فرمول یک ایران – خبر ها حاکی از این است که تنش بین مسئولان فراری در حال افزایش است و این شرکت رسما وارد یک جدال قدرت داخلی شده است.

این بحث ها و سر و صدا ها در مارانلو ظاهرا توسط مائوریتزیو آریووابنه مدیر اسکودریا فراری و مهندس ارشد ماتیا بینوتو ایجاد شده و در حال بالا گرفتن است.طبق گزارشاتی که خبرگزاری های ایتالیایی اعلام کرده اند اولین نشانه های اختلاف در جایی معلوم شد که لورنزو ساسی مسئول ارشد پیشرانه های فراری از مقام خود به بخش خودرو های خیابانی فراری تنزل پیدا کرده است.

روزنامه بیلد آلمان هم در اعلامیه بیان کرد که آریووابنه به نزد رییس قبلی خود و اسپانسر فعلی فراری فیلیپ موریس رفته و او را نیز از این ماجرا باخبر کرده است.

جو فوق العاده ای که بینوتو در سال قبل ایجاد کرده بود توانست نوآوری های زیادی را برای فراری به ارمغان بیاورد از جمله استفاده از روغن به عنوان سوخت که البته توسط فیا غیرقانونی اعلام شد و هم ادعایی که فراری دارد که می گوید فلور انعطاف پذیری را ساخته است.

البته بینوتو اعلام کرده است :

من فکر می کنم که سوزاندن روغن امری نیست که مستقیما به فراری مربوط باشد و فلور هم صادقانه بگویم فکر نمیکنم روی عملکرد ما تاثیری بگذارد.

بدون در نظر گرفتن اختلاف رابطه ای که بین بینوتو و آریوابنه به وجود آمده بحث و شکی نیست که فراری در این فصل دارد با موفقیت عمل می کند و نتیجه های خوبی را به مانند گرندپری مجارستان در حال کسب کردن است.

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Meysam..LaFerrari

  20

  1

  نمیدونم چه اتفاقاتی داره تو فراری میفته ولی چیزی که به وضوح مشخصه فراری باید رو انجینش کار کنه اگه میخواد قدرت برتر F1 باشه مثل دهه ی قبل اما خیلی محدودیت وجود داره و کار سخته.
  تو یوتیوب برید سرچ کنید 2017 pole lap vs p2 تو هر 2 پیچ حدود یک تا دو دهم ثانیه فراری از مرسدس جلو میفته اما به محض اینکه ماشینا دارن به تاپ اسپید میرسن تو مستقیمی مرسدس اختلافو جبران میکنه و اکثر مواقع جلو میفته و پول پوزیشن میگیره تو پیست های سریع
  بخشی از این اختلاف به خاطر تنظیماتیه که فراری انجام میده یا دون فورس و در نتیجه گریپ و درگ بیشتر ولی بخشیش هم به خاطر تفاوت قدرت موتوی و مخصوصا شتاب گیری بهتر موتور مرسدسه.
  این یه نکته ی منفی هم داره ، یعنی فراری که برتریش تو پیچ هاست اگر Track Position رو در اختیار نداشته باشه ماشین مرسدس اگه جلوش باشه تو پیچ ها کندش میکنه و تو مستقیمی هم همونطور که تو روسیه دیدید سبقت با شرایط یکسان خیلی سخته
  برعکسشم هست یعنی وقتی ماشین مرسدس پشت فراری قرار میگیره تو پیچ ها عقب میمونه و تو مستقیمی فرصت کافی بدست نمیاره که سبقت بگیره
  من فکر میکنم این نکات و هوای کثیفی بیشتری که ماشین های امسال ایجاد میکنن دلایلی هستن که سبقت گیری رو خیلی دشوار کردن
  به علاوه ی تایرهای پیرلی که اجازه نمیده تیم ها بیان استراتژی های مختلفی رو امتحان کنن و به قول مارتین براندل تیم ها فقط منتظرن که تیمای دیگه بیان تو پیت لین تا اونها هم تصمیم بگیرن و از اول مسابقات استراتژی ها خیلی شبیه هم بودن.

 2. Ferrari enzo

  6

  0

  امیدوارم هر اتفاقی که می افته ماتیا بینتو رو اخراج نکن پیدا کردن همچین مهندسانی خیلی سخته.
  متاسفانه فراری مشکل مدیریتی داره تمام ضعف فراری مشکل مدیریته.

 3. roham

  4

  3

  بلاخره اعتراف کردند به سوزوندن روغن..در مورد مرسدس هم..توتو ولف گفته بود سیاست خوده مرسدسه که ماشینشونو بر اساس پیست های سرعتی ساختن..تعداد پیست های سرعتی بیشتر از دانفورس بالاست..

 4. saeedsl1

  5

  2

  تورو خدا نکنید این کارارو!!!
  بجاش سعی کنید ماشینو ارتقا بدید
  حیف استعداد فتل و رایکونن دوس داشتنی تو این بحث های مسخره و بی نتیجه هدر بره…..

دیدگاه خود را بیان کنید