فرمول یک ایران کیمی رایکونن راننده فنلاندی تیم فراری می‌گوید که از سرعت خود در فصل 2017 راضی بوده است اما از نتایج نه.

رایکونن تا به اینجای فصل موفق به کسب 116 امتیاز از 10 مسابقه شده است و با اختلاف یک امتیاز از دنیل ریکاردو در رده پنچم رده‌بندی رانندگان قرار دارد. کیمی همچنین موفق به کسب 4 سکو نیز شده است.

او از سال 2008 تا گرندپری موناکو در فصل 2017 موفق به کسب پول پوزیشن نشده بود و توانست این طلسم را بشکند اما هنوز در این فصل موفق به پیروزی در این فصل نشده است و 76 امتیاز با هم تیمی خود که در رده اول جدول قهرمانی رانندگان قرار گرفته فاصله دارد.

رایکونن در این باره می‌گوید:

به شخصه من از نتایج راضی نیستم. من می‌خواهم در مسابقات پیروز شوم، من می‌خواهم همیشه آن بالا [روی سکو] باشم اما امسال زیاد این را تجربه نکردم.

من می‌دانم که همه چیز در جای درست خود قرار دارد اما مشکلات کوچکی وجود دارد و من برای آن تنبیه شده ام.

باهوش راندن، من سرعت خوبی دارم پس در آن مورد نگرانی ای ندارم. مسئله درباره قرار دادن همه چیز در جای درست خود است.

کیمی رایکونن و سباستین فتل - مسابقه گرندپری مجارستان 2017

کیمی رایکونن و سباستین فتل – مسابقه گرندپری مجارستان 2017

فراری برنامه دارد تا سباستین فتل و کیمی رایکونن را برای فصل 2018 حفظ کند. رایکونن برای آینده خود برنامه خاصی ندارد اما به مسئولان تیم گفته است که مشکلی با ماندن در تیم ندارد.

او در باره اظهار کرد:

من خیلی خوشحال نیستم که نتایج مسابقات اینگونه رقم خورده و چنین رده هایی کسب کرده‌ایم اما این اتفاقی است که افتاده و نمی‌شود این راه تغییر داد.

رایکونن که آخرین پیروزی خود را در مسابقه استرالیا 2013 کسب کرده است می‌گوید در حالی حاضر است در فرمول یک بماند که بتواند در بالای جدول به رقابت بپردازد.

تنها هدف من عمکلرد خوب است. این تنها دلیلی است که برایش اینجا هستم اینکه فقط رانندگی کنم باری من کافی نیست و داستان کاملا متفاوتی دارد.

وقتی شرایط مهیا نیست ما هم لذتی نمی‌بریم اما شرایط همین است. به چیز های زیادی بستگی دارد. از لحاظ سرعت ماشین ما خوب است اما سرعت به تنهایی کافی نیست .قتی بقیه عوامل عملکرد خوبی ندارند.

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  • SINA

   4

   1

   هیچ شخصی غیر خودت ب فراری توهین نمیکنه
   من ب شخصه نگفتم ماشین فراری گ*** هست
   ولی بازم هرچی فراری فن ها بگن!
   و البته کیمی دوست داشتنی

  • javad-vettel

   7

   1

   فکر میکنم از شرط سب برای تمدید با فراری که موندن کیمی هست بشه فهمید که واقعا کیمی توی رتبه فتل خیلی کمک کرده درست مثل مسابقه قبل
   طرفدار سرسخت فتلم ولی در هر صورت کیمی فوق العاده و بی نظیره و دوست داشتنیه که خب به خاطر استراتژی فراری خیلی جاها راه رو برای سب هموار تر کرده
   فتل نسبت به رایکونن یه کمی راننده بهتری هست ولی نه در حد اختلافی که الان دارن و به نظرم کیمی اونقدر سریع و خوب هست که از عملکردش کاملا بشه دفاع کرد
   Forza kimi❤❤

دیدگاه خود را بیان کنید