فرمول یک ایران – مسابقه ی فرمول یک مجارستان 2017 لحظاتی قبل به پایان رسید و در مسابقه ای که در پیست هانگارورینگ برگزار می شد تیم فراری توانست در مسابقه ای دشوار یک دو کند.

خلاصه ای از اتفاقات مهم مسابقه فرمول یک مجارستان 2017؛

16:23 مسابقه راس ساعت 16:30 آغاز خواهد شد، سباستین فتل و کیمی رایکونن از تیم فراری در جایگاه نخست قرار دارند، راننده های تیم مرسدس پشت سر آن ها در ردیف دوم هستند و تیم ردبول نیز در ردیف سوم استارت خواهد زد. با توجه به پنالتی نیکو هالکنبرگ زوج مک لارن نیز در ردیف چهارم شروع خواهند کرد و چینش جالبی را ایجاد کرده اند.

16:28 جعبه خنک کننده ی لوئیس همیلتون به نظر به مشکل خورده است، به هر حال بهترین شروع برای این مرد بریتانیایی نیست…

16:30 دور گرم کردن شروع می شود، هوا خیلی گرم است و این دو مشکل به وجود می آورد: اول اینکه تیم ها در تعیین استراتژی به چالش کشیده می شوند و دوم مشکل خنک کردن ماشین است، به خصوص در پیستی مثل هانگارورینگ که مستقیمی های کمی دارد.

دی رستا و دنیل کویات تنها راننده هایی هستند که با سافت شروع می کنند، بقیه سوپرسافت انداخته اند.

16:32 استارت زده می شود، دو فراری جایگاه خود را حفظ می کنند، در همان استارت مارکوس اریکسن لاستیکش قفل می کند ولی خوشبختانه به کسی برخورد نمی کند.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

در پیچ دوم یکی از راننده های ردبول که به نظر ورشتپن بود قفل می کند و به هم تیمی اش می زند، و بله فاجعه برای ردبول، دنیل ریکاردو اسپین می کند و پنچر می شود، مسابقه برای مرد استرالیایی تمام شده است.

16:34 پرچم زرد به این خاطر برافراشته شده است… دلیل این حادثه خروج ریکاردو و رفتن به روی سنگ ریزه ها بود، مکس ورشتپن کمی فضا داشت و باید زودتر ترمز می کرد.

استارت برای همیلتون نیز بد بوده است، با وجود این که ریکاردو کنار رفته است او پنجم است، فتل، رایکونن، والتری بوتاس و ورشتپن بالاتر از او قرار دارند. فرناندو آلونسو نیز جایگاه هفتمش را حفظ کرده است.

16:43 ماشین ایمنی کنار می رود، مسابقه از سر گرفته می شود، لوئیس سعی می کند از ورشتپن سبقت بگیرد و در مستقیمی تلاشش را می کند ولی رد شدن از ورشتپن به همین راحتی ها نیست، او تا جایی که بتواند دفاع خواهد کرد و این خبر بدی برای همیلتون است.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

16:46 ورشتپن هم به خاطر برخوردی که باعثش بود 10 ثانیه پنالتی توقف می گیرد، روز بدی برای ردبول است. جایگاه های اول تا دهم پس از نه دور: فتل، رایکونن، بوتاس، ورشتپن، همیلتون، کارلوس ساینز، آلونسو، پرز، وندورن و اکون.

16:51 سباستین فتل در جلو برای خودش یکه تازی می کند و سبک هانگارورینگ طوری است که انگار هنوز دور گرم کردن را مشاهده می کنیم، با این وضع مطمئنا استراتژی لاستیک و پایداری ماشین ها تعیین کننده هستند.

مرسدس اعلام می کند که همیلتون مشکل IT نیز دارد و از او می خواهند حلش کند…

16:54 هالکنبرگ می گوید که از راننده ی جلو فاصله می گیرد تا هوای کثیف نداشته باشد، ایده ی خوبی به نظر می رسد.

16:58 سبقتی را نمی بینیم ولی فاصله ی راننده ها در میانه زیاد نشده است، مگنوسن نیز می گوید که مشکل چسبندگی دارد و تیمش به او می گوید همه این گونه هستند و سرعتت عالی است.

17:01 هالکنبرگ هم از هم تیمی خود یعنی جولیون پالمر سبقت می گیرد و به رده ی یازدهم می رسد، دستوری تیمی از رنو. جایگاه های اول تا دهم هنوز تغییری نکرده اند و منتظر پیت استاپ ها هستیم.

17:04 به رومن گروژان گفته می شود مشکل پنچری دارد و سریعا برای تعویض لاستیک به پیت لین بیاید. و بله، هاس به گروژان می گوید ماشین را متوقف کند و ماشین او مشکل فنی دارد.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

گروژان دومین راننده ای است که از مسابقه ی امروز کنار می رود. ممکن است به خاطر اینکه هاس در شرایط نامناسب به گروژان اجازه ی خروج از پیت لین را داده است پنالتی دریافت کند.

17:11 اوه اوه، در دور 26 مشکل برای پیشتاز مسابقه ایجاد شده است؟ فتل در رادیو می گوید که مشکلی در کنترل فرمان ماشینش دارد و این نقص بدتر هم می شود.

در همین حال مرسدس با هر دو راننده اش در برقراری ارتباط رادیویی مشکل دارد، به همیلتون گفته شده است اگر پیام را دریافت می کند دکمه ای را فشار دهد، حالا برای بوتاس نیز همین وضعیت برقرار است و فقط ارتباط یک طرفه میسر است.

17:14 هالکنبرگ در تلاش برای رسیدن به استبان اکون است تا بتواند جایگاه دهم را برای خودش کند، فعلا تنها رقابت جذاب در پیست است.

17:17 رایکونن هم در رادیو می گوید که پشت فتل گیر کرده است و هوای کثیف فتل به او آسیب می زند، سرعت فتل به خاطر کنترل فرمانش کم تر شده است.

17:18 پیت استاپ برای والتری بوتاس و لاستیک های سافت انتخاب اوست، پیت استاپی 3.5 ثانیه ای از مرسدس و بوتاسی که پشت سر همیلتون و در جایگاه پنجم بیرون می آید، ولی لوئیس نیز به پیت لین می رود و در پیت استاپی 2.5 ثانیه ای لاستیک سافت می اندازد.

فتل نیز با لاستیک های جلوی خود مشکل دارد و این را در رادیو اعلام می کند، او به پیت لین می آید و سافت می اندازد، پیت استاپش 3 ثانیه طول کشید.

17:22 رایکونن در رادیو:

این ویلیامز چه غ*** می کند؟ اگر مرا دید باید بگویم که به جای رانندگی باید به کار گزارشگری اش برسد.

رایکونن به دی رستا اعتراض کرد و پس از این او نیز به پیت استاپ رفت و با فاصله ی کمی پشت فتل بیرون آمد. او خوشحال نبود و گفت:

سرعتش را داشتم تا هنوز به پیت نیایم…

17:26 حالا رقابت جذاب دو اسپانیایی فرمول یک را شاهدیم، آلونسو و ساینز، آلونسو از کارلوس سبقت گرفت ولی قفل کرد و جایگاهش را از دست داد ولی در ادامه بالاخره موفق به پشت سر گذاشتن او شد.

17:29 در دور 39 فراری ها اصلا سرعت خوبی ندارند و مرسدسی ها نزدیک می شوند، فراری نیز رسما اعلام می کند که فتل مشکل فرمان دارد و ممکن است جایگاه نخست را به رایکونن بدهند تا اولی را از دست ندهند.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

بهترین راه حل این است که جایگاه اول را به کیمی بدهند ولی خوب رقابت قهرمانی چه می شود؟ فراری باید انتخاب کند.

17:30 چهل دور را پشت سر گذاشته ایم و ورشتپن، فتل، رایکونن، بوتاس، همیلتون، وندورن، هالکنبرگ، پالمر، آلونسو و ساینز اول تا دهم هستند.

17:35 ورشتپن بالاخره به پیت لین می آید و پنالتی اش را انجام می دهد و با لاستیک های سافت در رده پنجم و پشت سر لوئیس بیرون می آید. مرسدس هم به بوتاس می گوید فشار بیاورد چون فراری ها مشکل در سرعت شان دارند.

17:37 بالاخره بعد از 44 دور رادیوی لوئیس وصل می شود و او از وضعیت فراری ها می پرسد. همیلتون در رادیو می گوید:

این رادیو مضخرف است. لاستیک های قبلی ام عالی بودند و هنوز می توانستم بیرون بمانم.

