مجله خودرو ایران – فراری پورتوفینو، خودرویی که قرار است بیشتر از کالیفرنیا مخصوص مارانلو باشد. هیچ کس فراری را به خاطر ارائه یک کانورتیبل کند (تر از دیگران) سرزنش نمی کند، به هر حال این پرفروش ترین خودروی کمپانی در تاریخ 70 ساله اش بوده است. البته این یک واقعیت است که کالیفرنیا (و کالیفرنیا T) هیچ وقت یک فراری کامل نبوده است.

اما پورتوفینو، جانشین کالیفرنیا، فرق دارد، سریعتر است و DNA یک فراری واقعی را دارد. این یک کانورتیبل آماده برای طی پیست نوربرگرینگ است، و دلیلش، تست شدن آن طی کیلومتر ها در پیست مارانلو است. همچنین، در خانه طراحی “Centro Stile” طراحی شده تا جسور تر و فراری تر به نظر برسد. نشانه اش هم چراغ های جلو و عقب تهاجمی تر آن.

فراری پورتوفینو

فراری پورتوفینو

نسل جدید مرسدس SL قرار است از سقف soft-top استفاده کند. اما از نظر فراری مشتریان خودروهای کانورتیبل آنها ترجیح می دهند سقف hard-top را بالای سر خود ببینند، علاوه بر این، این نوع سقف مکانیزم کارآمد تر و سبکتری دارد.

به صورت عادی، خودروهای کانورتیبل از لحاظ آیرودینامیکی یک پله پایینتر از خودروهای کوپه قرار می گیرند، اما فراری تلاش زیادی برای پنهان کردن این ضعف به خرج داده. ورودی های هوا حتی در کنار چراغهای جلو هم مشاهده می شوند و هوای دریافتی آنها از دریچه پشت چرخها خارج می شود که درگ را کاهش می دهد. واقعاً باید فلاویو مونزونی را به عنوان استاد علم آیرودینامیک در فراری تحسین کرد.

فراری پورتوفینو

فراری پورتوفینو

شاسی تمام آلومینیومی جدید نقش زیادی در کاهش وزن این مدل داشته تا موتور 3.9 لیتری V8 تویین توربوی نام آشنای فراری کار خود را به نحو احسن انجام دهد. موتوری که در این پورتوفینو قادر به تولید 590 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور است. گشتاور در بین دورهای 3000 تا 5250 rpm به صورت کامل در اختیار راننده است تا بهترین کشش ممکن را در دورهای میانی در اختیار داشته باشیم.

از دیگر تغییرات می توان به سیستم اگزوز جدید اشاره کرد که صدای بهتری دارد. دیفرانسیل الکتریکی هم در فراری پورتوفینو موجود است تا چسبندگی و بالانس به حداکثر برسد. فرمان تمام الکتریکی هم از دیگر امکانات پورتوفینو است و خلاصه می توان گفت هر چیزی که در 812 Superfast یافت می شد، اینجا هم وجود دارد.

کانورتیبل جدید فراری در نمایشگاه فرانکفورت در هفته های آتی معرفی خواهد شد، اما می دانیم چیزی که به دنبالش می گردیم خاص و ارزشمند خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید