فرمول یک ایران – فرناندو آلونسو می‌گوید در حالیکه 2017 برای تیمش؛ مک لارن، تا کنون بسیار چالش برانگیز بوده، اما برای شخص او فوق العاده بوده است.

دارنده دو عنوان قهرمانی جهان و مک لارن، تمام طول سال در فرمول یک پر تکاپو بوده‌اند و تنها 11 امتیاز و رده نهم جدول قهرمانی سازندگان حاصل این تلاش بوده است.

اما آلونسو احساس می‌کند که در بیشترین حالت رقابتی خود در تمام فصل‌هایی که در فرمول یک حضور داشته است، رانندگی می‌کند و از رانندگی سریع ماشینهای نسل 2017 فرمول یک لذت می‌برد.

او همچنین برای نخستین بار در ایندیاناپولیس 500 نمایشی قوی در تایم‌گیری و مسابقه داشت اگر چه به دلیل مشکل موتور در دورهای پایانی مجبور به خروج از مسابقه شد.

آلونسو گفت:

به عنوان یک تیم تا به اینجای فصل نمی‌توانیم خوشحال باشیم.

ما سال گذشته هم بطور معمول در Q3 حضور داشتیم، بطور متوسط هم رده نهم/دهم را کسب کرده‌ایم، در حالیکه ما امسال بیشتر تلاش کرده‌ایم.

از دید شخصی، فصل بسیار خوبی برای من بوده است. با ماشینهای 2017، من قادر هستم دوباره به سبک خودم رانندگی کنم. رقابت بیشتری نسبت به سال قبل حس می‌شود و من نیز در مسیر مسابقه این رقابت را حس می‌کنم.

من در مسابقه ایندی 500 هم شرکت کردم که تجربه جالبی بود. بودن در آن ماشین در پیست فوق العاده بود.

بنابراین من نیم فصل فوق العاده‌ای را تا به حال داشته‌ام.

در این فصل عدم اطمینان و عملکرد ضعیف تیم هوندا، مانع مک لارن شده است، هر چند سازنده ژاپنی در مسابقات اخیر نشانی از بهبودی اوضاع دارد.

اریک بولیر - استافل وندورن

اریک بولیر – استافل وندورن

اریک بولیر مدیر مسابقه‌ای مک لارن گفت:

ما نمی‌توانیم با توجه به عملکرد ضعیفی که داشته‌ایم خوشحال باشیم. بنابراین اگر ما مجبور باشیم که توضیح دهیم بعد از نیم فصل در کجا قرار گرفته‌ایم، باید بگویم که ما داریم سخت کار می‌کنیم تا حداقل عملکردمان در رقابتهای سال گذشته را جبران کنیم.

از دید جاه طلبانه، ما نیاز داریم امسال کارمان را بهتر انجام دهیم. این جایگاهی نیست که در شان ما باشد و بخواهیم در آن بمانیم.

استافل وندورن اولین امتیازش را در مجارستان با کسب رده دهم بدست آورد که نشان دهنده پیشرفت از مسابقه آذربایجان تا کنون است.

او گفت:

پیشرفتهایی که نشان داده شد، بسیار دلگرم کننده است.

من مسابقه به مسابقه با ماشین احساس راحتی بیشتری می‌کنم و شاسی در مسیر رو به جلوی خوبی قرار گرفته است.

در دو مسابقه اخیر، عملکردمان بسیار خوب بود. جزئیات خیلی مهم هستند و انجام بعضی از تغییرات کوچک در تنظیمات به من کمک کردند که احساس راحتی داشته باشم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. saeedsl1

  13

  0

  آلونسو همیشه کسی بوده ک حرفاشو بدون هیچ ترسی بیان کرده

  پس اگ میگ احساس راحتی داره یعنی واقعا تو مک لارن راحته و نباید کسی اون رو بخاطر رفتن ب مک لارن سرزنش کنه

  مث بوفون و دل پیرو ک یووه رو دوس دارن حتی اگ ب دسته پایینتر سقوط کنه

  و امیدوارم ک بتونه امسال ی مسابقه رو ببره و سال بعد هم برا قهرمانی رقابت کنه

  #FA14

  • Ali n

   3

   0

   آلونزو قطعاً تو مک لارن راحت تر هست ولی تو مک لارن – هوندا نه !
   منظورم اینه که با تیم فنی مک لارن قطعاً مشکلی نداره ولی این موتور و تیم فنی هوندا است که پدر همه رو در آورده.

 2. mazroid7

  6

  4

  در جواب saeid7
  تو پیست سرعتی رو در بلند بودن مستقیمی می دونی ؟؟؟؟؟
  به استرالیا نگاه کن بیش تر از 1200 متر مستقیمی داره یعنی 1.2 کیلومتر بعد لوییس هر کاری میکرد نمیتونست نزدیک کنه فاصله ی 7 ثانیه ای رو !!!!!!!!
  یعنی به نظر تو ویلیامز و فورس ایندیا باید فراری رو در مونزا شکست بدن چون پیست سرعتیه و مورشون هم مرسدسه معنی حرفت این میشه دیگه!!!!!!!!!!!
  من هنوز هم روی حرفم هستم فراری در حالت مسابقه ای از مرسدس در حالت مسابقه ای سریع تره شما سریع بودن رو فقط در موتور میبینی؟؟!!!!!!میدونی چرا چون فقط تایم گیری مدنظرته اما باید بهت بگم که در تایم گیری خوردگی لاستیک ها مد نظر نیست که اگه مد نظر بود فراری تایم هاش از مرسدس سریع تر می شد در تایم گیری ترافیک وجود نداره در حالی که اگه وجود داشت فراری سریع تر از مرسدس می شد چون در ترافیک جلو کم تر لاستیک می خوره
  برای همین فراری در شرایط مسابقه ای سریع تره و اگه فتل مثل همیشه در تایم گیری اشتباه نکنه و تایم خوب بزنه قطعا فراری اسپا رو میتونه 1 و 2 کنه و در مونزا فتل 2 بشه
  برای همین خودروی فراری خوروی قهرمانیه و اگه آلونسو به جای فتل میروند الان با اختلاف زیاد جلوی لوییس بود و لازم نبود رایکونن رو براش قربانی کنن

 3. Ssj 110

  0

  0

  سلام.
  کلا وقتی میخوام مطالب قدیم تر سایت یا حتی مطالب مربوط به گرند پری قبل رو دوره کنم سایت هنگ میکنه و مطالب بالا نمیاد.
  معمولا باید چند بار صفحه رو Refresh کنم.
  لطفا رسیدگی کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید