فرمول یک ایران-  بعد از موضوع سرعت های بالا در سیلوراستون ، تیم ها مجبور به استفاده از ماشین هایشان در شرایطی سخت تر و تنگ نایی  بیشتر در این آخر هفته هانگارورینگ بوداپست شدند.

درخلالی که تست در پیست مجارستان همچنان ادامه دارد، نگاهی به بعضی از تغیرات در تیم ها می اندازیم.

رنو  RS.17 آپدیت بارج بورد

در مجارستان رنو قسمت جدیدی را در بخش پایینی بارج بورد خود (فلش قرمز) بکار برد، که در سیلور استون معرفی شده بود، بسیار شبیه چیزی که در طراحی فراری وجود داشت . در بوداپست این آپدیت برای هر دو راننده ، نیکوهالکنبرگ و  جولین پالمر استفاده شد. بیشتر تیغه های خمیده تغییری نکرده بودند ، اما جزئ دوم بارج بورد در قسمت بالایی تغییر و بهبود داشت.

Renault R.S.17

Renault R.S.17

ردبول RB13 تیغه های خمیده زیر شاسی

دوباره ردبول از تیغه های خمیده ارتقا یافته زیر شاسی که در سیلوراستون دیده شده بود استفاده کرد، با یک کشیدگی افقی در بخش پایینی و یک ظاهر متفاوت در سکشن عمودی.

Red Bull RB13

Red Bull RB13

فراری SF70H آپدیت بسته آیرودینامیکی

فراری آپدیت قابل توجهی در بسته آیرودینامیکی برای مجارستان ارائه کرد ، برای اتصال محکم یک روکش سفت کننده که در اطراف برش های کف ماشینشان اضافه کرده بودند، راه حل بارج بورد حالا دیگر قدرت بیشتری داشت ، یعنی ترکیب 3 لبه ی کوچکی مشابه مرسدس و بهبود بخشیدن آن در زیر لبه ی سکشن کناری.

این راه حل امکان ایجاد داون فورس بیشتر را در جلوی ماشین بالا می برد، و به تیم کنترل بیشتری در جلوی ماشین می دهد بدون اینکه مجبور به دسته بندی کردن یا تنظیم مجدد اضافی برای سیستم تعلیق باشند، که احتمالا این مشکل در سیلوراستون به تقلا کردن و کشمکش برای حفظ لاستیک ها نقش داشت.

Ferrari SF70H

Ferrari SF70H

ردبول RB13 تغییرات ساید پاد

ردبول اصلاحات زیادی در مجارستان داشت ، مخصوصا در جلوی ساید پادها، ورودی (فلش های بالایی) ظاهر کاملا متفاوتی پیدا کرده، و بالاتر از ورژن قبلی تعبیه شده، با دیواره های عمودی مشابه به چیزی که فراری برای بهبود بخشیدن جریان هوا در زیر ساید پادهای خود و جهت خنک کردن رادیاتور بکار برد.

در اینجا همچنین یک قسمت 3 لبه ی جدید (فلش های پایین) کمی شبیه نمونه آن در مرسدس ، در بخش پایینی ساید پاد ها نزدیک پاشنه تهتانی قرار داشت.

Red Bull RB13

Red Bull RB13

مکلارن MCL32- مانکی سیت جدید

مکلارن یک مانکی سیت جدید را در بوداپست معرفی کرد ،( تصویر اصلی) که در بیشترین فاصله از اکسل عقب واقع شده است که به خوبی موقعیتش اصلاح شده بود. دیگر تغییرات اساسی در واقع هموار و مسطح کردن بود، به طوری که بتواند در صورت نیاز داون فورس عقب ماشین رابالا ببرد.

