فرمول یک ایران – در حالی که سوالات زیادی در مورد آینده موتور های فرمول یک وجود دارد آلن پراست معتقد است فرمول یک به موتور های هشت و ده سیلندر گذشته باز نخواهد گشت.

راس براون مدیر ورزشی فرمول یک کار سختی برای اتخاذ تصمیم در مورد موتور آینده مسابقات دارد. صحبت هایی مبنی بر موتور شش سیلندر و دو توربو با ساختاری ساده تر وجود دارد.

براى پراست نیز هیچ دلیلی برای بازگشت فرمول یک به آنچه در سال 2013 و قبل تر مورد استفاده قرار می گرفت، وجود ندارد.

پراست در مصاحبه ای گفت:

با توجه به تفکراتی که الان در فرمول یک وجود دارد هیچ سازنده ای تمایلی به بازگشت به موتور های قدیمی ندارد. سازنده ها خواستار موتوری با پیچیدگی کمتر به همراه سیستم بازیابی انرژی هستند اما احتمال اضافه شدن اجزایی جدید نیز وجود دارد. آن ها دوست ندارند به عقب برگردند و این کاملا منطقی است.

فرمول ای

فرمول ای

علاقه مندی زیادی به مسابقات فرمول E وجود دارد همانطور که مرسدس و پورشه آمادگی خود را اعلام کرده اند. پراست نیز معتقد است یک رویکرد دو طرفه بین تیم های فرمول یک و مسابقات فرمول E که بسیار رو به رشد است باید به وجود بیاید.

پراست ادامه داد:

فرمول یک اوج فن آوری در صنعت خودرو است. شما می توانید هر نوع تغییری در قوانین و تکنولوژی در آن بدهید. اگر شرکت خودرو سازی اقدام به ساخت خودروی متفاوتی بکند چرا این کار در فرمول یک و فرمول E صورت نگیرد؟ این کاملا منطقی است.

ما چیز های زیادی یاد گرفتیم. این برای همه خوب است. وقتی شما در یک صنعت جهانی باشید باید به دنبال بازار متفاوت و روشی متفاوت برای فروش تکنولوژی باشید. اینجا چیز های مختلفی وجود دارد. در دنیایی که به سرعت در حال حرکت است بهتر است شما در مکانی متفاوت از دیگران باشید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Amin verstapen

  2

  0

  منم با الن موافقم تقریبا هیچ انگیزه ای برای بازگشت از سوی سازندگان به V8 و V10 وجود نداره چون تغییرات واسشون پیچیدگی و هزینه های زیادی داره و مجددا باید با آزمونوخطا جلو برن تیم ها هم سعی کردن این کاهش قدرت موتور رو با بهبود وضعیت آیرودینامیکی جبران کنن واسه همینم هس که فصل به فصل اهمیت مبحث آیرودینامیک بیشترمیشه . تا۲۰۲۵ وضعیت همین خواهد بود واگر راس بروان وچیس کری تغییر اساسی بخوان انجام بدن موکول به بعداز۲۰۲۵ خواهندکرد. فقط امیدوارم شرایطی بوجود نیاد که کلاس فرمولE بخواد جایگزین یا همطرازبا فرمول یک بشه!

 2. mazroid7

  0

  0

  امیدوارم با ساده شدن قوانین موتوری قدرت موتور ها خیلی به هم نزدیک شه حیف که احتمالا سال 2020 آلونسو نیست چون در اون صورت بهترین راننده برنده است

 3. josef6565

  5

  0

  به طور کلی انسان ها عموما به سمت تغییر نمیروند و از آن دوری میکنند. این مسئله در مورد تیمهای سازنده در فرمول یک نیز صادق است. سازندگان حاضر در فرمول یک ظاهرا تمایلی به سرمایه گزاری بر روی ساخت یک موتور جدید و رو به رو شدن با مشکلات و پیچیدگی های فنی و مالی را ندارند. به واقع اگر آینده این ورزش ممتاز تنها به دست سازندگان باشد به ندرت شاهد تغییرات کوچک در این ورزش خواهیم بود.
  در پیست هایی که کوتاه و پر پیچ و خم هستند البته تا نیمه 2017 فقط شاهد دور زدن ماشین ها و چیزی شبیه ناسکار بودیم حتی با سفت تر کردن لاستیک ها و محدودیت در استفاده از آنها در طول مسابقه و صد البته محدودیت در نوع رانندگی دیگر این ورزش با وجود افزایش گرند پری ها جذابیت و فروغ گذشته خود را از دست داده. به امید اینکه مسئولین این ورزش شجاعت ریسک بیشتر داشته و به خود این ورزش و هوادارانش بیشتر از سرمایه دارهای حاضر در آن توجه کنند.

 4. SINA

  0

  0

  با همين منوال بره جلو
  توى٢٠٣٠مثلاً بايد از موتور هاى تك سيلندر٥٠٠سى سى با ٢٤تا توربو و٥٠عدد يونيت بازيافت كننده استفاده كنن
  خب چه وضعشه؟!

دیدگاه خود را بیان کنید