فرمول یک ایران – در راستای درخشش چارلز لکرک راننده جوان تیم فراری در مسابقات فرمول دو و همینطور در تمرینات بعد از گرندپری مجارستان رایکونن نکاتی را به این جوان 19 ساله برای تبدیل به ستاره شدن در فرمول یک گوشزد کرد.

لکرک که پیشتاز رقابت های فرمول دو با 50 امتیاز در هفت مسابقه می باشد و توانست تست های خوبی را برای تیم فرمول یک فراری در سری تست های بعد از گرندپری مجارستان به ثمر برساند توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. او در سال 2016 به آکادمی رانندگان فراری پیوسته و ماه قبل که توانسته بود از نزدیک کیمی رایکونن و سباستین فتل را زیر نظر بگیرد بیان کرده است که این دو راننده کمک های بزرگی به او کرده اند.

رایکونن در مورد پرسش های خبرنگاران نسبت به او اینگونه پاسخ داد:

اینکه او از کمک کل تیم به خودش خوشحال است نشانه خوبیست و همیشه این امر که خودروی جدیدی را نسبت به خودروی که همیشه با آن می راندید را برانید برایتان قدری سخت است.اما خب او زمان این تطابق پذیری را داشت و پیشرفت خوبی از خود نشان داد و مطمئنا در آینده نتایج خوبی را به ثمر می رساند.

هم اکنون برای لکرک تلاش هایی برای حضور در تیم سائوبر در حال انجام گرفتن است. سرجیو مارکیونه بسیار مصمم است تا برای ورود او و همینطور آنتونیو جیوواناتزی به فرمول یک راهی را پیدا کند.حالکه فراری قصد دارد تیم سائوبر را تبدیل به تیمی برای پرورش راننده های جوان خود کند شانس این دو راننده هر دو برای ورود به فرمول یک در حال افزایش هست.

 

لکرک نیز در مصاحبه های خود بیان نموده است:

معلوم است که من از هر فرصتی استفاده می کنم تا بتوانم دیگران را تحت تاثیر قرار دهم و تمام توانم را در این راه می گذارم و اگر من تا آخر سال فرصتی را به دست بیاورم حتما از آن استفاده می کنم ولی فعلا تمام تمرکزم روی مسابقات فرمول دو می باشد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. akbar

  9

  0

  پارسال جی پی ۳ رو قهرمان شد، امسال تو جی پی ۲ روکیه ولی علاوه بر صدر نشینی با اختلاف و محو کردن هم تیمیش، تمام پیست ها رو پُل زده (آخری رو پل زد ولی جریمه شد)، توی تست های فرمول ۱ مجارستان فوق العاده بوده، کیه که نتونه بگه ستاره آینده فرمول یکه؟ رقابتش با مکس و اکون و حتی استرول در آینده برای قهرمانی فوق العاده خواهد بود…

 2. Amin verstapen

  2

  4

  کاش هر سال دوراننده جدید معرفی بشن. تواین چندسال باتوجه با آمارو ارقام ورشتپن بهتراز بقیه بوده و شانسش واسه تبدیل شدن به ستاره ی فرمول یک ازبقیه بیشتره

 3. Red revolution

  1

  1

  راه موفقیت برای استعداد های فراری خیلی دشوار تر از ردبول ،مرسدس یا مک لارن هست.(راهی که برای جوانهای ردبول شبیه اتوبانه)
  فقط یه نگاه به شانس پیره گسلی برای ورود به F1بندازید ،حداکثر تا دوسال دیگه روی صندلی تور روسو،ست اما برای لکرک یا جویناتزی اگر و شاید حرف اول را میزنه.
  به سیاست کلی تیمها بر میگرده و نه استعداد راننده ها!

  • Amin verstapen

   1

   0

   سیاست تیم ها مختلفه اینو قبول دارم ولی کسی که ازهمه نظر بهترین باشه و کارشوخوب انجام بده واصطلاحا استعداد این ورزش محسوب بشه بدون تیم نخواهد بود . حرفای اوکون رو یادتون رفته؟! وقتی خوش درخشید توتوولف اونو آورد آکادمی مرسدس. بقیه هم همینطور اگه استعدادی دروجودشون باشه قطعا تیم واسشون پیدامیشه

دیدگاه خود را بیان کنید