فرمول یک ایران – چیس کری، مدیر عامل فرمول یک می‌گوید که شخص خاصی در کسب عنوان قهرمانی جهان مورد علاقه او نیست اما امیدوار است که نبرد بین مرسدس و فراری ادامه داشته باشد.

لوئیس همیلتون و سباستین فتل، به دلیل شخصیتهای متضادی که دارند و برخورد عمومی که با طرفدرانشان دارند، از میزان محبوبیت متفاوتی برخوردار هستند.

راننده مرسدس نه تنها به عنوان یک اعجوبه در فرمول یک شناخته شده است، بلکه در کنار آن زندگی تجملاتی و مدسازی وی نیز در رسانه‌های اجتماعی بطور گسترده مورد توجه قرار دارد در حالیکه فتل بر خلاف وی زندگی در کنار خانواده و دور از هیاهوی مسابقات را ترجیح داده است.

نیکی لائودا - توتو ولف - چیس کری

نیکی لائودا – توتو ولف – چیس کری

چیس کری به اتو بیلد گفت:

هیچ الگویی برای اینکه چه کسی قهرمان شود وجود ندارد.

ما به شخصیتهای متفاوتی نیازمدیم و فتل یکی از قهرمانان بزرگ ورزش ما است حتی اگر با لوئیس متفاوت باشد.

کری درخصوص اینکه چه کسی مورد علاقه اوست تا قهرمان شود تحت فشار قرار گرفت اما چیزی بروز نداد و موذیانه پاسخ داد:

منظور شما راننده آلمانی در ماشین ایتالیایی است یا راننده بریتانیایی در ماشین آلمانی؟

همیشه از من سوال شده و من هم همیشه گفتم من فقط خواهان یک مسابقه خوب هستم.

در واقع کسی که پا جای پای برنی اکلستون در مسابقات گرندپری گذاشته است تنها از هیجان انگیز بودن مسابقات در نیمه اول سال 2017 ابراز خوشحالی کرد.

او ادامه داد:

آرزوی من این است که قهرمان تا مسابقه ابوظبی ناشناس باقی بماند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

20 دیدگاه

 1. josef6565

  3

  1

  دست آقای کری درد نکنه ولی ای کاش اجازه نمیداد که این موتورهای هیبرید 6 سیلندر برای 7 سال پیاپی از 2014 تا 2020 به عنوان پیشرانه استاندارد در مسابقات استفاده بشند. البته ما از چند و چون پشت پرده مسابقات و مسائل و محدودیت ها بی اطلاعیم.

 2. F1 FERARRI

  8

  7

  یه جایی خونده بودم که فراری انزو نامی (نام کاربزی) از یکی دیگه پرسیده بود که از کجا میدونی که موتور مرسدس قویتره در جوابشون از اونجا میدونیم قویتره که تو باکو صباغ گفت موتور مرسدس قویتره از اونجا میدونیم که تو کفی که یک کیلو متر باشه 0.4 ثانیه سریع تره و اینکا میگی مرسدس دانفورسش کمه اگه کم باشه تو هر پیچ 1 ثانیه عقب میوفته پس لطفا تز علکی لطف نفرمایین که فتل پشت ماشین قهرمان نشسته ماشین قهرمان اون ماشینی بود که شوماخر در اخر فصل از مجموع امتیازای نفر اول و دوم هم بیشتر امتیاز داشت امسال متشین فراری کمی رقابتی شده دقت کنید فقط کمی رقابتی شده و این جناب کاربر فراری انزو گفته بود فراری تو دوتا قهرمانی فتل توی امسال گذاشت فتل اول بشه تو موناکو ما ندیدیم کیمی به فتل فشار بیاره تو مجارستان هم دسته گل تیم بود که فرمون مشکل پیدا کرد و اینبار اگه کیمی رد میشد قطعا همیلتون هم از فتل رد میشد پس در واقع فراری برای رضای خدا موش نگرفته ? قطعا موتور مرسدس رو تو ماشین فراری بزارن اون تیم اندازه چهارتا تیم بعدی امتیاز میگیره

  • mazroid7

   1

   3

   دوست من درسته که فراری در تایم گیری کند تره اما این واقعیت داره که فراری در مسابقه با فراری در تایم گیری فرق داره که این علت هایی داره مثلا میبینیم که فراری کم تر لاستیک میخوره هم چنین طول خودرو و فاصله دو محور در خودرو فراری کم تر از مرسدسه و فرمان پدیری اش بیش تر میشه موتور فراری کند تره اما همین کند تا بودن باعث بالا بردن دونفوس میشه در واقع خروج بهتر از پیست در قبال ترمز زود تره و فراری میتونه با ترمز دیر تر نسبت به مرسدس خروجی بهتری داشته باشه این کند تر بودن فقط بخاطر ترافیکه جلوی خودرو است وگرنه اگه در روسیه یا کانادا فتل جلوتر از همیلتون استارت میزد الان فراری اون مسابقه ها رو برده بود در کل باید گفت در بیش از 50% پیست ها فراری سریع تره ولی نمیتونه در تایم گیری به اندازه مرسدس سریع باشه و همین باعث باختش میشه شما در استرالیا میدیدی که همیلتون نمیتونست به فتل نزدیک بشه
   این خودروی فراری اگه دست آلونسو بود الان کانادا و روسیه و …..(بجز بریتانیا) رو به احتمال زیاد برده بود در واقع خود فتل تا حالا عامل باختش بوده اگه فراری یه تایم خوب در تایم گیری بزنه با اطمینان میشه گفت اسپا رو میبره

  • Meysam..LaFerrari

   2

   2

   یعنی خوشم میاد خودت خودتو ضایع میکنی?
   همون صباغی که میگه موتور مرسدس قوی تره میگه ماشین فراری در کل بهترین ماشین امساله و اکثر راننده ها ترجیحش میدن به ماشین مرسدس ?
   آخه لعنتی ماشینی که فقط کمی رقابتی شده تو 15 دور 8 ثانیه با ماشین تیم دیگه اختلاف میندازه؟؟
   اسم پروفایلتم عوض کن Ferrari برازنده ت نیست.

   • Meysam..LaFerrari

    0

    1

    در ضمن شما بفرمائید یه مقدار دقت به خرج بدید تمرینات و تعیین خط مجارستان رو نگاه کنید تو بعضی پیچ ها مرسدس چقدر Under Steer داشت و همیلتون غر میزد!!
    ماشین ویلیامز که دون فورس خیلی پایینی داره هم تو یه پیچ از فراری 1 ثانیه عقب نمیفته چون اگه تو هر پیچ 1 ثانیه عقب بیفته تو هر 4-5 دور باید ماشینش لپ بشه طبق
    گفته ی شما?
    اینکه میگیم فراری نیروی رو به پایین و گریپ بهتری داره به این معنی نیست که مرسدس دون فورس نداره?
    خود جناب سباستین فتل نشسته اونجا راه به راه از ماشین تعریف میکنه 200تاکارشناس فرمول یک دارن میگن ماشین فراری امسال کاملا رقابتیه و حتی تا قبل از مسابقه ی آذربایجان اکثر کارشناسا میگفتن Ferrari Has a faster Race car بعد حالا شما اومدی گل به خودی میزنی؟؟

  • Ferrari enzo

   1

   2

   توهم نزن دوست عزیز من گفتم از کجا میدونی موتور مرسدس قوی تره؟؟ درحالی که راننده های مرسدس هم نمیدونن اتومبیلشون چقدر قدرت تولید میکنه من حرف هایی زدم که انتظار ندارم شما بتونی درکش کنی تو پست قرارداد فتل برات مثال هم زدم.599xx یه ماشین مسابقه ایه اما بخاطر داون فورس زیاد و درگ بیشتر از مدل استاندارد 599 حداکثر سرعت پایین تری داره 599 حدودا 335 تامیره اما 599xx حدودا315 کیلومتر اعلام شده پس شما الکی تز نده.ضریب بلندتر گیربکس حداکثر سرعت بالاتری برای ماشین به ارمغان میاره برات بازم مثال میزنم مکلارن F1 دهه ی نود تولید شد و تونست بالای 380 کیلومتر ثبت کنه اما پورشه 918 با اینکه هم قدرت بالاتری داشت و گشتاور خیلی بیشتری تولید میکرد به زحمت به 350 میرسه بخاطر اینه که پورشه برای ثبت لپتایم بهتر ضریب گیربکسشو کوتاهتر درنظر گرفته حالا شما برو لپ تایم های مکلارن F1 روببین به زحمت از پس F40برمیاد.من حرف الکی نزدم گفتم شاید بخاطر این گیربکس و درگ کمتر مرسدس باشه شما که دوهزار از مباحث فنی سر درنمیاری مجبور نیستی درجواب من کامنت بذاری که البته برام سواله که چرا این کامنتو تو پست مربوط به قرارداد فتل نذاشتی شاید میترسیدی جوابتو بدم.
   درمورد داون فورس کمتر مرسدس همین بس که تو مجارستان بعد سفتی کار و کمتر از 10 دور بالای 13 ثانیه با مرسدس اختلاف ایجاد کرد یعنی دوری بالای یک ثانیه
   برسیم به قهرمانی تو موناکو
   نابغه جان همه ی تیم ها راننده ی پیشتاز رو زمانی به پیت میارن که از اتومبیل های پشت سرش فاصله ی مناسبی داشته باشه نه اینکه اول رایکونن رو بیاره پیت تا فتل راحت تر فاصله بگیره بعد رایکونن تو ترافیک گیر کنه تا فتل راحت اوورکاتش کنه.خیلی جالبه از صباغ نقل قول کردی تا ثابت کنی موتور مرسدس قویتره اما حرفی که درمورد قهرمانی فتل تو موناکو زد رو نمیگی.همین اقای صباغ بارها گفته که قهرمانی تو موناکو حق رایکونن بود.راننده اگه نخواد به همتیمیش راه بده سرزنش نمیشه مثل پرز که تو.کانادا به اوکان راه نداد مطمئن باش هرکس دیگه ای جای کیمی بود تو مجارستان 50 دور پشت فتل نمیموند.فتل هم اینو میدونه که شرط گذاشنه برای موندنش تو فراری کیمی هم بمونه.
   البته از کسی که حتی نام کاربریشو هم اشتباه نوشته بیشتر از این انتظار ندارم.
   داداشFERRARI درسته اونی که نوشتی غلطه