17:39 همیلتون به تیم می گوید که به او اجازه بدهند از بوتاس سبقت بگیرد و اگر نتوانست فراری ها را بگیرد جایگاه را به والتری پس خواهد داد،آن ها هم به او این اجازه را می دهند، مسابقه جالب شده است.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

17:45 بیست دور به پایان و به فتل دستور می دهند که فشار بیاورد و از کیمی نیز می خواهند پشت سر او باشد، همیلتون هم به 1.8 ثانیه ای رایکونن رسیده است، همه چیز در این بیست دور ممکن است تغییر کند.

17:50 رایکونن به فتل خیلی نزدیک شده است و همیلتون نیز به دنبال آن هاست. آن ها پشت ترافیک نیز گیر کرده اند. 16 دور به پایان…

رایکونن در رادیو:

لاستیک های من دارند نابود می شوند، اگر می خواهیم تا پایان این کار را کنیم من دیگر نمی دانم.

17:55 دور 57 ام: فتل، رایکونن، همیلتون، بوتاس، ورشتپن، آلونسو، ساینز، پرز، اکون و وندورن.

به همیلتون هم گفته می شود که خب بس است و فقط پنج دور دیگر زمان دارد تا به فراری ها برسد وگرنه باید به بوتاس جایگاهش را برگرداند.

17:56 حالا همیلتون DRS دارد و کیمی را در دور 59 ام تحت فشار گذاشته است. همیلتون هنوز 1.2 ثانیه از کیمی عقب تر است و فتلی که به خاطر مشکلش نمی تواند از روی رمپ ها حرکت کند، مسیر مسابقه ای مناسبی را تا به حال داشته است و جایگاه نخستش را حفظ کرده است.

18:00 فقط نه دور به پایان باقی مانده است و الان اصلی ترین رقیب فراری خودشان هستند که لاستیک هایشان را پنچر نکنند.

هالکنبرگ هم می خواست که از خارج پیج از مگنوسن سبقت بگیرد و جایگاه یازدهم را برای خودش کند ولی مگنوسن به او فضای این کار را نداد و او را به بیرون پیست هدایت کرد. داوران در حال بررس این اتفاق هستند.

18:01 تیم ویلیامز به پاول دی رستا نیز می گوید که باید از مسابقه کنار برود و او تبدیل به سومین راننده ای می شود که از مسابقه کنار می رود.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

18:06 ورشتپن حالا پنجم است و 10 ثانیه با فتل فاصله دارد، اگر این پسر پنالتی نمی گرفت شاید الان برنده ی مسابقه می شد، استانداردهای دوگانه فیا به ورشتپن لطف نمی کنند.

مرسدس در رادیو به همیلتون می گوید:

ورشتپن لاستیک های نو تری دارد، یک تهدید خواهد بود.

فرمول یک مجارستان

فرمول یک مجارستان

18:09 پنج دور به پایان و فتلی که با فاصله ای 1.2 ثانیه ای پیشتاز است.

18:11 هالکنبرگ هم به پیت می رود و تبدیل به آخرین و چهارمین راننده ای می شود که از مسابقه کنار رفته است.

18:12 و پایان مسابقه، یک دوی سخت فراری در بوداپست، همیلتون هم به بوتاس اجازه ی عبور داد. فتل، رایکونن، بوتاس، همیلتون و مکس ورشتپن اول تا پنجم شدند.

سباستین فتل - گرندپری مجارستان 2017

سباستین فتل – گرندپری مجارستان 2017

جدول مسابقه ی فرمول یک مجارستان 2017:

posرانندهتیم زمان
1سباستین فتلفراری1:39:46.713
2کیمی رایکوننفراری+0.908
3والتری بوتاسمرسدس+12.462
4لوئیس همیلتونمرسدس+12.885
5مکس ورشتپنردبول+13.276
6فرناندو آلونسومک لارن+1:11.223
7کارلوس ساینزتورو روسو+1 lap
8سرجیو پرزفورس ایندیا+1 lap
9استبان اکونفورس ایندیا+1 lap
10استافل وندورنمک لارن+1 lap
11کوین مگنوسنهاس+1 lap
12دنیل کویاتتورو روسو+1 lap
13جولین پالمررنو+1 lap
14لنس استرولویلیامز+1 lap
15پاسکال ورلاینسائوبر+2 lap
16مارکوس اریکسنسائوبر+2 lap
17نیکو هالکنبرگرنوDNF
18 پاول دی رستا ویلیامزDNF
19رومن گروژانهاسDNF
20دنیل ریکاردوردبولDNF
این نوشته را به اشتراک بگذارید:

63 دیدگاه

 1. سجاد

  42

  5

  تبریک به طرفداران فراری و فتل عزیز و رایکونن دوست داشتنی.عجب مسابقه ای بود نفسمون بند اومد چرا اینطوری شد فراری بعد پیت استاپ معلوم نشد چه بر سر فراریا اومد؟خیلی فاصله داشتن و به طرز وحشتناکی کم شد.مرسدس با سافت خیلی عالیه دقیقا برخلاف فراری. فتل کند بود که رایکونن هم کند شده بود؟نمیدونم والا وگرنه رایکونن اصلا نذاشت فاصله زیاد بشه از اول.بابا این وشتپن مونده تا راننده شه.این چه طرزشه اونم هم تیمی.رنو هم که گند زد به راننده هاش مخصوصا هالکنبرگ ماشالا تو استراتژی افتضاحه.بهترین راننده امروزم به نظرم بعد آلونسو رایکونن بود که تحت فشار همیلتون بهتر شد که بدتر نشد و اصلا اشتباه نکرد.

  • Javad f1

   19

   2

   مشکل فتل بزرگتر از مشکل فرمون بود.از سه دور بعد خروج سیفتی کار مشکل داشت.از یه جایی خیلی زیاد شد.بهش گفتن که رو ورب ها نباید بره!واقعا کار بی نظیری کرد.تو پیستی که کلا آیرودینامیکیه و برای ثبت زمان خوب باید روی کرب ها رفت.حدود ۴۰ دور تا تونست روشون نرفت.رایکوننم که اصلا نگو.از این عالی تر نمیشد.ولی این آقای جسسسسسور مسابقه رو نابود کرد.ایندفعه مسابقه همتیمیشو خراب کرد.برای ورود به اف ۱ باید قانون حداقل سن ۲۲ سال بزارن.عجب عالی بود این آلونسو.سبقتش که عالی بود.فستست لپ هم که زد! در زمان دادن جایره موقعی که رو صندلی و برای تبلیغات اونجا نشسته بود که عالی بود.

 2. saeedsl1

  39

  7

  تبریک ب فراری فن ها
  واقعا حال کردم
  باور کنید از دیروز عصر تا الآن دارم میخندم ب دوست عزیزی ک میگف فتل باید برا سومی رقابت کنه
  برنده شدن و پول گرفتن تو پیستایی مث این یا موناکو با ارزشه ن پیست های آبدوغی مثل انگلیس ک بیشتر شبیه مسابقه درگ هستن
  فرناندو هم هفتم شد و کادو تولدش رو گرف
  منم با یک و دوی فراری کادوی تولدمو ک آخر هفتس گرفتم

  بازم میگم
  واقعا حال کردم

  فورتزا فراری راگاتزی??✌?

  • nohead

   18

   12

   من از کار بوتاس خوشم نیومد. نباید اجازه میداد به همیلتون بره جلوش مگه خود بوتاس چی کم داره. از اینکه هم رایکونن خوب تونست همیلتون پشت سر خودش نگه داره حال کردم. ولی این لاستیک سافت اصلا واسه فراری خوب نیست.

   • Meysam..LaFerrari

    15

    1

    به لاستیک ربطی نداره الکی داستان نبافید مشکل از steering ماشین فتل بود که رایکونن رو کند کرده بود وگرنه اگه رایکونن عبور کرده بود از فتل الان با اختلاف 7-8 ثانیه ای برنده ی مسابقه می بود.

   • Ali n

    8

    2

    دقیقا ،
    من اگه جای بوتاس بودم حاضر بودم تو تیمی غیر رقابتی باشم ولی چنین دستور تیمی رو نگیرم
    رک و پوسکنده همیلتون به بوتاس گفت تو عرضه نداری از فراری سبقت بگیری بزار من بگیرم.

  • سجاد

   18

   5

   حرکت بسیار زیبایی بود و درستم بود گرچه سرغتش تو مسابقه از بوتاس بیشتر بود و شاید بوتاسو میگرفت ولی سوال اینجاست که از این حرکتا برا روزبرگ چرا خبری نبود؟بالاخره ولف همیلتون و بوتاسو خیلی دوست داره.

   • milad-mhd

    3

    0

    دستور تیمی تو حالت کلی به این شکله درست !! اما این همون راننده ای هستش که پارسال به جای عمل به دستور تیمی از تو رادیو جوابشون رو داد !!! تاریخ فراموش نخواهد کرد!!! خخخخ

   • SINA

    2

    0

    اقای میلاد
    تاریخ فراموش نخواهد شد
    مجارستان2014
    10دور پایانی رو ببین

 3. iman

  18

  5

  تبریک به هواداران پرشمار سلطان مارانللو عالی بود و سخت.استاد همیلتون انقدر فشار به ماشین اورد که اگر دو لپ دیگه ریس ادامه داشت کنار میرفت

 4. javad-vettel

  31

  3

  با توجه به رانندگی بی نظیر و کم اشتباه سب وجود رایکونن و هوشمندیش و رانندگی فوق العادش خیلی به این نتیجه کمک کرد
  تبریک به فراری و فتل و کیمی
  ایشالا قهرمانیشون❤❤❤❤

 5. mahdavi3d

  27

  1

  مجارستان نشون داد که رقابت فراری و مرسدس در ادامه فصل میتونه نزدیک و نفس‌گیر باقی بمونه!
  خوشحالم برای آلونسو که پس از آن همه مشکلات طول فصل، جایگاه نسبتا خوبی کسب کرد و سریعترین لپ مجارستان را به نام خودش ثبت کرد. شاسی دیگر مک‌لارن هم امتیاز کسب کرد. امیدوارم هوندا بتونه روند رو به رشد خودش رو حفظ کنه تا حداقل در انتهای فصل و یا احتمالا در فصل آینده، آلونسو و مک‌لارن را در رقابت با سه تیم بالای جدول ببینیم.

 6. siavash

  29

  1

  فتل با تمام مشکلاتی که ماشینش داشت فوق العاده کار کرد و مستحق قهرمانی بود
  اما بهترین راننده امروز بدون شک فرناندو الونسو بود که علاوه بر سبقت های دیدنی تونسنست فستست لپ رو با لاک پشت هوندا بزنه
  وشتاپنم زد مسابقه ریکیاردو رو خراب کرد
  هالکنبرگ هم امروز اوج بدشانسیش بود و البته مگنوسن هم زد مسابقه اونو خرابتر کرد

 7. Red revolution

  15

  2

  مرسدس استینت دوم چوب جادوئیش رو در آورد!
  مسابقه پیت استاپهای نابود کنند برای گروژان وندورن و هالکنبرگ بود.
  طرفدار همیلتون نیستم اما از حرکت لحظه آخرش لذت بردم! لوئیس خییلی با مرامی.!!
  عجب هدیه تولدی گرفت آلونسو

 8. Amirreza.sv5.kr7

  23

  1

  ایول عالی بودین هم تو هم رایکونن این پیروزی رو به همه طرفدارای فراری تبریک میگم واقعا مسابقه هیجان انگیزی بود امیدوارم تو تعطیلات تابستانی فراری ماشینشو خوب اپگرید بکنه تا تو اتوبان های مونزا و اسپا از مرسدس کم نیارن
  فورزا فراری
  فورزا فتل
  فورزا رایکونن

 9. Farid

  23

  3

  تبریک به تموم طرفدارای فراری. افرین به سباستین که با وجود مشکل فرمون و لاستیک های جلوش نذاشت p1 از دست بره. ایول به کیمی که نذاشت همیلتون یک دوی فراری رو خراب کنه. واقعا اخر هفته ی محشری بود. خیلی خوشحالم. پیست فنی به این میگن نه به اتوبان چهار بانده ی کانادا و بریتانیا!!. به امید قهرمانیه پنجم سلطان سب وتل. فورزا فراری فورزا سباستین. فورزا کیمی

 10. S5

  21

  6

  رانندگی همیلتونو پشت سر وشتپن مقایسه کنید با رانندگی فتل پشت سر وشتپن تو مسابقه قبل. همیلتون فقط بعد از خروج سیفتی کار یه کم فشار اورد و بعد بیخیال شد، ولی فتل با وجود اینکه مشکل ترمز داشت خودش به آب و آتش میزد که از وشتپن سبقت بگیره.

 11. ffan

  24

  1

  چه عجب بالاخره انتحاری زن بزرگ پنالتی گرفت
  واقعا هنوز یه بچه بیشتر نیست که تا میبینه افتاده عقب دیگه خون به مغزش نمیرسه
  حیف شد که بال جلوی مکس نشکست

 12. Meysam..LaFerrari

  17

  1

  اگه به فتل دستور میدادن به کیمی اجازه ی عبور بده قطعا کیمی به سرعت فاصله باز میکرد به خاطر مشکلی که ماشین فتل داشت.
  واقعا نگران شدم که این پیروزی شیرین داره الکی الکی خراب میشه ولی خوشبختانه اتفاق خاصی نیفتاد و پیروزی کامل بدست اومد.

 13. F2004

  17

  7

  مسابقه جذابی بود ولی خنده داره که ورشتپن از پنجم بخواد بیاد اول بشه فتل هم که بینظیر بود با موتور ضعیف تر و مشکل فرمان خیلی قشنگ دهن مرسدسا رو آسفالت کرد این بوتاس هم طوری غیافه میگرفت که فکر میکرد کیه؟ وقتی هم که به همیلتون راه داده بود انگار یه لحظه ماشینو تو خروجی پیچ پارک کرده بود……………

 14. king soltan

  8

  7

  با سلام
  به عنوان یه هوادار دو آتیشه مرسدس تبریک به طرفداران فراری و فتل جالبی این مسابقه راه دادن راننده های مرسدس به هم بود که مطمعن هستم تو بقیه مسابقات فوق العاده به نفعشون هست و به قول دوستان چرا زمان نیکو اینجور نبود؟؟؟؟ولی هر پیستی داستان خودش را داره این پیست مشکلش سرعت پایین ماشینهاس به قول سایت فرمول یک بعضی وقتها فکر می کردی دارن دور گرم کردن می زنند ولی در کل خوب بود.

  • josef6565

   6

   0

   کار لوییس خیلی مردونه بود . اما اگر در هنگام جابجایی کوچکترین اشتباهی میکردند مکس از هردو اونها سبقت میگرفت یا بدتر به اونها برخورد میکرد به هر حال مسئول تیم نباید یه چنین اجازه ای میداد. مکس در پایان فقط 0.5 ثانیه با مرسدسها فاصله داشت.

 15. Ahmadreza2004

  14

  1

  همونقد که آلونسو بی نظیر بود
  ورشتپن افتضاح بود
  معلومه وقتی دیر ترمز کنی از کسایی که به موقع ترمز میکنن میزنی جلو
  ولی خوب بعدش یا خودت میری تو باقالیا یا یه بنده خدایی رو میفرستی
  بوتاس کم بود اینم بهش اضافه شد
  حالا حالا ها کار داره تا درست بشه
  آفرین آلونسو که کلاس رانندگیش یه سر و گردن بالاتره
  الان میدونم چرا فراری و مرسدس موتور نمیدن به مک لارن
  با این شاسی مک لارن اگه موتور خوب داشته باشن پرواز میکنن
  تبریک به فتل و فراری
  اما کیمی آخر مسابقه باید میرفت اول

  • josef6565

   7

   1

   ولی به بوتاس پنالتی ندادند. نه باکو که خیلی تابلو بود نه اسپانیا ولی اینجا با وجود برخورد دو هم تیمی ردبول رو واقعا بدجوری تنبیه کردن. میتونستند بسپارند به خود تیم.

 16. NR6

  5

  0

  فوق العاده بود همه چی.
  جمعه یکم ناامید بودم ولی همه چی شنبه و امروز جبران شد.
  طرفدار های فتل و فراری هم تا میتونن باید خوشحال باشند امروز، مسابقه سنگاپور دقیقا 49روز دیگه ست و اگه فراری تو تعطیلات کار خاصی انجام نده رو ماشین، احتمالا باید این مدت رو هم شاهد اختلاف های زیاد مرسدس تو تعیین خط و مسابقه باشیم.
  ____________________
  همیلتون دور آخر چی شد بهش؟ از 1ثانیه اختلاف با رایکونن رسید به 12!!

 17. king44

  6

  5

  همیلتون واقعا خوب فشار اورد حیف که بخت باهاش یار نبود و جوانمردیشو دیدیم باز بیاین بگین خودخواه یک مرد به معنای واقعیه مطمن باشید اسپا و مونزا مال ماست اخ اخ مونزا ما داریم میایم اگرم نیایم …..

 18. Mehrdad

  9

  0

  مکس داری چیکار میکنی هربار بهت امیدوار میشم دیدم رو عوض میکنی
  اخه این چکاری بود دنیل از شدت خشم نمیدونست چیکار میکنه از این سمت گاراژ به اون سمت گاراژ
  اگه اون برخورد نبود باوجود سختی سبقت در این پیست لویس نمیتونست ازشون رد بشه و حتی ممکن بود بوتاس روهم بگیرن ردبول ها
  اما با این کارش هم مسابقه دنیل رو خراب کرد هم خودش

 19. hossein

  6

  0

  ممنون از فرمول 1 که لینک پخش زنده رو روی سایت قرار دادن. با اینکه زبانم قوی نبود ولی واقعا لذت بردم از دیدن مسابقه و خیلی خیلی بهتر بود از پخش مزخرف شبکه ورزش.
  تبریک به همه ی طرفدارها فراری

 20. Hanie

  5

  0

  مسابقه ی قشنگی بود با اینکه سبقت کم داشت
  اما کلا با اینکه فتل بدون اشکال رانندگی کرد نقش رایکنن تو بردنش زیاد بود
  همیلتونم واقعا غیر منتظره بود حرکت آخرش
  مسابقه ی خوبی بود در کل

 21. Amin verstapen

  4

  6

  تبریک به فتل دوستداشتنی وماهر . من نمیدونم این ورشتپن چه هیزم تری به این دوستان فروخته؟! به هم تیمیشم میزنه صدای این دوستان درمیاد! بارها گفتم فرمول۱ بازی نیستش رقابته مکس خطاکرد و داورها جریمش کردن اگر خطاش غیرورزشی می بود دیسکوالیفید میشد یعنی از مسابقات حذف میشد وسوپرلایسنسش باطل میشد اما فقط یه برخورد معمولی بود اون دوستان بالا چراناراحتن آخه؟! بابا این بچه بازیارو بذارین کنار مطلب بعدی درمورد کیفیت راندگیش هستش ۱۰ثانیه پنالتی گرفته با اینوجوداینهمه سبقت گرفت وخودشو به نیم ثانیه ای بوتاس رسونده و۱۰ثانیه رو جبران کرده این یعنی مکس نابغه فرمول یک هستش اونوقت دوستان میگن افتضاح بود؟! اینا اصن فرمول یک نمیدونن چیه فقط میگن کسی به کسی نخوره که فتل یا همیلتون اول بشن . النگوهاتون نشکنه یوقت! با این طرز فکرتون!

  • nohead

   3

   0

   برادر عزیز . کوبیدن به ماشین و خراب کردن مسابقه دیگران و دیر ترمز کردن و وحشی بازی در اوردن که کار زیاد سختی نیست. مالدونادو و همین کویات دارن این کار میکنن. در اینکه مکس راننده خوب و ماهری هست شکی نیست ولی اگه بخواد به این جور خرابکاریا و پنالتی گرفتن ادامه بده باور کن هیج جا نمیرسه. فتل چند سال پیش رو ببین با اینکه سنش کم بود ولی باجراتترین راننده مشهور شد. واین شد که فتل الان شده. فکر کنم مکس باید این فتل الگو قرار بده که موفق بشه وگرنه هیچی نمیشه

  • S5

   0

   0

   راستش درست دقت نکردم ولی یادم نمیاد یجز استارت مسابقه مکس از کسی سبقت گرفته باشه. وقتی هم از پیت بیرون اومد پشت سر بوتاس بود البته با فاصله پنج شش ثانیه ای .
   اعتراض به مکس بخاطر اینه که مکس با بی احتیاطیش باعث شد همیلتون دو رده بیاد بالا

  • Javad f1

   2

   0

   پس فرمول ۱ نمیدونیم چیه!
   شما که میدونید بگید چرا این جور برخوردا رو فتل‌،همیلتون یا آلونسو نمیکنن؟اینا قهرمانن.خودشونو ثابت کردن.ولی من نمیدونم چرا اینقدر به مکس جو میدن.فتل تو ۲۲ سالگی قهرمان کلی جهان شده.با تورو روسو جوانترین قهرمان گرند پری بود.تا اینکه مکس اومد با رررردببببول جوانترین قهرمان شد.شما فکر میکنید مکس تا ۲۲ سالگی قهرمان جهان میشه؟نه.چه بیاد فراری و چه بره مرسدس به همیلتون و فتل میبازه.به ریکاردو که الان باخته.همش میگن آینده.بابا آینده رو کی دیده.همیلتون تو اولین سال حضورش الونسو(کسی که شوماخر رو شکست داده بود) به چالش کشوند.اینام جوون بودن.فقط مکس جوانه؟ورلاین و استرول هم جوانن.برو نتایج ورلاین رو ببین.درضمن بین جسور بودن با خرابکار بودن مرز باریکی هست!پدر فتل ،همیلتون و آلونسو که راننده فرمول ۱ نبودن تا زودتر بیان.هی میگید استرول پدرش پولداره.بابا یکی نیست که بگه پدر مکس هم پولداره و هم راننده سابقه.به نظر شما اگه پدرش نبود تو چندسالگی میتونست بیاد فرمول ۱؟از اینکه مکس خوبه شکی نیست.ولی جو زیادی روشه.درضمن اگه یادتون باشه قوانین دفاعی اف ۱ بخاطر مد مکس تغییر کرده.نه بخاطر کسی دیگه.پس هی نگید مکس کاملا درست کار میکنه.از این بدتر که با تعیین یه قانون نزارند که به روش قبلت رانندگی کنی؟!دیگه چجوری بهش بفهمونن؟این حرکت از هزارتا پرچم سیاه بدتره.

 22. محمدرضا14

  8

  1

  بامشکله سب باید این رانندگیش جزو بهترین رانندگیها توتاریخ f1ثبت بشه .محشرررررررررررر بود .البته اگه حمایته کیمی نبود که مرسدسا مطمنن بهش میرسیدن . عالی بود کیمی تو روزی که میشد اول بشه فداکاری ورد واسه سب. درسته که لویییس زیر حرفش نزد ولی نکته اینجاست که با صحبتی که باتیم کرد مبنی بر اجازه سبقت و عبور از فراری ها یجوری رانندگیه بوتاسو زیر سوال برد درست وقتی که بوتاس تو جدول قهرمانی سومه و فاصلش با دوتایه بالاهم زیاد نی تو عجبم که چرا فرصته عبورو رقابت با فراری هارو ازش گرفتن و به لوییس دادن . بنظرم ولف بااین حرکت نشون داد که حتی اگهاحتماله قهرمانیه لوییس 90درصد و بوتاس 89درصد باشه بازم قمارشو رو لوییز میبنده . درحالی که بوتاس تو فصل اول عالی بوده تا به اینجا . و شاید این حرکت توادامه فصل به بوتاس ضربه بزنه . و اینکه واقعا با این حال که الان خودشو تو کورس اوله قهرمانی میبینه بازم با تصمیماته مرسدس میدونه که بایدددددد برایه لوییس بجنگه حتی تو شرایطه مساوی .مکسم که عالی بود حیف که پنالتی گرفت با این شرایطه سنیه مکس یکی دوساله اینده اگه تویه تیمه درجه یک باشه بعید میدونم کسی حریفش بشه البته اگه اشتباهاتشو کم کنه . مکلان و ماتادورم که بینظیر بودن

 23. ko.meli

  2

  2

  فراری حق کیمی رو میخوره و جایی اول بود دومش کردن مسابقه دیروزم سریع بود نذاشتن از فتل رد بشه خیلی راحت و با اختلاف اول بود ولی تیم مرسدس حق بوتاس که سومی بود داد بهش،این پیست چون فتل اول شده خیلی خوبه اونم با چسبندگی و اسفالت داغون،،،پیست خوب کی بودی تو

دیدگاه خود را بیان کنید