فرمول یک ایران – راننده جوان تیم فورس ایندیا، استبان اکون مسابقه ی روز یکشنبه ی گرندپری ایتالیا را با توجه پنالتی هایی که رانندگان تیم ردبول در اختیار دارند، از رده سوم آغاز خواهد کرد و همچنین مصمم است تا بتواند اولین سکوی خود را در فرمول یک به دست آورد.

راننده فرانسوی در تعیین خط مسابقه ایتالیا، بسیار جنگجو و مبارز ظاهر شد و توانست در مرحله دوم زمان گیری، تنها با اختلاف 0.002 هزارم ثانیه هم تیمی خود، سرجیو پرز را شکست داده و به مرحله نهایی تعیین خط صعود کند.

در مرحله سوم تعیین خط در حالی که شرایط بارانی و سختی پا برجا بود، استبان اکون توانست با یک دور تماشایی، خود را به رده پنجم برساند و به لطف پنالتی هایی که رانندگان ردبول در اختیار دارند، مسابقه را از رده سوم آغاز خواهد کرد.

اکون گفت:

شگفت انگیز است. این نتیجه ای است که تیم سزاوار و شایسته آن است چرا که آن ها از هر جهت به سختی تلاش کردند. شروع مسابقه از رده سوم بسیار عالی و فوق العاده است.

امروز اتومبیل در شرایط و تعادل فوق العاده ای قرار داشت و من تلاش کردم تا از نهایت قدرت اتومبیل استفاده کامل را ببرم. اکنون ما باید این رده سوم را در مسابقه حفظ کنیم. من می خواهم در مسابقه سکو بدست آورم.

شروع مسابقه از جایی که ما در آن قرار داریم، فرصت بزرگی برای ما محسوب می شود بنابراین ما باید تمام تلاش خود را بکنیم.

استبان اکون در تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

استبان اکون در تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

همچنین اکون در سال های ابتدایی حرفه ی خود (رانندگی)، از شرایط بارانی حاکم بر مسابقات نهایت استفاده را برده و توانسته در این شرایط تجربه های بسیار زیادی کسب کند و به همین دلیل بیان کرد که شرایط بارانی تعیین خط برای او لذت بخش بوده است.

اکون در ادامه گفت:

من با باران رشد یافته و بزرگ شده ام و این شگفت انگیز که می بینم در فرمول یک نیز می توانم کار های خوب و بزرگی را انجام دهم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. miad

  2

  0

  متاسفانه موبدرو فی.لتر شده
  چیزی هم که فیلتر بشه رفع فیلتر نمیشه
  با فی.لترشکن
  بین اسپورت ها ساپورت میکنه مسابقه امروز رو بچه های فرمول یک امیدوارم لینک پخش بزارین دوستان نیازشون میشه

 2. SV5

  1

  3

  هر وقت ماشینیشو نگاه میکنم میگم حیف صندلی مرسدس که بوتاس روش نشسته و همچین استعدادی توی فورس ایندیا باید با پرز بجنگه. واضحه که استعدادش خیلی بیشتر از پرزه و اونم میبینه که کم آورده و واسه همین این همه تنش درست میکنه(تمام تنش هایی که داشتن جز باکو تقصیر پرز بود.) مطمئنم یکی از استعداد ها و قهرمانان آینده فرمول یکه مثل مکس. البته بعیده فردا بتونه سکو بگیره ولی پنجمیش کاملاً محتمله با یا سبقت از استرول و مقاومت جلوی ردبول ها.

دیدگاه خود را بیان کنید