   • nohead

    4

    1

    برادر عزیز اصلا شما خود خود فرمول ۱ خوبه؟؟!! نابغه موتور و دانفورس و این جور حرفا، اینو بدون که راننده خیلی مهمتر از تیمه پس فتل اگه پشت فراری نباشه کی میخواد باشه ؟؟ فتل چه بخوای چه نخوای بهترین راننده دنیاست. امسال هم قهرمانه پس زیاد دورورتو شلوغ نکن . حالا هی دنبال قدرت مکلارن و پورشه و مرسدس و…. نباش .

   • saeedsl1

    1

    0

    اولا فرمول یک با ماشین های اسپرت خیلی فرق داره؟؟؟

    ثانیا مکلارن اف یک در حد f40 تایم نمیزنه؟؟؟

    من خودم هنوز هیچ ماشین اسپرتی رو بخوبی f40 نمیدونم ولی اف 50 ک هیچ فراری انزو سال 2002 هم در حد f1 نمیتونه تایم بزنه?

 3. mazroid7

  2

  2

  این واقعیته فتل باید سریع تر از این باشه و اگه باشه برنده بیش تره پیست هاست
  ولی فعلا که اونقدر سریع نیست
  این خودروی فراری خودروی قهرمانیه

  • saeidkimi7

   3

   1

   مرسدس موتورش ازفراری قویتره شاید باید گفت خیلی قویتره فراری دونفورسش بهتره شما که میگی بالای 50 درصد مسابقه ها مال فرارین باید بهتون بگکه اکثر پیست ها سرعتین و به موتور قویتر نیاز دارن پس الان باید همیلتون جلوی فتل باشه اگه نیست پس حتما همیلتون کاری ازش بر نمیاد یه موتور بی نظیر داره و به فتل نمیرسه در مجارستان دیدین تا فتل کند شد و مشکل پیدا کرد همیلتون که لاستیکاش نسبت به بوتاس سالم تر بودن رفت و دیدین چجوری و تا کجا رفت اخه اون همه فاصله بود چطوری رفت دوست عزیز موتور قویتری داشت ضمنا در مورد دونفورس نمیشه گفت مرسدس دونفورس بدی داره چون دونفورس مرسدس خوبه ولی به فراری نمیرسه و اگه این نتایج به دست اومدن به خاطر ماشین زیاد نیست به خاطر فتل و رایکوننه

