فرمول یک ایران – تیم فراری 70 مین سالگرد خود را این آخر هفته در پیست خانگی اش یعنی مونزا جشن می گیرد. ولی این موضوع سبب نشد تا از نا امیدی تیم فراری در روز بارانی مونزا در تعیین خط گرندپری ایتالیا جلوگیری شود.

اگر چه هر دو ماشین تیم به مرحله سوم تعیین خط راه یافتند ولی آنها از سرعت مرسدس ها بسیار دور تر بودند. در نهایت نیز سباستین فتل به رده هشتم و کیمی رایکونن به رده هفتم قناعت کردند. هر دوی آنها بیش از دو ثانیه با نفر نخست یعنی لوییس همیلتون فاصله داشتند.

زمانی که از سباستین فتل سوال شد که مشکل فراری در روز تعیین خط چه بوده است، او پاسخ داد:

من نمی دانم.

من از سریع تر شدن دیگر ماشین ها بسیار شگفت زده شده بودم. مسلما ما با آن سرعت نمی توانستیم برانیم. در حال حاضر ما جواب این سوال را نمی دانیم.

او در ادامه افزود:

مطمئنا چندین چیز هستند که ما آنها را بررسی خواهیم کرد و علت آن را جویا خواهیم شد. با این وجود، امروز، روز مهمی بود. مسلما چیزی کار نکرد یا عملی نشد.

او با شانه بالا انداختن اضافه کرد:

این چیزی است که رخ داده است. باید دید که فردا ما چه کار می توانیم انجام بدهیم.

سباستین فتل - تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

سباستین فتل – تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

حداقل به لطف پنالتی ها برای هر دو راننده تیم ردبول، فتل و هم تیمی اش می تواند اندکی احساس راحتی کنند زیرا دو رده برای شروع مسابقه بالاتر آمده اند. پیش بینی ها برای آب و هوای روز یکشنبه، نوید هوایی خشک و گرم تر را می دهند که می تواند شرایط بسیار بهتری برای فراری نسبت به آب و هوای تعیین خط فراهم کند.

فتل در مورد چشم اندازش برای مسابقه می گوید:

ما ماشین خوبی داریم، پس لزومی ندارد که هراس داشته باشیم. بدیهی است که تعیین خط آنگونه که می خواستیم پیش نرفت، ولی فکر می کنم که در روز مسابقه ما می توانیم این کمبود را جبران کنیم. ماشین سریع است، ما این موضوع را می دانیم. شما می توانید در این پیست سبقت بگیرید. این باید مسابقه سرگرم کننده ای باشد.

فتل ادای احترامی نسبت به طرفدارانی کرد که منتظر بودند تا بارش باران بند بیاید و تعیین خط را تماشا کنند. از او در مورد مشکل رانندگی در باران سوال شد و او پاسخ داد:

واقعیت این است که ما در این شرایط مشکل داریم و باید تقلا کنیم. سال ها است که ما می توانستیم در این شرایط رانندگی کنیم، پس چیزی درست نیست. مسلما ما باید با این موضوع دست و پنجه نرم کنیم.

موضوع بارش باران برای افرادی که منتظر ما بودند بسیار خجالت آور است. برای ما راننده ها اهمیتی ندارد، چرا که ما در زیر سقف هستیم و صبر می کنیم و دوباره آماده می شویم ولی برای افرادی که بیرون منتظر هستند، این موضوع کریه و زشت است.

او اضافه کرد:

فردا روز ایده آلی نیست ولی می تواند روز بسیار بهتری باشد.

سباستین فتل - تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

سباستین فتل – تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

همانند فتل، کیمی رایکونن نیز از مشکل سرعت فراری در پیست بارانی گیج شده بود. کیمی رایکونن بیان می کند:

من نمی دانم. ما به اندازه کافی سریع نبودیم.

او اضافه کرد:

من نتوانستم لاستیک ها را به کار بگیرم. هر چه که باشد، مطمئنا پیست بسیار لغزنده است. شما نمی توانید نیروی لازم را در لاستیک ها قرار دهید و این داستانی بی پایان است.

امروز از ایده آل ما بسیار دور تر بود ولی این چیزی است که ما امروز بدست آورده ایم. فردا ما در موقعیت بهتری از آنچه که در تعیین خط بود مسابقه را شروع می کنیم. با این حال، باید دید که آب و هوا چگونه خواهد بود.

من مطمئن هستم که در هوای خشک و آفتابی ما بسیار بهتر عمل می کنیم. ولی با آب و هوا چه کار می توانید بکنید؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. Mehrdad

  1

  1

  با چه لاستیکی استارت میزنن؟
  درمورد قوانین در بارون نمیدونم ! با لاستیکی باهاش در Q2 بهترین تایم رو زدن یا با لاستیک Q3؟
  اگه با لاستیک Q3 باشه فقط یک حدس میتونم بزنم
  شاید اونها میدونستن امروز افتابیه و تیم ها سریع میرن لاستیک عوض کنن و چون لاستیک فراری ها نیمه بارانیه و نرم تر زودتر به دما میرسه و فکر میکنن که میتونن تو همون دور اول از مرسدس ها رد بشن با لاستیک سخت تر
  البته این تخیالت ذهنی منه :|فراری مغز رومون نذاشته با کاراش 😐

  • Meysam..LaFerrari

   2

   2

   من نمیدونم کی به شما گفته فراری تو Q3 با لاستیک اینترمدییت تایم زده ؟ همه ی ماشینا تو Q3 با لاستیک Wet تایم زدن.
   وقتی با لاستیک اینترمدییت یا وت تایم بزنی تو تعیین خط انتخاب لاستیک برای مسابقه آزاده و میتونن سافت ، مدیوم یا سوپرسافت بندازن به دلخواه.

   • Mehrdad

    0

    0

    کسی نگفته تو تصاویر تلویزیونی دیدیم شاید بعدش لاستیک رو تغیر دادن ولی با اینترمدییت هم تایم زدن هایلایت دیروز رو از یوتیوب ببین چند جای مشخصه لاستیک سبز فراری

 2. SV5

  9

  4

  حالا باز یه سری از طرفدارای همیلتون میان میگن چرا رانندتون تو بارون خوب نیست و صداتون در نمیاد! مرد مومن اگه یکیشون خراب می کرد حرفتون درست بود وقتی جفتشون خراب کردن ینی مشکل از هر دو تاشونه! اگه فتل از بارون میترسید سال 2008 تو مونزا اون کارو نمیکرد. خودشون دارن میگن مشکل از ماشین بوده. به این جمله دقت کنین همه چی دستتون میاد: “مسلما چیزی کار نکرد یا عملی نشد.”

  • siavash

   7

   6

   اکثر این طرفدارا سن پایینی دارن زیاد به کامنتاشون توجه نکن اگه رو درو همون حرفو بهت بزنن متوجه میشی همش از روی هیجان و کل کل های کودکانست
   طرف اومده میگه همیلتون رانندگی نکنه من دیگه انگیزه برا زندگی ندارم دیگه خودت تا اخرشو بخون

دیدگاه خود را بیان کنید