فرمول یک ایران – با فرا رسیدن جایزه بزرگ بلژیک تیم فراری از چند آپدیت در سیستم تعلیق و آیرودینامیک خود رونمایی کرد. با توجه به قدرت بیشتر مرسدس در پیست های سرعت بالا مانند اسپا پیش بینی ها از پیشی گرفتن مرسدس از فراری در این نوع از پیست ها حکایت دارد.

اما فراری نیز با به پایان رساندن جایزه بزرگ مجارستان در رده اول و دوم نشان داد به خوبی می تواند خود را با شرایط مسابقه وفق دهد. با اتمام تعطیلات تابستانی و بازگشت تیم ها به مسابقه این بار در پیست افسانه ای اسپا تیم فراری چندین آپدیت بر خودرو خود ارائه داده تا بتواند رقابتی نزدیک با رقیب خود مرسدس داشته باشد.

سیستم تعلیق

در تصاویری که از تمرینات روز جمعه از خودرو فراری به دست آمد تغییراتی در سیستم تعلیق در قسمت جلو صورت گرفته بود که اضافه شدن یک دمپر در آن به وضوح دیده می شد . فراری این سیستم تعلیق را در تست های مجارستان در تعطیلات تابستانی استفاده کرده بود . فراری در روز جمعه نیز کار زیادی بر این قسمت از خودرو انجام داد . با توجه به اجزای جدید سیستم تعلیق فراری تیم امیدوار است تا این تغيير به ثبات بیشتر چرخ های جلو و تنظیم بهتر لاستیک برای فرمان پذیری بهتر خودرو منجر شود.

سیستم تعلیق فراری

سیستم تعلیق فراری

تغيیرات آیرودینامیکی
علاوه بر تغییرات در سیستم تعلیق فراری اندکی تغییرات بر روی بال جلو خود نیز انجام داده است.

بال جلوی فراری

بال جلوی فراری

فراری از طرح جدید بال جلو برای پیست های با نیروی رو به پایین کمتر رونمایی کرده است. بر خلاف بالی که در مجارستان استفاده می شد فراری با کم کردن یک فلپ از روی بال از هفت به شش در بلژیک آمده است و در قسمت انتهای بال (end plate) طرحی مشابه طرح مرسدس که در اسپانیا استفاده کرده است را بر روی بال خود پیاده کرده است.

بال جلوی فراری

بال جلوی فراری

با توجه به پیشرفت های فراری راننده آلمانی این تیم امیدوار است تیمش با قدرت در بلژیک رقابت کند و اتفاقی که در سیلورستون رخ داد تکرار نشود.

سباستین فتل گفت:

اگر الان مجبور شویم دوباره در سیلوراستون مسابقه دهیم بسیار بهتر خواهیم بود. ما فقط یک آخر هفته همراه با بدشانسی داشتیم. درست است مرسدس در آنجا بسیار قوی است و شاید ما دوباره پشت سر آنها قرار می گرفتیم.

ما فقط به فکر ارتقا خودرو هستیم. نمی توان گفت به دلیل شباهت پیست اسپا به سیلورستون مرسدس بی رقیب است. ما نمی خواهیم به سادگی قبول کنیم که پشت سر آنها قرار داریم. ما فقط می خواهیم در هر موقعیتی حمله کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید