فرمول یک ایران – مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو دو راننده ردبول از دور خود در تعیین خط ایتالیا ابزار خوشحالی کردند و با قرار گرفتن در رده های دوم و سوم بهترین تعیین خط خود را در این فصل پشت سر گذاشتند.

در مرحله آخر تعیین خط دو راننده ردبول در رده اول و دوم بودند که در لحظات پایانی لوییس همیلتون توانست با ثبت زمان بهتر پول پوزیشن ایتالیا را از آن خود کند. اما با توجه به پنالتی راننده های ردبول مکس ورشتپن مسابقه را از رده 14 و دنیل ریکاردو از رده 17 استارت خواهند زد.

ورشتپن پس از تعیین خط گفت:

این خیلی خوب است و همه چیز به خوبی پیش رفت. من در Q3 خیلی راضی نبودم چون در در دو دور قبلی مدام در حال سر خوردن بودم بخصوص در سکتور سوم. زمان خوبی زدم و پول پوزیشن را در اختیار داشتم.

مهندس تیم در مورد بخش های مختلف با من صحبت می کرد که حرف او را قطع کردم و فقط پرسیدم لوییس چه کار کرده که در جواب شنیدم سکتور های او بفنش است.

در پایان روز و قرار گرفتن در رده دوم به این معنی است که ما کار بسیار خوبی انجام دادیم و بار دیگر در هوای بارانی توانستیم خیلی سریع باشیم.

مکس ورشتپن - تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

مکس ورشتپن – تعیین خط گرندپری ایتالیا 2017

ریکاردو دیگر راننده ردبول نیز از عملکرد خود بسیار راضی است:

در Q1 و Q2 من جایی نداشتم. اگر به پیام های رادیویی من گوش کنید من تمام مدت مشکل چسبندگی داشتم. من با همه چیز در حال مبارزه بودم و بیشترین مشکلم از لاستیک ها بود. اگر گرمکن لاستیک نبود من هیچ چسبندگی نمی توانستم داشته باشم. لاستیک ها واقعا سرد و لغزنده بودند.

ما به Q3 رسیدیم و وقت کنار کشیدن نبود. ما تمام سعی خود را برای رقابت در هوای بارانی کردیم. وقتی شروع به تایم گیری کردم حرارت لاستیک واقعا خوب بود و چسبندگی بالایی داشتم. خودرو کاملا متفاوت شده بود.

من فکر می کنم اول بودم ولی لوییس و مکس کار فوق العاده ای انجام دادند و بالاتر از من قرار گرفتند. اما در کل شنبه خیلی خوبی داشتیم و از رسیدن به این جایگاه خوشحال هستیم. اما بدیهی است که مسابقه را از چندین رده عقب تر شروع خواهیم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Behrooz

  5

  0

  جهت اطلاع برخی از دوستان

  جلسه زمان گیری ، تقریباً یک ساعت به طول می‌کشد و به سه قسمت Q1, Q2 ,Q3 تقسیم می‌شود.

  هر قسمت از جلسه زمان ‌گیری شاهد رقابت هم ‌زمان چند راننده خواهد ‌بود که مجازند هر تعداد دور که مایلند بزنند.

  Q1: هجده دقیقه به طول خواهد‌کشید و در پایان آن شش راننده کند تر حذف خواهند ‌شد و شانزده راننده به Q2 راه پیدا می‌کنند. هر راننده‌ای که بهترین زمانش در Q1 بیشتر از 107 درصدِ زمان نفر اول در Q1 باشد، واجد شرایط شرکت در مسابقه نخواهد ‌بود و تنها با اجازه داوران می‌تواند در مسابقه شرکت کند.

  پس از وقفه‌ای کوتاه، 16 راننده باقی مانده در طی 15 دقیقه رقابت خواهند کرد و نهایتاً شش راننده کند تر حذف شده و 10 راننده به Q3 راه می‌یابند.

  پس از توقفی طولانی تر، رقابت 12 دقیقه‌ای رانندگان باقی مانده برای مشخص شدن پل پوزیشن (Pole Position) و ترتیب ‌ایستادن رانندگان در خط شروع (Grid) آغاز می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید