فرمول یک ایران: دنیل ریکاردو، حرکت همتیمی­‌اش در دور اول مسابقه‌ی گرندپری مجارستان را ناشیانه خواند.

ریکاردو مسابقه را از رده‌ی پنجم استارت زد. مکس ورشتپن هم استارت خوبی از رده‌ی ششم داشت و میتوانست در پیچ یک از والتری بوتاس عبور کند اما پسر هلندی موفق به این کار نشد. همین باعث شد تا در ادامه، ریکاردو برای کسب رده‌ی چهارم با ورشتپن درگیر شود. مکس که خط داخل را حفظ کرده بود، لاستیک‌هایش را حین ترمزگیری قفل کرد و با همتیمی‌اش برخورد کرد.

این برخورد باعث شد تا خودروی گورکن به دلیل نشت مایعات و البته اسپین شدن در پیچ بعدی از دور رقابت خارج شود. ناظران هم که مکس را مقصر دانستند، به او 10 ثانیه جریمه دادند.

ریکاردو براین باور است که قضیه از تلاش ناموفق ورشتپن برای عبور از بوتاس آغاز شد:

خروج خوبی از پیچ یک داشتم. در ادامه هم کارم خوب بود. والتری را دیدم که در خط داخل بود. میتوانستم با ترمز دیرتر از او عبور کنم. میتوانستم از جایگاه خودم دفاع کنم. حرکت مکس بجا نبود، کاملا ناشیانه بود.

ناراحت کننده است. حرکتش اصلا شبیه سبقت گیری نبود. والتری جلوی من بود و من هیچ جایی برای مانوور نداشتم.

مکس اصلا خوشش نمی‌آید که پشت سر همتیمی‌اش باشد!

واقعا حرکت ضعیفی بود.

دنیل ریکاردو - مسابقه گرندپری مجارستان 2017

دنیل ریکاردو – مسابقه گرندپری مجارستان 2017

وقتی خبرنگار شبکه ی اسکای از  دنیل پرسید که آیا این اتفاق، نتیجه‌ی تقلای مکس برای گرفتن نتایج بهتر است او پاسخ داد:

به نظرم این حرکت به خاطر تلاش و تقلای زیاد نیست. هیچ توجیهی برای اشتباه مکس وجود ندارد.

او خواست در پیچ یک سبقت بگیرد، نتوانست و ریسینگ لاینش را از دست داد. به نظر می‌رسید که یک استارت خوب دارم اما این طور نبود. اولش سبقت گرفتم و بعدش اوپس! حالا باید با این را (تصادفش با مکس) درست کنم.

مکس ورشتپن هم بعد از مسابقه مصاحبه‌ای داشت و در آن از تیم و همتیمی‌اش عذرخواهی کرد.

این اصلا چیزی نیست که شما میخواهید!

همه چیز از پیچ یک شروع شد. بوتاس باعث شد تا من پیچ یک را عریض‌تر پشت سر بگذارم و سرعتم کم شود. در پیچ بعدی برای جایگاه جنگیدیم و برای همین خیلی دیر ترمز کردیم. سعی کردم تا خط داخل را حفظ کنم.

لاستیک‌ها قفل کرد و قفل کرد و متاسفانه به ظریف‌ترین بخش خودروی دنیل برخورد کردم. به کنار خودروی او.

البته که تلاش کردم از او فاصله بگیرم اما متاسفانه این کار ممکن نبود.

ورشتپن امیدوار است این حادثه در رابطه‌ی خوبش با دنیل تاثیری نگذارد:

هیچوقت از روی عمد با کسی تصادف نمیکنم مخصوصا با همتیمی خودم. رابطه‌ام با دنیل خیلی خوب است. همیشه خوب بوده. من و دنیل همیشه با هم میخندیم و خوش میگذرانیم.

حرکتم خوب نبود. از دنیل عذرخواهی میکنم. از تیم هم همین طور. میتوانستیم در این مسابقه، امتیازهای خوبی بگیریم.

با دنیل به طور خصوصی صحبت میکنم و این مشکل را حل خواهم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

  • Ali.Shafie.Saber

   10

   14

   این همیلتون اگر شماها را به کشتن نده، خیلی خوبه.
   اصلا از لحاظقانونی کاملا مقصر بود. اگر انگلیسی متوجه میشوی که گزارشگر داشت میگفت اگر فارسی میخواهی که صباغ دیشب ده بار اعلام کرد که کاملا مقصر استو جریمه بین 5 تا 10ثانیه دارد. در ضمن داوران بخاطر شاهکار فتل در باکو عوض شدن و از خود رانندگان قدیم فرمول وان اوردند. چرا هر کسی میاد همیلتونیه،؟
   کمی منطق، فکر کمک میکنه دوست من حرفهایی بزنیم که وقتی مردم میشنوند روی ما حساب کنند. بهمان اعنبار بدهند. نه اینکه هرچی به زبان امد را سریع اعلام کنیم.

   تا مـَـرد سخن نگفته باشد
   عیب و هنرش نهفته باشد.

   موفق باشی.