   • mazroid7

    0

    0

    تو پیست سرعتی رو در بلند بودن مستقیمی می دونی ؟؟؟؟؟
    به استرالیا نگاه کن بیش تر از 1200 متر مستقیمی داره یعنی 1.2 کیلومتر بعد لوییس هر کاری میکرد نمیتونست نزدیک کنه فاصله ی 7 ثانیه ای رو !!!!!!!!
    یعنی به نظر تو ویلیامز و فورس ایندیا باید فراری رو در مونزا شکست بدن چون پیست سرعتیه و مورشون هم مرسدسه معنی حرفت این میشه دیگه!!!!!!!!!!!
    من هنوز هم روی حرفم هستم فراری در حالت مسابقه ای از مرسدس در حالت مسابقه ای سریع تره شما سریع بودن رو فقط در موتور میبینی؟؟!!!!!!میدونی چرا چون فقط تایم گیری مدنظرته اما باید بهت بگم که در تایم گیری خوردگی لاستیک ها مد نظر نیست که اگه مد نظر بود فراری تایم هاش از مرسدس سریع تر می شد در تایم گیری ترافیک وجود نداره در حالی که اگه وجود داشت فراری سریع تر از مرسدس می شد چون در ترافیک جلو کم تر لاستیک می خوره
    برای همین فراری در شرایط مسابقه ای سریع تره و اگه فتل مثل همیشه در تایم گیری اشتباه نکنه و تایم خوب بزنه قطعا فراری اسپا رو میتونه 1 و 2 کنه و در مونزا فتل 2 بشه
    برای همین خودروی فراری خوروی قهرمانیه و اگه آلونسو به جای فتل میروند الان با اختلاف زیاد جلوی لوییس بود و لازم نبود رایکونن رو براش قربانی کنن

  • javad-vettel

   0

   0

   چرا از روی تعصب از فراری حمایت میکنین؟
   این خیلی واضح که مرسدس موتور قوی تری داره
   البته که فراری همی ماشین خیلی خوبیه
   ولی اگر الان فتل اوله به خاطر توانایی بالای خودشه
   چطور رایکونن که با همون ماشین مسابقه میده(با این که خیلی دوسش دارم ) ولی حتی از ریکیاردو هم پایین تره
   فتل حتی با اون موتور بد رنو بالاتر از فراریا شد 2 سال پیش
   قطعا اگر موتور مرسدس با فتل بود خیلی راحت تر قهرمان میشد

 4. S5

  1

  0

  خیلی جالبه. خود توتو ولف و همیلتون میگن مرسدس سریعتره ولی بعضیها قبول نمیکنن. داداش اگه مرسدس سریعتر نبود که از یازده تا مسابقه ششش تا پیروزی کسب نمیکرد و پیروزی باکو هم با بدشانسی محض از دست نمیداد.

 5. saeidkimi7

  1

  0

  اگه همیلتون فتل رو نمیگرفت نشانه ناتوانیش بود شمایی که الونسو رو با فتل مقایسه میکنید همیلتون هم. با الونسو مقایسه توهمون 1.2 دهم کیلومتر اگه الونسو بود فتل رو گرفته بوود و دوست عزیز من که نگفتم ماشین فراری خیلی ضعیه ماشین فرار خوبه اما قایل رقابت با مرسدس نیست

 6. Javad f1

  0

  0

  ول کنین ما رو.هنوز سر اینکه کدوم ماشین بهتره بحث دارین؟
  موتور مرسدس و شاسی فراری بهترینن.
  داشتن موتور بهتر خیلی بهتر از داشتن ماشینی با دئونفورس بهتره.راننده مرسدس خیلی راحت میتونه بدون زور زدن زیاد تو کفی نیم تا یک ثانیه اختلاف بندازه.اونوقت فتل و رایکونن باید تو هر پیچ بهترین عملکردو داشته باشن تا بتونن اختلافی که تو کفی افتاده رو جبران کنن.بعدش تازه به فکر پیشی گرفتن باید باشن.
  تازه فشاری که به راننده فراری تو پیچا میاد بیشتره.چرا؟بخاطر نیرو جی.عملکرد ضیعف کیمی هم شاید بخاطر سن و ضعف بدنیش نسبت به فتل باشه.
  اختلاف مرسدس با فراری تو پیستای سرعتی بالای نیم ثانیه است.ولی اختلاف فراری با مرسدس تو پیستای آیرودینامیکی زیر دو دهم ثانیست.نتیجه؟مرسدس تو آیرودینامیکی زیاد از فراری عقب نیست و فاصلشو داره کم میکنه.چرا؟چون مهندساش احمق نیستن!
  درضمن تعیین خط تقریبا اصل یک گرندپریه.و توانایی بیشتر مرسدس توش خیلی کمک کننده است.خط اول بودن با خط دوم بودن تو استارت خیلی متفاوته.استراتژی ها خیلی توش متفاوت میشه.پس برتری تو ریس کمتر از برتری تو تعیین خط مهمه.
  اگه‌شنیدید که آقای صباغ گفتن ماشین فراری بهتره ،منظورش پکیج شاسی و آیرودینامیکش بوده.موتور در دایره منظوراتشون نبوده.
  در مورد عملکرد فتل هم باید گفت ،اگر وقت کردید برید و به اختلاف امتباز فتل و کیمی نگاه کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید