مجله خودرو ایران – بالاخره اتفاق افتاد. پس از گذشت شش سال افزایش سالانه، امروزه بیش از 25 درصد از وسایل نقلیه در آمریکا از توربوشارژر بهره می برند. در واقع به گزارش WordsAuto در سال 2017 میلادی 27.6 درصد از خودرو های جدید و وانتهای سبک کارخانه هایشان را با موتور های توربوشارژ ترک کرده اند.

این آمار یک جهش قابل توجه را در طول یک سال نشان می دهد، زیرا در سال 2016 این عدد 24.1 درصد بوده است. با این حال در سال 2011 تنها 10.7 درصد از خودرو های تولیدی در این محدوده قرار گرفته بودند و حتی قبل تر از آن توربوها فقط 4.5 الی 6.6 درصد از بازار را در دست داشتند.

گزارش WordsAuto در مورد موتور های twin-charged که هر دو سیستم توربوشارژر و سوپرشارژر را با هم دارند حاکی از کاهش تولید آن ها می باشد، به قسمی که سهم اندک 0.2 درصدی آن ها در سال 2016 به 0.1 درصد در سال 2017 تقلیل یافته است. خودرو های سوپرشارژر هم سهم 0.5 درصدی خود را حفظ کرده اند.

افزایش محبوبیت توربوشارژر ها به صورت قابل ملاحظه ای ادامه خواهد داشت و این در حالی است که به دلیل رسوایی دیزل، بسیاری از توربودیزل ها از معادله بازار خارج شده اند. رشد توربوشارژر ها ماحصل کاهش اندازه موتور ها توسط خودرو سازان جهت کاهش آلایندگی و مصرف سوخت است. برخی گزارشات نشان می دهند که دوره کاهش حجم موتور ها به پایان رسیده است اما حداقل در حال حاضر به نظر می رسد توربوشارژر ها آمده اند که بمانند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید