فرمول یک ایران: لوئیس همیلتون، در آخرین مصاحبه‌ی خود در مورد آینده‌اش در فرمول یک گفت. بریتانیایی، یک سال دیگر با تیرهای نقره‌ای قرارداد دارد اما بنابر گفته‌ی خودش تمدید قرارداد با این تیم آلمانی را به انتهای فصل موکول کرده است.

جالب این‌جاست که همیلتون همواره در جریان آخرین گفت‌وگو ها بین مدیران مرسدس و مربیان و رانندگان جوانی که به دنبال صندلی او هستند قرار میگیرد.

به لطف رابطه‌ی خوبم با توتو، همیشه میدانم چه کسانی با تیم تماس میگیرند.

او با من خیلی راحت است. همیشه میگوید که چه کسانی قصد تصاحب صندلی من را دارند یا میخواهند همسایه‌ی من باشند! احساس جالبی است و بعدش پیگیری این تماس‌ها و اتفاقاتی که می‌افتد.

مثل قضیه‌ی سباستین. به نظرم کسی فکرش  را نمیکرد که سباستین فتل، یک قرارداد سه ساله ببندد.

البته برای من که فرقی نمیکند. من قصد تمدید دارم. این را در یکی از مسابقات نیمه‌ی دوم فصل یا در انتهای سال رسما اعلام میکنیم.

توتو قبلا گفته بود که تا آخر سال صبر میکنیم. این درخواست من بود. عجله‌ای در کار نیست. یک سال دیگر وقت دارم. زمان زیادی است. فکر کنم قرارداد قبلی‌ام را اواسط فصل امضا کردم.

لوئیس همیلتون و سباستین فتل – تعیین خط گرندپری بلژیک 2017

همیلتون تاکید کرد که با هیچ تیم دیگری در ارتباط نیست و اگر هم باشد، حتما آقای رئیس را در جریان آن خواهد گذاشت.

اصلا عجله نمیکنم. میدانم که تیم تعهد کاملی به من دارد. هیچوقت با تیم‌های دیگر صحبت نکردم. این موضوع را خیلی شفاف به بچه‌های تیم هم گفته‌ام.

قصد ارزیابی گزینه‌هایم را ندارم. اگر هم داشته باشم، به توتو خواهم گفت و گام به گام پیش میروم و آن ها را بررسی میکنم. کاری که فعلا قصد انجام آن را ندارم.

ماندن سباستین در فراری خیلی خوب بود. یک دلیلی پشت این تصمیم است. اما در مورد برنامه‌ی خودم، -من پنج سال، یا بهتر است بگویم شش سال، چون هنوز یک سال دیگر در این تیم هستم- آن اتفاق (قرارداد فتل) مثل یک قطعه‌ی پازل بود که سر جایش قرار گرفت و کار را برای من راحت‌تر کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

31 دیدگاه

   • رضا عظیم

    0

    1

    نه دوست عزیز، چون کپی برداری از مطالب سایت زیاد شده بود کلیک راست رو بستیم متاسفانه

 1. Meysam..LaFerrari

  24

  7

  فراری که تا 3 سال امکانش نیست بقیه ی تیم ها هم که قدرت رقابت برای قهرمانی رو ندارن.
  بهتر از مرسدس جایی براش نمیمونه ، البته قبلا اشاره کرده بود که رانندگی تو فراری برام مثل رویا میمونه.

 2. JBjb

  34

  32

  قشنگ داره میگه خصوصا دو جمله اخر که اگر فتل می اومد مرسدس من از مرسدس می رفتم. حالا یا رفتن به تیم دیگر(مثلا خود فراری) یا خداحافظی موقت از فرمول یک
  حق هم داره . فتل می اومد مرسدس و همیلتون-فتل هم تیمی می شدن همیلتون بازنده ای بیش نبود در مقابل فتل در مرسدس و در صورت اینکه فتل می رفت مرسدس همین مقدار حیثیت و اعتباری که همیلتون بخاطر مهندسا و هیولای مرسدس که جمع کرده بر باد می رفت زیر سوال می رفت

 3. Behnam380

  28

  20

  تو اینکه همیلتون یگی از بهترین هاست شکی نیست ولی عیار رانندگی تو پیچ ها و چالش ها مشخص میشه وگرنه تو مستقیمی فقط کافیه فرمونو محکم نگه داری وقتی یکی مثله بوتاس تو مرسدسه میشه به قدرت فتل پی برد.
  البته به نظر من هم همیلتون بعد از فتل بهترینه.

