فرمول یک ایرانوالتری بوتاس با اینکه در مسابقه بلژیک از رقبای اصلی خود بازماند اما معتقد است که مرسدس نباید تمام تلاش های او را برای رقابت قهرمانی در برابر لوئیس همیلتون نادیده بگیرد.

راننده فنلاندی در مسابقه اسپا توانست رده پنجم را کسب کند و در جدول قهرمانی نیز با هم تیمی خود 34 امتیاز فاصله دارد.

با وجود اینکه مرسدس اعلام کرد که ممکن است به زودی همه چیز تغییر کند اما بوتاس فکر می کند که هنوز بسیار زود است که او را کنترل کنند زیرا هنوز رقابت و شانس قهرمانی در دستان اوست:

اگر من عملکرد خوبی داشته باشم، اگر بتوانم پول پوزیشن را بدست آورم و پیروز شوم، قهرمانی در دستانم خواهد بود.

هنوز هشت مسابقه باقی مانده و از نظر امتیازی رقم بزرگی است.

نفراتی که جلوی من [در جدول قهرمانی قرار دارند] تاکنون مسابقه ای را نبوده که به پایان نرسانند (DNF)، اما در ادامه شاید چنین چیزی رقم بخورد.

والتری بوتاس

والتری بوتاس

بوتاس همچنین افزود که زمان مناسبی برای نامیدن او به عنوان راننده دوم در برابر همیلتون نیست، دقیقا زمانی که او حاضر به عقب نشینی نیست:

فکر نمی کنم این روش درستی باشد، من اجازه نمی دهم که چنین نکات منفی به ذهن من خطور کند.

مطمئنا در برخی موارد من درک می کنم که تیم برای قهرمانی پیش می رود و برای این مهم، باید مطمئن شود که حداقل یکی از راننده ها پیروز خواهند شد.

اما برای دستور تیمی هنوز بسیار زود است. ما نیاز داریم تا مسابقه به مسابقه پیش برویم و در هر مسابقه شما با موقعیت متفاوتی رو به رو خواهید شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Ali n

  12

  14

  به نظرم بوتاس نسبت به روزبرگ کلاس رانندگی اش واقعا چند سطح پایین تره و بیش از این نباید مرسدس روش قمار کنه و بذاره برابر با همیلتون رقابت کنه وگرنه رقابت انفرادی رو به فتل و فراری می بازن.

  • mojtaba

   8

   2

   رزبرگ چند فصل قبل از همیلتون به مرسدس اومد با این حال دو فصل پی در پی رقابت درون تیمی رو به لوییز واگذار کرد تا در نهایت تونست یکبار همیلتون رو شکست داد برای مقایسه ی بوتاس با رزبرگ باید به والتری بیشتر فرصت داد

 2. ...m6....

  12

  6

  بوتاس این قدرتو نداره که با فتل رقابت کنه چون زود شکست میخوره دلیلشم واضحه بوتاس باید بپذیره که راننده دومه چون قدرت رقابت با فتلو نداره تو گرندپری های بعدی هم احتمالا کاری از پیش نمیبره یعنی جز دفاع از همیلتون هیچ کاری نمیتونه بکنه واقعا سطحش قابل مقایسه با همیلتون نیست یعنی اگه جای همیلتون بوتاس تو اسپا اول بود بعد خروج سیفتی کار یه دور بعدش جایگاهو میداد فتل…?

 3. naviiiiid

  7

  5

  من اصلا درک نمیکنم دوستان چجوری میگن بوتاس کلاس رانندگی پایینی داره؟
  رو چه حسابی ؟ چه کتابی؟
  آذربایجان یادتون رفته؟ چطوری از هشتم اومد دوم شد اونم تو ثانیه آخر؟!
  ممکنه هم سطح فتل و همیلتون نباشه ولی قطعا راننده ی با کلاس و خوبیه.
  الان یه سری میان میگن ماشینش هیولاست و اینا… درست… ولی مگه راننده آماتور میتونه با یه سوپر اسپرت فوق العاده باشه؟؟؟ 100% نمیتونه
  همه چی باید خوب باشه تا نتیجه خوب بشه
  مرسدس هم دیگه گندشو در آورده با این همه حمایت یک جانبه از همیلتون، 8 تا مسابقه هنوز مونده این همه استرس به این بنده خدا وارد میکنن

دیدگاه خود را بیان کنید