McLaren MCL32

McLaren MCL32

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

   • MILAD

    1

    1

    سلام دوست عزیز بافرهنگم

    عرض به خدمت شما که من چون از خیلی قبل تر (قبل از اینکه این سایت پا بگیره)پیگیر مطالب فرمول 1 و کلا موتوراسپرت بودم می دونم که طراح عزیزی که این طرح ها رو کشیده چقد روش وقت گذاشته و زحمت کشیده و میدونیم که همه جای دنیا قانون کپی رایت رعایت میشه الا کشور عزیزمون و همچنین اینو درنظر بگیریم که ما مسلمونیم و کسی که ادعای مسلمونی داره نباید حاصل زحمت دیگرانتو به نام خودش ثبت و ضبط کنه فک کنم که حرام شرعی باشه اینکار و وقتی کسی دربارش سوالی می پرسه به روی خودش نیاره .طراح این تصاویر گرافیکی Giorgio Piola هست که همکاری داره با وبسایت معتبر motorsport.com

 1. MILAD

  3

  3

  جواب ندادناتون منو یاد شبکه خودخواه ورزش و استااااااااد توتونچی انداخت :)))) چقدم بهم میاین 🙂
  ولی درکل کپی برداری بدون اجازه و ذکر نام ناشر اصلی اصلا کار خوبی نیست ….بدتر اینکه توقع داشته باشی کس دیگه ای اینکارو با خودت انجام نده…فک نکنم شمام توقع داشته باشین کس دیگه ای مطالبتونو بدون ذکر نامتون جای دیگه کپی کنه….اینطور نیست؟این رفتارتون غیرحرفه ای بود.

  • رضا عظیم

   2

   2

   دوست عزیز شما فازت چیه؟ چون کسی جوابتون رو نداد شروع کردی برای خودت بریدی و دوختی؟
   مطالبی که ما میزاریم بخشی نوشته ی خود دوستان در تحریریه هست و بخشی هم نوشته ی منابع خارجی که ترجمه میشه و ترکیب میشن و میرن روی سایت، حالا اینکه شما رو جو گرفته اینطوری داری برای خودت یک طرف میره حرفی نیست ولی منم میتونم خیلی راحت همین الان شما رو قضاوت کنم ولی خیلی حرف ها در موردتون بدون دونستن حقیقت بزنم. فقط بابت اون توهینی که کردین و گفتید چقدر بهم میایید مسدودتون می کنم که یاد بگیرید توهین نکنید

   • Ali n

    3

    0

    ادمین جان ، ببخشید که دخالت می کنم ولی حالا شما از ایشون بگذر
    این دوستمون هم تو پیام اولش تشکر کرد از سایت و شاید چون کسی جوابشو نداد کمی تند رفت
    شاید شما هم کمی تند رفتین بهتره اول تذکر میدادین بعد مسدودش می کردین
    اینجوری طرفدارای F1 تو ایران از این ورزش زده میشن.
    ممنونم

 2. Amin verstapen

  1

  2

  رضا عظیم دوست عزیزم از دقت نظرت درمورد پاک سازی فضای سایت از تحقیر و توهین ممنونم اما توقع همه ی ما کاربران به عنوان علاقه مندان دوستداران وکارشناسان فرمول یک بیشتراز شما وسایت خوبمون هست(گفتم سایت خوبمون چون این سایت رو متعلق به خودمون یعنی کاربران میدونم) اگرکسی نظرمیده شما وبقیه دوستان با حوصله نظرتونوبگیدانشاا… دیگه شاهد بکاربردن کلمه “مسدود” تواین سایت نباشیم

 3. یوسف

  0

  0

  البته ایشون حرف بدی نزده! طبق قوانین اگر عکس یا مطلبی رو از جایی بر میداریم باید ارجاع داده بشه!
  هیچ کسی دوست نداره که مطالب سایتشو بدون ارجاع کسی کپی بکنه! البته منظور من در این پست عکس ها هستش و مطالب رو اگر احیانن ترجمه هم می کنید بهترین کار این هست که رفرنس بدید! این کار و حرفه هایی می کنند و باعث اعتبار وبسایتشون میشه. وگرنه خیلی ها میدونن این طرح هایی که گذاشته میشه از وبسایت دیگه ای برداشته شده.
  ممنون

دیدگاه خود را بیان کنید