 4. Farid

  36

  15

  آخی!! طفلی چقدر میترسیده که نکنه سباستین بیاد مرسدس و بشه هم تیمیش!! اونوقت همیلتون احتمالا بایستی خواب پول پوزیشن و p1 ریس اصلی رو میدید!!! تو پوست خودش نمیگنجه که سب با فرراری ۳ ساله تمدید کرده!!! فکر کنم نذری چیزی کرده بود واسه تمدید سباستین!!!

  • ...m6....

   3

   10

   چه رمانتیکی برادر ببخشیدا شما قبلا میگفتی که فراری قدرتش بیشتره هه!با این حرفت نشون دادی که قدرت مرسدس بیشتره?ببخشیدا اگه فتل بیاد مرسدس باز همیلتون اول میشه چون از نظر من قدرت متورها یکیه شاید مرسدس یکم قوی تر باشه

  • javad-vettel

   7

   1

   دقیقا
   هم تیمی با فتل برای هر کسی سخته
   فتل مثل روزبرگ نیست توسری خور باشه
   میدونه بیاد راننده اول مرسدس میشه
   کیفیت رانندگیک فتل هم به وضوح از همیلتون بالاتره و اگر ماشین مرسدس زیر پای سب بود با اختلاف بیشتری پیشتاز بود

 5. mershari

  25

  9

  توروخدا فکراتو بکن زود تصمیم نگیر?والا
  بهترین ماشین فرمول یک زیر پاشه چ نازیم میکنه مهندسیه المانیا نیود که الان تو مک لارن ارتباط رادیوئیت فقط لنحین پرابلم بود یه سر سوزن از این چیزا بشه سردراورد میشه فهمید این افتخارات فقط ماله ماشین مرسدسه
  تو کجا مایکل ?کجا که تو کنارش مقایسه کنن
  اون هم تیمیشم لپ میکرد …الان هربی نامو نشونیو بیارن مرسدس مطمعناً اسمش تو چهار نفر اول میشه شنید

 6. just.jeep

  27

  35

  بهترین راننده یا بقول شماها کینگ از پس ریکیاردو بر نیومد فلنگو بست رفت بعد میان اونو با همیلتونی که سال اول ورودش آلونسورو شکست داده مقایسه میکنید.طرف از ترس اینکه یه وقت ورشتاپن بیاد فراری اونقدر صبر کرد تا رایکونن تمدید کنه وقتی خیالش راحت شد اونم تمدید کرد. فتل همیشه از هم تیمی قوی میترسه.کلا تو فشار و استرس همیشه کم میاره.همون بلایی که ریکیاردو سرش آورده.حالا بعضی ها میان ازش اسطوره میسازن.طرف با الترا از پس سافت بر نیومد بعد میگن از همیلتون بهتره.????

  • Behnam380

   17

   2

   مطمئنی داری راجع به فرمول 1صحبت میکنی، اشتباهی مسابقات آفرود نگاه نکنی داداش..
   فتل با چهارتا قهرمانی و این همه افتخارات از یه بچه که پیچ اول مسابقات رو یه در میون به سلامت رد میکنه بترسه؟!

   • just.jeep

    2

    10

    همون بچه اگه بد بیاری و خرابی موتور واسش پیش نمیومد الان خیلی بیشتر از هم تیمیش ریکیاردو امتیاز داشت.همون ریکیاردویی که فتل با چهارتا قهرمانی باد آوردرو شکست داد.با آمار صحبت کنید نه از روی تعصب و خشم و حسادت.فک کن همین فراری زیر پای ورشتاپن یا حتی ریکیاردو بود فتل الان راننده دوم بود.

  • saeedsl1

   22

   4

   #برو جیپتو برون

   اگ اینطور باشه ک شوماخر هم چون ۲۰۰۶ ضعیف تر از ماسا بود پس از ماسا کلا ضعیف تره.