   • S5

    9

    3

    داداش شما مگه آلمان نبودی؟ جالبه که از تو آلمان شبکه ورزش ایران نگاه میکنی اونم مسابقه ای که چهار ساعت قبلش” دیده بودی و هیچ چیز خاصی هم نداشت مسابقه که به دوباره دیدنش بیرزه!!!!!

 1. Ahmadreza2004

  38

  3

  خیلی کار داری تا حرفه ای بشی
  دنیل واقعا بهتر و مطمئن تره
  ورشتپن فکر کرده تو پیچ اول همیشه دیر ترمز کردن جواب میده اما نتیجش میشه این
  راننده ی خیلی با استعدادیه اما فعلا خیلی ناشیانه و بی فکر میرونه که البته دیگران تاوان کاراش میدن

 2. roham

  18

  1

  کلا فرشتاپن تویه سبقت گیری ها بی احتیاطی میکنه..توی کانادا بود اگه اشتباه نکنم موقع استارت زد بال جلو فتلو شکوند..برا سبقت گیری توی استارت حاضر هر کاری بکنه..

 3. Mehrdad

  13

  0

  خراب کردی مکس هم مسابقه دنیل رو هم خودت رو
  این پیست جای بود که حتی میتونستن بالاتر از مرسدس ها تموم کنن
  واقعا رابطه خوبی دارن باهم در کلیپ های که ردبول رو کانال یوتیوبش میزاره میشه دید
  امیدوارم بهم نخوره روابطشون
  مکس خیلی راننده خوبیه سرعت و واکنش هاش خیلی خوبه رانندگیش در بارون که از نقاط قوت اونه سبق گیری ازش بسیار مشکله دیروز همیلتون چندبار تلاش کرد و نتونست و وقتی خبر پنالتی مکس رو شنید خیالش راحت شد کشید عقب چون واقعا نمیشه ازش راحت سبقت گرفت
  تنها مشکل بزرگش همین بی دقتی هاشه که هم به خودش اسیب میزنه هم دیگران

 4. Behnam380

  13

  0

  یعنی قهرمان های جهان این نکته رو بلد نیستن که اگه دیر ترمز بگیری از بقیه رد میشی! یه قهرمان جهان اولین کاری که باید برای قهرمانی انجام بده اینه که ماشینشو حفظ کنه و از برخورد جلوگیری کنه، اون اینطوری هیچ وقت موفق نمیشه

 5. Schumi

  16

  0

  اگه داستان برعکس بود الان زمین و زمان رو به هم دوخته بود!!!
  مکس راننده با استعدادیه ولی خییییلی پر روش کردن… کلا ردبول بعضی کاراش بیشتر به فرمول یک ضرر میزنه ولی بخاطر پولشون هیچکس چیزی بهشون نمیگه.
  بنده خدا ریکاردو خیلی آدم بااخلاقیه که صداش درنمیاد… هر کس دیگه هم تیمی این بچه بود تا حالا چند بار بینشون داستان پیش اومده بود…

 6. Saeedsl1

  5

  0

  بار ها گفتم و بازم میگم

  ناتوانی فشتپن تو کنترل هیجاناتش بزرگترین ضعفشه
  ک بنظرم تا نهایتا ۳ سال دیگ از بین میره

  و در اونصورت مکس راننده خوبیه

  فقط امیدوارم اگ روزی میک شوماخر اومد فرمول یک مثل الآن مکس رفتار نکنه

 7. JBjb

  9

  1

  از مدیران و نویسندگان محترم سایت خواهشمندم که در مورد ادعای اقای Ali.Shafie.Saber در جواب اولین کامنت این خبر که ایشون گفتند که :”” . در ضمن داوران بخاطر شاهکار فتل در باکو عوض شدن و از خود رانندگان قدیم فرمول وان اوردند.””” اگر واقعیت داره تایید و شفاف سازی کنن و اگر ادعای این اقا پوچ و یه دروغ دیگه است چرا چنین کامنتهایی حاوی ادعای کذب رو تایید می کنید ؟ یا حداقل بخش کذب رو حذف کنید. پخش مطب کذب از تیکه انداختن و کری خیلی بدتره که تعدادی بلاک شدند. با تشکر از زحمات ادمین های محترم

 8. nohead

  5

  1

  به نظر من کسی که راننده فرمول ۱ هست، باید از تمام لحاظ کامل باشه. مانند شوماخر و سنا و الونسو و فتل و همیلتون و….. خیلیای دیگه از قدیمیا و جدیدا. مکس فقط از یه لحاظی خوبه و از جهات دیگر بسیار بد و ضعیف. از لحاظ استارت خوب استارت میزنه ولی نمیتونه خوب ادامه میده و میکوبه به راننده اونم بعلت دیر ترمز کردن که این کارش اصلا حرفه ایی نیست. دوما سبقت گیری از اون خیلی سخته ولی بازم وقتی که میبینه طرف ازش سبقت میگره میره از بیرون میاد داخل و واسه راننده های دیگه خطر سازی میکنه. و خیلی چیزای دیگه. مکس اگه میخواد راننده خوبی بشه باید بره فیلم های رانندگی شوماهر و فتل و سنا و کوبلاینن رو ببینه و تجربه کسب کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید