از کیمی رایکونن در گرندپری ایتالیا 2017

ریکاردو گفت:

من به او (رایکونن) می گویم که بسیار منصفانه و تمیز رانندگی کرد اما من این عمل (سبقت) را بر روی هر کسی که صادقانه و درست رانندگی کند، انجام می دهم.

می دانستم که هر چقدر که جلوتر بروم سبقت گیری سخت تر می شود چرا که به طور معمول رانندگان جلوتر سریع تر هستند. من فقط بر روی سبقت از او (رایکونن) تمرکز کرده بودم . خوشحالم که توانستم در آن موفق باشم.

همچنین ریکاردو پس از سبقت از رایکونن، حدود 10 ثانیه با سباستین فتل که در رده ی سوم قرار داشت، فاصله داشت که در نهایت او در پایان مسابقه به فاصله 4 ثانیه ای فتل رسید اما موفق نشد که از او سبقت بگیرد و به همان رده ی چهارم بسنده کرد.

دنیل ریکاردو در گرندپری ایتالیا 2017

دنیل ریکاردو در گرندپری ایتالیا 2017

او در ادامه گفت:

خیلی به سکو نزدیک بودیم. اما از جایی که مسابقه را شروع کردیم نمی توانستیم بهتر از این کار کنیم. البته مشخص است که می خواستم روی سکو باشم گرچه کمی خیالی و غیر واقعی به نظر می رسید اما فکر کنم سال بعد بتوانم به سکو برسم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. saeidkimi7

    2

    1

    ریکیاردو شانس داره اما خداییش شگردش عالی بود 40 دور لاستیک رو نگه داشت بعد رفت در حالی که همه سافت داشتن سوپر سافت نو انداخت و کیمی و بقیه رو به راحتی جا گزاشت کیمی زود رفت پیت استاپ

دیدگاه خود را بیان کنید