   ضمنن اسم هم تیمی اوردی یاد یکی افتادم ک کوالاینن رو ی هم تیمی سریع و رقابتی میدونست??مدیونی اگ فک کنی منظورم لوییسه? #رقاصه_کوچک

   ضمنن ی مورد دیگ

   هیشکی از فتل جز خودش اسطوره نساخته

   با بردن جایزه لاروس ، پیروزی تو ۲۱ سالگی (ک همیلتون تو gp2 بود تو ۲۱ سالگی?) و احترامی ک برای تک تک هم تیمی هاش قائل شده

   و این رو هم بدون ک اسطوره ها هیچوقت با فتح جام و گرفتن پول پوزیشن اسطوره نمیشن بلکه اخلاق ، غیرت و تعصب اونها رو تبدیل ب اسطوره میکنه مثل بوفون و توتی ک هیچوقت قهرمان چمپیونز لیگ نشدن ولی اسطوره های فوتبال ایتالیا هستن ولی کریم بنزما با ۳ قهرمانی اروپا هیچوقت اسم اسطوره رو ب خودش ندیده و نخواهد دید

   تو فرمول یک هم همچین چیز هایی باعث میشه ک رایکونن یا فتل یا حتی ماسا اسطوره باشن ولی ۹۰ درصد طرفدار های فرمول لوییس رو نچسب ترین و قهرمان جعلی موتور اسپرت میدونن

   فورتزا فراری راگاتزی???✌

   • Yasiin

    5

    6

    سعید جان یه بار دیگه نشون دادی از فرمول یک فقط راگاتزی گفتن یاد گرفتی.2006 شوماخر از ماسا ضعیفتر بود؟؟؟?

 7. nohead

  28

  16

  اینقدر این همیلتون بدبخت نشورید. بابا کل دنیا میدونن که فتل و الونسو بهترین راننده های فرمول ۱ هستند. البته ورشتپن هم از همیلتون بهتره ولی عقلش هنوز بچه گانس

 8. josef6565

  14

  13

  امکان نداشت که همیلتون و فتل هم تیمی بشند ضمنا نباید راجب لوییس همیلتون نامنصف بود. اگر سب یا رایکونن تو پیچ ها بهترند به خاطر ماشین فراری هستش. قیاس دو راننده به خاطر اینکه در دو تیم مختلف هستند کمی نادرست هست چون شرایط دو تیم و ماشیناشون فرق میکنه.
  مثلا قیاس ساینز با کویات یا پالمر با هالکنبرگ درست هستش چون با شرایط برابر دارند مسابقه می دن.
  تا اونجایی که من میدونم ماشین فراری در 2008 از مکلارن مرسدس بهتر بود ولی این همیلتون بود که با مکلارن قهرمان شد.

 9. S5

  21

  8

  با تشکر از زحمات دست اندرکاران سایت؛ بهتر بود جمله آخر ترجمه بشه: تمدید قرارداد فتل “زندگی” منو راحتتر کرد.اینجوری عمق مطلب و خیلی چیزای دیگه مثل احساس همیلتون از همتیمی بودن با فتل بهتر معلوم میشه.
  عین عبارتش اینه:
  Vettle resigning has made my life a lot easier.

 10. Behnam380

  19

  3

  وقتی یه راننده با بیست تا پل پزیشن کمتر بیشتر از رقیبش قهرمانی داره یعنی اینکه مرد ریسه و فقط آویزونه ماشینش نیست، چون تو پل مزاحم نداری وسبقتی هم نیست ولی تو ریس باید بجنگی.
  بی شک درحاله حاضر فتل بهترینه

   • Behnam380

    2

    0

    جیپ عزیز، بالا تو جواب گفته بودی چهار تا قهرمانی باد آورده، داداش یکیشو باد آورده، دوتاشو باد آورده… چهار تا رو که نمیشه باد بیاره.
    انشاءالله یه نسیمی چیزی بیاد جیپ حان شما هم یه قهرمانی دشت کنی. جیپم دلداره خوب

 11. 70yearsFerrari

  4

  7

  من خودم طرفدار دواتیشه فتل و فراریم ولی اینقدرا که میگین فتل از همیلتون بهتر نیست در ضمن ماشین فراری هم از مرسدس ضعیف تر نیست بلکه در کل بهتر هم هست.
  ولی در نهایت امیدوارم فراری قهرمان بشه.

دیدگاه خود را بیان کنید