فرمول یک ایران : کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول بر این باور است که مکس ورشتپن در پاسخ به فرصت‌های بالقوه‌ی ایجاد شده توسط رقبا (مرسدس و فراری) حتی سر خود را هم بر نمی‌گرداند.

راننده‌‌ی هلندی، که تا سال 2019 با ردبول قرارداد دارد، مورد علاقه‌ی پیکان‌های نقره‌ای برای قراردادی بلند مدت قرار گرفته و اخیرا نیز به سازنده‌ی ایتالیایی لینک شده است، وی تا به اینجای فصل، با توجه به مشکلات مربوط به پایداری ماشین RB13 خودش و تقلا کردن تیم برای رسیدن به سرعت خالص مرسدس و فراری، فصل ناامید کننده‌ای داشته است.

هنگامی که از مدیر تیم ردبول سوال شد که آیا سرانجام مکس برای پیوستن به یکی از دو رقیب ردبول وسوسه خواهد شد یا نه، وی گفت:

این چنین فکر نمی‌کنم. فکر می‌کنم که او درک می‌کند که چه در جریان است. او به مانند هر جوان دیگری کم طاقت است اما به قدری واقع بین هست که بداند اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. در طول این مسیری که از ابتدای فصل تا به اینجا پیموده‌ایم مشکلاتی پیش آمده که با همبستگی‌ای که از قبل داشتیم از پس آنها برآمده و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم.

مکس ورشتپن و کریستین هورنر

مکس ورشتپن و کریستین هورنر

ورشتپن در چندین مقطع ناامیدی خود را از وضعیت این فصل به زبان آورده و نگرانی‌اش را در مورد آینده بیان کرده است. مرد هلندی نگرانی خود را در مورد موتور فصل 2018 رنو اذعان داشته و گفته است که بعد از مشکل کلاچ در اتریش، اعتماد وی به شرایط موجود در حال کم رنگ شدن است.

هورنر تصدیق می‌کند که ردبول برای حفظ وشتپن بعد از اتمام قراردادش احتیاج به ماشینی دارد که وی بتواند با آن برنده باشد.

از هورنر در مورد تمدید قرارداد وشتپن سوال شد و او اینگونه پاسخ داد:

چیزی که روی یک تکه کاغذ منعکس می‌شود باید باب میل هر دو طرف باشد. در حال حاضر صحبت از روزهایی که قرارداد مکس تمام شده، بی فایده است زیرا این وظیفه به عهده‌ی ما است که ماشینی برای او مهیا کنیم که بتواند با حریفان رقابت کند و برنده‌ی این رقابت باشد. اگر ما این شرایط را فراهم کنیم، فکر نمی‌کنم که مکس ترجیح دهد عضو تیم دیگری باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. Amin verstapen

  8

  2

  امیدوارم ردبول بتونه شرایط مناسب رو فراهم کنه اما باید واقع بین بود زمانی که آیرتون سنا در پیست ایمولا ازون پیچ وحشتناک عبورکرد و جاودانه شد دقیقا راننده پشت سریش تبدیل به قهرمان جهان و اسطوره ی فرمول یک شد. راننده ی پشت سریش کسی نبود جز مایکل شوماخر که برای تیم جردن مسابقه میداد فراری کشفش کرد و شوماخرهم برای بهترشدن به فراری پیوست فکرمیکنم توقع هلموت مارکو و کریستین هورنربرای موندن ورشتپن توقع بی جا هستش اون هم مثل شوماخر این فرصت رو داره که با یه انتخاب خوب تبدیل به بهترین راننده ی جهان بشه. مکس صدای منو نمی شنوه اما امیدوارم فرصت های پیش رو رو ازدست نده

 2. sanchez

  2

  1

  اینکه بزودی مکس قهرمان میشه هیچ شکی توش نیست. به شخصه چون هم طرفدار مکس هستم و هم ردبول خیلی دوست دارم این اتفاق تو ردبول بیافته ولی این فصلو که نگاه میکنم واقعا ردبول نتونست هیچی به مکس اضافه کنه و حتی شاید عقبگرد داشت. منتظر قهرمانیت میمونیم مکس

 3. Mehrdad

  1

  0

  ردبول دستش بستست
  ردبول یه موتور خوب میخواد وگرنه این تیم همه چیز داره. بهترین شاشی رو داره ادرین نیوی رو داره تیم استراتژی خوبی رو داره فقط رنو موتوری نمیده بهش که واسه قهرمانی بجنگه
  ردبول اتش زیر خاکستره الان فقط منتظر اسب های بخار اضافی و تبدیل شدن به کابوس مرسدس و فراری

 4. SV5

  1

  0

  این چیزی که من از ردبول میبینم تا قوانین جدید موتوری کاری نمیتونن از پیش ببرن چون پیشرفت رنو خیلی سریع نیست، دیدیم که امسال تا اومدن کمی قویتر بشن مشکلات دوامشون شروع شد و بعید میدونم حتی به فراری هم برسن چه برسه به مرسدس، و خب فراری هم که از لحاظ شاسی واقعاً خیلی از ردبول کم نداره و مرسدس هم تا زمانی که برتری قاطع موتوری داره عقب نمیکشه، مکس اگه به شکستن رکورد فتل و رسیدن سریعتر به قهرمانی فکر میکنه که 2-3 سال بیشتر وقت نداره و باید به فکر مرسدس یا فراری باشه تا بتونه به قهرمانی فکر کنه. ولی اگه عجله ای نداره(که بعیده با توجه به شخصیت لجباز و عجولش) باید تو ردبول بمونه تا بعد چند سال به رقابت قهرمانی برسه.

دیدگاه خود را بیان کنید