موتو جی پی ایران – موتورسوار تیم یاماها ولنتینو روسی می گوید افت چسبندگی تایر عقب عامل اصلی کسب نتیجه ناامید کننده در گرندپری اتریش بوده است.

در دورهای ابتدایی هر دو موتورسوار تیم یاماها در گروه پیشتاز بودند، اما در نهایت به علت از دست دادن چسبندگی تایر عقب خود مسابقه را در رده های ششم و هفتم به پایان رساندند.

روسی که همانند وینالس تایر عقب خود را هارد انتخاب کرده بود می گوید که از این انتخاب خود هیچ پشیمانی ندارد.

روسی گفت:

بدون شک برای من مسابقه سختی بود، همچنین برای ماوریک، برای همه تیم، ما انتظار داشتیم که سریع تر و قوی تر باشیم.

فکر می کنم که ما نهایت تلاش خود را کردیم، ما از انتخاب تایر خود و همچنین نوع تنظیمات موتور پشیمان نیستیم، چونکه در دور اول من قوی بودم و فکر می کنم تایر هارد برای ما انتخاب درستی بود، ما تلاش زیادی کردیم تا تایر های عقب را از بین نبریم.

اما بعد از دور دوازدهم من به مقدار زیادی چسبندگی تایر عقب را از دست دادم و مجبور شدم به مقدار زیادی سرعت خودم را کم کنم، و در ادامه راندن موتور خیلی سخت شد.

همچنین من در ترمزگیری یک اشتباه داشتم اما به هر حال من کند بودم.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

روسی معتقد است که موتورهای هوندا و دوکاتی که چهار رده نخست گرندپری اتریش را کسب کردند، در تایر عقب از یاماها لاستیک خوری کمتری دارند.

روسی ادامه داد:

ما باید سخت کار کنیم چون ما بخاطر تایر عقب تحت فشار هستیم، بخصوص که هوندا و دوکاتی راهی پیدا کرده اند که بدون اینکه در تایر عقب لاستیک خوری زیادی داشته باشند سریع باشند.

اگر شما به سریع ترین دورها و سریع ترین بخش ها نگاه کنید می بینید که ما خیلی نزدیک بودیم، اما در ادامه ما مجبور شدیم که سرعت را کم کنیم و مبارزه را باختیم.

در این فصل چنین اتفاقی بارها رخ داده است، ما سخت کار می کنیم تلاش می کنیم، در برخی مسابقات سختی کمتری متحمل می شویم. اما در برخی دیگر همانند این مسابقه، همه چیز سخت می شود چون در نیمه دوم مسابقه ما به اندازه کافی قوی نیستیم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید